Filtruj

Chusty długie tkane

Długa chusta tkana do noszenia dziecka

Chusty tkane długie są najbardziej popularnymi chustami do noszenia dzieci. Są różnej długości, zazwyczaj od 3,6 m do 4,6 m. Ich długość zależy od tego jakich gabarytów jest noszący rodzic i którego wiązania używa. Chusty tkane długie można używać już od urodzenia. Można w nich nosić zarówno noworodki, jak i starsze dzieci. Dziecko w dobrze zawiązanej chuście tkanej do noszenia ułożone jest w bezpiecznej i dopasowanej do etapu jego rozwoju pozycji. Więcej o tym jak powinno się układać dziecko noszone w chuście tkanej znajdziesz tutaj. Z kolei tu przeczytasz o rozwoju kręgosłupa dziecka w pierwszym roku jego życia. 

W CarryLove kupisz chusty długie tkane czołowych polskich i zagranicznych producentów. Do wyboru są chusty do noszenia dzieci m. in. Lenny Lamb, Little Frog, EverySlings, DidymosFidella, Oscha czy Yaro. Można w nich nosić zarówno noworodka jak i starszaka. Choć początkowo jej długość może przerażać, dobrze dobrana chusta tkana sprawi, że twój noworodek będzie spokojniejszy, a starsze dziecko zaspokoi swoją naturalną potrzebę poznawania świata wraz z rodzicem. W wyborze odpowiedniej chusty pomocni będą eksperci - doradcy noszenia pracujący w CarryLove.pl

Chusta tkana do noszenia idealnie sprawdzi się dla twojego dziecka już od urodzenia. Można w niej nosić zarówno noworodka jak i starszaka. Choć początkowo jej długość może przerażać, dobrze dobrana przez doradcę noszenia chusta tkana sprawi, że twój noworodek będzie spokojniejszy, a starsze dziecko zaspokoi swoją naturalną potrzebę poznawania świata wraz z rodzicem. 

Chusta do noszenia niemowląt to długi materiał w kształcie rombu który zawiązujemy na sobie i dziecku. Przy dobrym dociągnięciu chusta idealnie dopasowuje się do ciała dziecka, zabezpieczając jego prawidłową, fizjologiczną pozycję otrzymaną dzięki podwinięciu miednicy. Równomiernie dociągnięta długa chusta odciąża też rodzica. Ciężar ciała dziecka rozkłada się równomiernie na całych plecach rodzica, dzięki czemu nawet przy dłuższym noszeniu dziecka w chuście długiej wasz słodki ciężar nie będzie nadmiernie obciążał pleców. 

Chusta tkana do noszenia dzieci - jaką wybrać

Chusty tkane do noszenia dzieci mają różne długości. Najczęściej używane są chusty tkanie 3,6 m, 4,2 m i 4,6 m. Ta ostatnia długość jest najbardziej uniwersalna, można z niej zawiązać w zasadzie wszystkie wiązania chusty długiej. Szczegółowy artykuł o tym jak wybrać swoją pierwszą chustę tkaną.

Długą chustę do noszenia dzieci możemy wiązać (tzw. motać) już od urodzenia. Z chusty długiej tkanej zawiązać można 3 wiązania odpowiednie już dla noworodków. To 2 wiązania z przodu, na brzuchu rodzica - kangur i kieszonka. Noworodka w chustę długą można zawiązać również na plecach rodzica, w tzw. plecak prostySposób wiązania powinien być dobierany indywidualnie, biorąc pod uwagę wiek dziecka, jego wagę i etap rozwoju oraz możliwości i potrzeby rodzica.

Chusty dla niemowlaka, które znajdziesz w CarryLove.pl wykonane są z bezpiecznych materiałów. Chusty są tkane z bawełny lub bawełny z różnymi domieszkami (wiskoza bambusowa, bambus, tussah, len, wełna, jedwab). Materiały, z których zrobione są chusty są w pełni bezpieczne i atestowane. Idealnie sprawdzą się zarówno latem jak i zimą - są to chusty całoroczne. Jedną chustę mogą nosić rodzice o różnych gabarytach, trzeba ją jednak dobrze dobrać przede wszystkim do "większego" z nich. 

Chusty tkane - jak zacząć nosić?

Do większości chust tkanych sprzedawanych w CarryLove dołączona jest czytelna instrukcja obsługi. Zanim jednak zaczniesz samodzielnie wiązać swojego noworodka w chustę, polecamy kontakt z profesjonalistami, którzy zajmują się chustonoszeniem. Skorzystać można z pomocy doradców noszenia w chustach. Takie usługi są świadczone w trakcie spotkań (tzw. konsultacji chustowych) w sklepie CarryLove.pl, bezpośrednio w domu klienta lub on line. Tu przeczytasz czy doradca noszenia w chustach jest potrzebny, by nauczyć się bezpiecznie nosić dziecko w chuście

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl