Nosidła hybrydowe - przegląd najpopularniejszych modeli, recenzja i opinie 0
Nosidła hybrydowe - przegląd najpopularniejszych modeli, recenzja i opinie

 

2020 rok z pewnością należał do nosideł hybrydowych. Choć wielu producentów ten typ nosidełek miało już w ofercie od lat, to właśnie w 2020 hybrydy stały się bardzo popularne. Stało się tak przede wszystkim dzięki tomy, że swoje modele na nosidłowy rynek wypuścili jedni z najbardziej znanych producentów - Lenny Lamb, Kavka, Limas i Tula. Czym są nosidełka hybrydowe i jakie są ich zalety? Komu ten typ nosidła najbardziej przypadnie do gustu? 

Nosidło hybrydowe - charakterystyka

Nosidełka hybrydowe, ze względu na długie i często szerokie pasy naramienne, są nazywane chustonosidłami. Ich pas biodrowy jest zapinany na wygodną klamręPasy naramienne są długie, w jednych modelach węższe i mocniej wypełnione, w innych szerokie. Pasy naramienne są dociągane i wiązane przez rodzica. Można je wiązać w różny sposób - pod nóżkami dziecka, na nogach lub - w przypadku szerokich pasów - rozkładając materiał na udach i pupie dziecka. W nosidłach hybrydowych dzieci można nosić na brzuchu, plecach i na boku (biodrze). 

Zalety nosidełek hybrydowych 

Dzięki wiązanym pasom naramiennym nosidła hybrydowe bardzo dobrze dopasowują się do ciała dziecka i rodzica. Szczelnie otulają ciało dziecka, sprawiając, że nawet młodsze, nie siedzące jeszcze dzieci mają w nich bezpieczną pozycję. Hybrydy o szerokich pasach naramiennych bardzo dobrze odciążają ciało rodzica, rozkładając ciężar ciała dziecka na dużej części pleców noszącego. Szerokie pasy naramienne można wywinąć na kształt motylków w wiązaniu chusty długiej - kangurze. Nosidła hybrydowe są szczególnie popularne wśród rodziców, którzy wcześniej nosili swoje maluchy w chustach. Oni nie boją się długich pasów naramiennych. Dobrze też czują własne ciało, a stopień wygody w hybrydzie zależy od jakości dociągnięcia pasów naramiennych

Nosidła hybrydowe dostępne w CarryLove.pl

Nosidło hybrydowe Fidella FlyClick

Hybryda Fidelli ma pas biodrowy zapinany na chyba najlepiej "pracującą" klamrę wśród wszystkich tego typu nosideł. Pasy naramienne są szerokie i długie, idealnie układają się zarówno na drobnych mamach, jak i rosłych noszących tatusiach. Szerokie pasy materiału opinając się na ramionach rodzica bardzo dobrze odciążają (oczywiście dotyczy to pozycji, gdy dziecko jest ułożone z przodu rodzica). Fidella FlyClik jest nosidłem regulowanym na troczki. Są one poprowadzone po bokach panelu, który otula plecy malucha. Regulować można jego szerokość i wysokość. Hybryda produkowana jest w dwóch rozmiarach - baby i toddler. W tym drugim można nosić nawet kilku latków noszących ubrania w rozmiarze 110. 

Fidella produkuje również nosidło wiązane FlyTai o takiej samej budowie jak FlyClick, jednak z wiązanym zarówno pasem biodrowym jak i pasami naramiennymi. 

Nosidło hybrydowe Fidella FlowClick

FlowClick to nowość od Fidella. Ta hybryda jest bardzo podobna do modelu FlyClick. Różni się od niego pasami naramiennymi. W nosidle FlyClick są one szerokie i uszyte z jednej warstwy chustowego materiału. W hybrydzie FlowClick owe pasy naramienne są wąskie (podobnie jak np. w Storchenwiege czy Kavce Handy) i dość dobrze wypełnione. Pozwala to na dobre odciążenie ciała rodzica, szczególnie w przypadku noszenia dziecka na plecach. 

Nosidło hybrydowe Lenny Hybrid

Nosidełko Lenny Hybrid wprowadzono na rynek w 2020 r. To kolejny model nosidełka największej polskiej firmy chustowej, czyli Lenny Lamb. To między innymi ten model sprawił, że hybrydy są coraz popularniejsze. Producent zapewnia, że w jego nosidle w bezpieczny sposób można nosić nawet kilkutygodniowe dzieci. Przy dobrze dopasowanym nosidle pozycja dziecka faktycznie jest bardzo podobna do tej jaką uzyskuje się motając chustę. Lenny Hybrid, podobnie jak hybryda Fidelli, ma bardzo długie, szerokie pasy naramienne, które można wywinąć w “motylki” podobnie jak w chuście długiej. Panel nosidła reguluje się na szerokość na wewnętrznej stronie pasa biodrowego (rzepy), a na wysokość przez system guziczków. Nosidło dobrze układa się zarówno na maluszkach, jak i na większych dzieciach (nawet do rozmiaru ubranek 98/104). 

Nosidło hybrydowe Kavka Handy

Kavka Handy to bardzo przyjemna, delikatna hybryda łódzkiego producenta nosideł. Jej innowacyjnym rozwiązaniem jest nigdzie indziej niespotykany system regulacji panelu. Panel zarówno na wysokość, jak i na szerokość jest regulowany na wewnętrznej stronie pasa biodrowego. Są tam wszystkie dwa rzepy, które przeklejamy na odpowiednie miejsca (rozmiary są zaznaczone zarówno w pionie jak i w poziomie widocznymi przeszyciami). Dzięki takiemu rozwiązaniu na plecach dziecka nie ma żadnych marszczeń materiału, co ułatwia wprowadzenie malucha w prawidłową pozycję w nosidle. Pasy naramienne są wąskie i dość dobrze wypełnione. Kavka Handy jest jednym z najbardziej kompaktowych nosideł hybrydowych na rynku, pomimo tego wystarcza mniej więcej do 3 roku życia dziecka (rozmiar ubranek ok. 98).

Nosidło hybrydowe Storchenwiege

Hybryda niemieckiej firmy Storchenwiege jest na rynku od wielu lat, cały czas zyskując wielu zwolenników wśród rodziców, szczególnie małych, drobnych dzieci. Nosidło jest uszyte z materiału chustowego. Regulowane jest na taśmach, co jest bardzo wygodne. Pasy naramienne są wąskie, lekko wypełnione. Storchenwiege to jedna z mniejszych hybryd, nie oznacza to jednak, że starcza tylko na chwilę. Dobrze układają się w nim dzieci od rozmiaru ubranek ok. 62 aż do ok. 2-go roku życia (ubrania 86-92).  W Storchenwiege wygodnie nosi się maluchy z przodu, na plecach, ale też też na boku. 

Nosidło hybrydowe Tula

Firma Tula swoją hybrydę wprowadziła do sprzedaży również w 2020 r. Tula Half Buckle to nosidło hybrydowe regulowane, rośnie więc wraz z dzieckiem. Regulowana jest szerokość (za pomocą wszytych co kilka centymetrów napów) i wysokość (za pomocą taśmy) panelu. Pasy naramienne są wąskie i na wysokości ramion dość mocno wypełnione, co sprawia, że plecy rodzica są dobrze odciążone. 

Nosidło hybrydowe Limas Plus 

Nosidło hybrydowe ma w swojej ofercie i firma Limas. Panel Limas Plus jest miękki i regulowany. Ma odpowiednio 24-41 cm szerokości i 30-39 cm wysokości. Producent zapewnia, że jest ono odpowiednie dla dzieci od urodzenia do rozmiaru 98/104, czyli mniej więcej do 3 roku życia! W praktyce doradcy CarryLove.pl polecają je dla maluszków od mniej więcej rozmiaru 62/68

Nosidła hybrydowe - różnice

Modeli nosideł hybrydowych z roku na rok jest coraz więcej. Na co najlepiej zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czym różnią się hybrydy poszczególnych firm? Wszystkie mają zapinany pas biodrowy i wiązane pasy naramienne. Ich kształt, szerokość i stopień wypełnienia są jednak różne. I to właśnie te szczegóły wpływają na to jak dziecko układa się w nosidełku hybrydowym i jak wygodnie jest w nim rodzicowi. Dla jednych najlepszym rozwiązaniem będą mocno wypełnione pasy naramienne (jak w Fidella FlowClick), inni docenią różne możliwości ułożenia szerokich jednowarstwowych pasów (jak w Fidella FlyClick). Dlatego tak ważne są nosidełkowe przymiarki. Tylko one pozwolą wybrać nosidełko szyte na miarę Twoją i Twojego Dziecka. W CarryLove.pl nasi doradcy noszenia umówią się z Tobą na konsultacje nosidełkowe on line lub stacjonarnie w sklepie w Warszawie. Więcej o naszych przymiarkach przeczytasz tutaj

Wszystkie modele nosideł hybrydowych dostępnych w sklepie internetowym i stacjonarnym CarryLove.pl można zobaczyć tutaj

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl