Nosidła Lenny Lamb - przegląd modeli dostępnych w CarryLove.pl 0
Nosidła Lenny Lamb - przegląd modeli dostępnych w CarryLove.pl

 

 Lenny Lamb to największy polski producent chust i nosidełek do noszenia dzieci. W jego ofercie jest kilka różnych modeli nosideł, zarówno tych rozmiarowych, jak i regulowanych. Są nosidła do noszenia maluszków (chustonosidła), starszych niemowlaków, a nawet kilkuletnich dzieci. Wszystkie dostępne w CarryLove.pl. Nic, tylko czytać i… wybierać!

Rynek nosideł ergonomicznych w Polsce bardzo się w ostatnich latach zmienił, a wiele nowości było inspirowanych właśnie przez Lenny Lamb. Nosidła firmy z małej miejscowości Kłudzice (tam jest szwalnia LL) są jednymi z popularniejszych i najbardziej znanych od lat. Pierwsze modele (LennyGo), które wciąż są w sprzedaży, to nosidełka rozmiarowe, czyli takie, które mają stałą wielkość panelu otulającego plecy dziecka. Kolejne (kiedyś LennyUp, a dziś LennyUp Grade, Lenny Preschool i Lenny Hybrid) to nosidła ergonomiczne regulowane, czyli rosnące razem z dziećmi. Te ostatnie z modelu na model są rekomendowane dla coraz młodszych dzieci. Czy to dobrze? Odpowiedź pozostawiamy Rodzicom, którzy wybierają najlepsze dla siebie i dziecka narzędzie do noszenia. Mamy jednak nadzieję, że nasze porównanie nosidełek Lenny Lamb choć trochę ten wybór ułatwi.

Pozycja dziecka w nosidłach Lenny Lamb

W każdym z opisanych niżej modeli nosidełek dzieci można nosić dziecko na brzuchu i plecach rodzica. W modelu hybrydowym (chustonosidle), czyli takim, w którym pas biodrowy zapinany jest na wygodną klamrę, a pasy naramienne są wiązane, można ułożyć też dziecko na biodrze rodzica. Podobnie na biodrze można nosić dziecko w modelu wiązanym, czyli wraptai. 

WAŻNE! W każdej pozycji dziecko jest zwrócone w stronę rodzica! Tylko to zapewni mu prawidłową postawę w nosidle i możliwość przytulenia się i wyciszenia, gdy przyjdzie pora na sen.  

Nosidła rozmiarowe Lenny Lamb

Lenny Lamb produkuje dwa modele nosideł rozmiarowych. Oba dostępne są w dwóch wersjach - baby i toddler. Są to nosidełka klamrowe (LennyGo), których panel ma stałą szerokość i wysokość lub wiązane (Wrap Tai). 

 

Obok LennyLamb moje pierwsze nosidło lennygo mała jodełka szara - nosidło klamrowe oraz LennyLamb moje pierwsze nosidło lennygo baby jeans - nosidło klamrowe

Lenny Go

Lenny Go Baby jest odpowiedni dla dzieci noszących ubranka w rozmiarze od 68 do 92 (czyli od ok. 5 miesięcy do 1,5-2 lat). Jego większa wersja, Lenny Go Toddler, przeznaczona jest dla starszaków od 2 do 3-4 lat (rozmiary ubrań 92/98 do 104). O tym kiedy jest czas na przejście z rozmiaru baby na toddler pisaliśmy już tutaj.

Lenny Go to nosidło klamrowe. Ma dość mocno wypełnione pasy naramienne, które trzeba przy każdym założeniu dopasować do rozmiarów noszącego rodzica. Pas biodrowy również jest zapinany na wygodną i niezawodną klamrę, taką samą jak ta stosowana w pasach samochodowych! Oba modele Lenny Go mają szeroki i dosyć miękki, wyprofilowany pas biodrowy i miękki panel z lekkim wypełnieniem przy kolanku dziecka. Kapturek, chroniący główkę śpiącego w nosidle dziecka, wszyty jest w panel na stałe. 

Nosidła LennyGo produkowane są również w wersji z siateczką (jasnoszarą lub czarną), która wszyta jest w otulający plecy dziecka panel. Dzięki temu nosidełko jest lekkie, przewiewne i oddychające, idealne na lato. 

Lenny WrapTai

Lenny WrapTai również produkowany jest w dwóch rozmiarach (mini - dla dzieci od 4 miesiąca, ubranka 68-80 i toddler - ubranka 80-98). To nosidło ergonomiczne wiązane, co oznacza, że zarówno pas biodrowy, jak i pasy szerokie naramienne trzeba dopasować i zawiązać. WrapTai jest bardzo miękkie i kompaktowe. Kapturek jest na stałe wszyty w panel. Ten rodzaj nosidełka do noszenia dzieci często wybierają rodzice, którzy wcześniej chustowali swoje maluszki. 

Nosidła regulowane Lenny Lamb

Lenny Lamb w swojej ofercie ma aż 4 modele nosidełek ergonomicznych regulowanych, czyli takich, które rosną razem z noszonymi w nich dziećmi. Są one przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku, od maluszków do nawet kilkulatków. Lenny Hybrid, LennUp Grade i Lenny Preschool regulowane są zarówno na szerokość, jak i na wysokość, natomiast w Lenny Onbu reguluje się tylko szerokość panelu. 

Pierwszym nosidełkiem regulowanym Lenny Lamb był model LennyUp. Wprowadzono go na rynek w 2017 r. i była to prawdziwa nosidełkową rewolucja. Nosidło było regulowane na rzep (szerokość) i taśmy (wysokość) i można je było dostosować do dzieci od rozmiaru 68/74 do 98/104. Do noszenia drobniejszych dzieci służyła tzw. przelotka. Ten model zapoczątkował prawdziwy wysyp nosideł regulowanych wielu firm. 

 

Lenny Hybrid

Lenny Hybrid to najmniejsze nosidełko do noszenia dzieci firmy Lenny Lamb. To tzw. hybrydowe chustonosidło, rekomendowane przez producenta dla dzieci już od pierwszych dni życia do mniej więcej 1,5-2 lat (nasi doradcy polecają je dla dzieci, które noszą ubranka 62-86). Pas biodrowy nosidełka jest zapinany na jednopunktową klamrę, a pasy naramienne są bardzo długie, szerokie i uszyte z jednej warstwy materiału chustowego. Pasy można wiązać na dwa sposoby - szeroko rozłożyć je na ramionach rodzica (na podobieństwo motylków w wiązaniu chusty tkanej - kangurze) lub zebrać materiał i ułożyć go na ramieniu rodzica. 

Pas biodrowy Lenny Hybrid jest wyprofilowany i miękki. Szerokość panelu reguluje się rzepem zamontowanym na wewnętrznej stronie pasa biodrowego (17-39 cm). Z kolei wysokość zmienia się za pomocą guziczków (23-34 cm). Kapturek jest odpinany, można go schować w praktycznej zapinanej na magnes kieszonce na pasie biodrowym. 

 

Obok LennyLamb lennypreschool pawi ogon prowansja - nosidło klamrowe regulowane oraz LennyLamb lennyupgrade pawi ogon bańka mydlana - nosidło klamrowe regulowane

LennyUp Grade

LennyUp Grade to regulowane nosidło klamrowe, następca LennyUpLennyUp Grade jest przeznaczone dla dzieci od rozmiaru ubranek 68 do 98, czyli mniej więcej od 6 miesięcy do 2-3 lat. Nosidło ma mocno wypełnione pasy naramienne i miękki, wyprofilowany pas biodrowy z kieszonką na drobiazgi. Panel reguluje się na rzep (szerokość, 16-45 cm) i guziczki (wysokość, 34-40 cm).  Kapturek jest odpinany od panelu.

LennyUp Grade produkowane są również w wersji z siateczką (jasnoszarą lub czarną), która wszyta jest w otulający plecy dziecka panel. Dzięki temu nosidełko jest lekkie, przewiewne i oddychające, idealne na lato. 

LennyUp Grade różni się od LennyUp regulacją panelu na wysokość (były taśmy, są guziczki) oraz sposobem noszenia najmniejszych dzieci. Najdrobniejsze dzieci w pierwszej wersji LennyUp noszone były dzięki użyciu tzw. przelotki, w modelu drugiej generacji nie jest to już potrzebne. Lenny Up Grade ma również nieco bardziej wypełnione pasy naramienne. 

 

Obok LennyLamb lennypreschool pawi ogon prowansja - nosidło klamrowe regulowane oraz LennyLamb lennypreschool mała jodełka szara - nosidło klamrowe regulowane

Lenny Preschool

Lenny Preschool to największe nosidło ergonomiczne Lenny Lamb, jednocześnie jedno z największych na rynku. Dedykowane jest starszym dzieciom, mniej więcej od 2 roku życia aż do nawet 5-6 lat! Wielkościowo pasuje na dzieci od rozmiaru 86 do 122. Jest regulowane na rzep (szerokość panelu, 25-58 cm) i taśmy (wysokość, 38-51 cm)

Nosidło Lenny Preschool konstrukcyjnie jest bardzo podobne do LennyUp Grade. Jest jednak odpowiednio wzmocnione, by docelowo moc w nim nosić duże i ciężkie przedszkolaki. Pas biodrowy jest szeroki i sztywniejszy niż w przypadku LennyUp Grade, bardzo dobrze odciąża plecy rodzica. Pasy naramienne są bardzo mocno wypełnione. Nosidło ma oczywiście dołączony odpinany kapturek, na jego pasie jest kieszonka na drobiazgi, zapinana na magnes.  

Lenny Onbuhimo - nosidło bez pasa biodrowego

Onbu to nosidło klamrowe bez pasa biodrowego, przeznaczone dla starszych dzieci na plecach (z przodu też można, ale nie jest to bardzo wygodna pozycja). Produkowane jest w dwóch rozmiarach - standard (wiek: 6-18 miesięcy, ubranka w rozmiarze 74-92) i toddler (12-36 miesięcy, ubranka w rozmiarze 80-98). Panel onbu jest regulowany na szerokość, za pomocą wiązanego troczka (w rozmiarze standard - 25-41 cm, w toddler - 27-45 cm). Wysokość panelu jest stała (34 cm w wersji standard i 38 cm w toddlerze). Kapturek jest na stałe wszyty w panel. 

Lenny Onbuhimo jest kompaktowe i często wykorzystywane w trakcie podróży czy krótkich spacerów. Popularne jest również wśród noszących starszaki mam w ciąży, ponieważ nie ma pasa biodrowego. 

Lenny Light - kompaktowe i lekkie nosidełko do noszenia

[aktualizacja 2023 - pojawił się nowy model nosidełka Lenny Lamb - Lenny Light]

Lenny Light to kolejne nosidełko klamrowe od Lenny Lamb. To nosidło regulowane, w którym bardzo ładnie układają się nawet malutkie dzieci. Nosić w nim można niemowlęta od rozmiaru 62 do ok. 98/104. Lenny Light z powodzeniem może więc służyć przez kilka lat noszenia.

Wyróżnikiem Lenny Light jest jego kompaktowość i minimalistyczna budowa. Klamer i pasków jest tyle, ile powinno być, by prawidłowo wyregulować nosidełko. Nie ma guzików, co wielu rodziców bardzo dobrze przyjmuje. Nie ma również kapturka, który występuje w innych modelach nosidełek Lennego. Szerokie tasiemki zabezpieczające klamry zamieniono na cienkie gumki. Dzięki tym zabiegom Lenny Light jest naprawdę lekkie, po złożeniu niewielkie, a jednocześnie tak samo nośne jak inne nosidła do noszenia dzieci marki Lenny Lamb. To typowo miejskie nosidło, które zmieści się nawet w damskiej torebce.

Przeczytaj obszerną recenzję Lenny Light oraz jego porównanie z Qusy Baby

Wzory nosidełek Lenny Lamb

Wszystkie nosidła ergonomiczne Lenny Lamb szyte są z tych samych materiałów co chusty i akcesoria tej firmy (m. in. worki z chusty czy pady-nakładki ochronne na nosidła). Można więc skompletować sobie całkiem pokaźny zestaw produktów. 

Do wyboru są tkaniny tkane (w Polsce!) splotem skośnokrzyżowym, żakardowym czy jodełkowym. Najczęściej są w 100% bawełniane, ale kupić można też modele z dodatkiem lnu, wełny czy bambusa. Są również nosidełka uszyte w 100% z lnu! One są idealne na lato (podobnie jak modele z siateczką na panelu, który zakrywa plecy dziecka). Jak zwykle - wybór materiału determinowany jest gustem Rodzica i jego budżetem. 

Nosidła Lenny Lamb w CarryLove.pl

Podsumowując, w CarryLove.pl można kupić następujące modele nosideł Lenny Lamb:

* * *

Na blogu CarryLove.pl pojawiły się już podobne zestawienia. Znajdziesz tam m. in. porównanie nosidełek do noszenia dzieci firmy Fidella, KAVKA, Limas i Zaffiro. Mamy też porównanie nosidełek hybrydowych czy nosideł dla starszaków

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl