Chusty kółkowe

Chusty kółkowe

Chusta kółkowa jest idealna do noszenia dzieci już od urodzenia. Można w niej nosić zarówno noworodka jak i starszaka. Dla wielu rodziców jest lepsza od chusty tkanej długiej, bo jest krótsza. Faktycznie, chusty kółkowe do noszenia dzieci mają ok. 1,7-2,1 m długości. Łatwiej jest też je zawiązać niż chustę tkaną.

Jak każda chusta i chusta kółkowa ma swoje plusy i minusy. Szybciej się ją zakłada. Przydaje się na tzw. szybkie akcje, czyli częste i krótkie noszenia dzieci. Chusta kółkowa jest krótsza i zajmuje mniej miejsca, zawsze może więc być w torebce czy wózku i ratować rodzica z opresji jeśli maluch stwierdzi, że czas przebywania w wózku się już skończył.

W chuście kółkowej nosimy dziecko w bezpiecznej pozycji na brzuchu lub biodrze rodzica. Przy dobrym dociągnięciu chusta kółkowa idealnie dopasowuje się do ciała dziecka, zabezpieczając jego prawidłową, fizjologiczną pozycję otrzymaną dzięki podwinięciu miednicy. Równomiernie dociągnięta chusta kółkowa odciąża też rodzica. Niestety, w chuście kółkowej kółka, na których dociągamy chustę znajdują się na jednym z ramion osoby noszącej. Sprawia to, że jedna część ciała rodzica jest bardziej odciążona od drugiej. Dlatego zalecenie doradców noszenia jest jasne - chusta kółkowa służy do krótkiego noszenia dzieci w chuście. Jeśli wiemy, że dziecko w chuście kółkowej będzie noszone kilka razy w ciągu dnia, warto pamiętać o zmianie ramion, na których układamy kółka. Dzięki temu zabiegowi ciało rodzica nie będzie nadmiernie obciążone.

Chusta kółkowa do noszenia dzieci - jaką wybrać

Chusty kółkowe do noszenia dzieci mają różne długości. W zależności od producenta ich długość ma ok. 1,7-2,1 m. Jedną chustę mogą nosić rodzice o różnych gabarytach, trzeba ją jednak dobrze dobrać przede wszystkim do "większego" z nich. Chusty kółkowe uszyte są z takiego samego materiału jak chusty tkane długie. Mogą być w 100% bawełniane lub z dodatkami innych włókien (np. len, jedwab, wełna). Materiały, z których zrobione są chusty są w pełni bezpieczne i atestowane. Idealnie sprawdzą się zarówno latem jak i zimą - są to chusty całoroczne. Tzw. ramię chusty kółkowej może być proste lub zakładkowe. Więcej o wyborze chusty kółkowej tutaj

Chusty kółkowa - jak zacząć nosić?

W chuście kółkowej nosić można już noworodki. Początkowo dzieci układane są na brzuchu rodzica, później - gdy są już większe i bardziej zaciekawione otaczającym je światem - na jego biodrze.

Chusta kółkowa do noszenia dzieci będzie idealnym rozwiązaniem na "szybkie akcje".  Można w niej nosić dzieci już od pierwszych dni życia, podobnie jak w chuście tkanej długiej. Jest to jednak chusta "do zadań specjalnych", idealna kiedy musimy przenieść dziecko z samochodu do mieszkania, szybko odprowadzić starsze dziecko do przedszkola lub wyjść na dół po bułki. Chusta kółkowa jest zdecydowanie krótsza niż chusta długa, maksymalnie mierzy nieco ponad 2 m. Często jest łatwiejsza i szybsza do zawiązania. Świetnie uzupełnia się z chustą tkaną długą. Często są one używane zamiennie. Rodzice wybierają "kółka", gdy przewidywany czas noszenia jest krótki. 

Dziecko w dobrze zawiązanej chuście kółkowej ułożone jest w bezpiecznej i dopasowanej do etapu jego rozwoju pozycji. Więcej o tym jak powinno się układać dziecko noszone w chuście znajdziesz tutaj. Z kolei tu przeczytasz o rozwoju kręgosłupa dziecka w pierwszym roku jego życia. 

W CarryLove.pl kupisz chusty długie tkane czołowych polskich i zagranicznych producentów. Do wyboru są chusty kółkowe do noszenia dzieci m. in. Lenny Lamb, Little Frog, EverySlings, DidymosFidella, Oscha czy Yaro. Do większości chust kółkowych sprzedawanych w CarryLove.pl dołączona jest czytelna instrukcja obsługi. Zanim jednak zaczniesz samodzielnie wiązać swojego noworodka w chustę, polecamy kontakt z profesjonalistami, którzy zajmują się chustonoszeniem. Skorzystać można z pomocy doradców noszenia w chustach. Takie usługi są świadczone w trakcie spotkań (tzw. konsultacji chustowych) w sklepie CarryLove.plbezpośrednio w domu klienta lub on line. Tu przeczytasz czy doradca noszenia w chustach jest potrzebny, by nauczyć się bezpiecznie nosić dziecko w chuście.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl