Filtruj

hybrydowe

Nosidła ergonomiczne hybrydowe

Regulowane nosidła hybrydowe mają miękki panel, pas biodrowy zapinany na klamrę, a pasy naramienne wygodnie wiązane. Taka budowa nosidła pozwala na doskonałe dopasowanie nosidła do dziecka, nawet drobnego, oraz rodzica. 

Na takie nosidełko do noszenia dzieci zazwyczaj decydują się osoby:

  • o niestandardowych gabarytach, gdzie pasy naramienne z nosidełek klamrowych wbijają się lub uwierają np. pod pachą,
  • z bólami kręgosłupa,
  • lub miłośnicy chusty, którym niestraszne jest dociąganie.

Wszystkie nosidełka, które u nas znajdziesz w CarryLove.pl wykonane są z bawełny, lnu lub domieszką bambusa. Sprawdzą się idealnie zarówno latem jak i zimą. W nosidełku hybrydowym uzyskamy bezpieczną i zdrową pozycję. Materiał w pełni otuli i da podpór dziecku nawet gdy uśnie.

W tym artykule znajduje się przegląd najpopularniejszych w CarryLove.pl modeli nosideł hybrydowych.

Nosidła hybrydowe - charakterystyka

Pasy naramienne mogą być:

  • szerokie (tak, aby można było je rozłożyć szeroko po ramionach i na całych plecach) – często wypełnione w miejscu gdzie pasy umieszczone są na naszych ramionach (LennyLamb LennyHybrid, Tula Half Buckle, Fidella FlyClick, EverySlings Click&Tie czy Limas Plus, Storchenwiege).
  • wąskie i wypełnione pasy naramienne, np. Kavka Handy, Oscha Baby.

Przy starszych dzieciach pasy naramienne można szeroko rozłożyć po ich udzie, dzięki czemu dodatkowo przedłużymy panel znajdujący się pod pupą dziecka i damy mu dodatkowe podparcie. Nosidełko jesteśmy w stanie używać jeszcze dłużej. 

Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno dla rodziców dzieci z dysfunkcjami, gdy potrzebujemy nosić większe dziecko lub dla aktywnych rodziców, np. jako alternatywę dla nosidła turystycznego w górach jeśli nie wiemy czy nasza pociecha przejdzie całą zaplanowaną przez nas trasę.

W nosidełku hybrydowym mamy możliwość noszenia dziecka na boku. Trzeba pamiętać, że ciężar dziecka znajduje się wówczas na naszym jednym ramieniu i biodrze oraz nie rozłoży się równomiernie na naszym kręgosłupie. Jest to fajny sposób do noszenia na krótkie dystanse (czas zależy od naszej kondycji i możliwości), gdy dziecko chce więcej widzieć a my potrzebujemy mieć wolne ręce i boimy się zarzucić je na plecy. Przy niesymetrycznym noszeniu należy pamiętać o częstej zmianie stron, raz powinniśmy nosić na jednym a raz na drugim biodrze.

W nosidle hybrydowym ciężar dziecka rozkłada się inaczej niż w klamrowym. Dzięki skrzyżowanym pasom naramiennym ciężar dziecka rozkłada się równomiernie na plecach i ramionach. W nosidłach z szerokimi pasami naramiennymi można je ułożyć na ramieniu lub rozłożyć jak w wiązaniu kangurek - szeroko na ramieniu i plecach. Warto sprawdzić jakie ułożenie będzie korzystniejsze dla Was.

W nosidełku hybrydowym analogicznie jak w klamrowym chcąc aby dziecko widziało coś zza naszego ramienia - pas biodrowy powinniśmy umieścić wyżej. Na jakiej wysokości? To zależy od wzrostu rodzica i dziecka. Nasz maluszek powinien ułożyć się na naszych plecach tak, abyśmy widzieli jego oczy stojąc przodem do lustra - wtedy będziemy mieli pewność, że ogląda on świat z naszej perspektywy.

U wysokich rodziców z mniejszymi i drobniejszymi dziećmi pas biodrowy niestety będzie czasami umieszczony nawet na klatce piersiowej - jeżeli sprawia to dyskomfort to polecam wstrzymać się do czasu aż maluszek nam trochę urośnie. Drobniejsi rodzice większych dzieci mogą spokojnie zapiąć pas biodrowy na miednicy (biodrach).

Przy zakładaniu nosidełka na plecy warto zwrócić uwagę na dobre dociągnięcie pasów naramiennych - jeżeli zrobimy to za słabo mogą one zsuwać się z ramienia. Jeżeli mamy spadziste ramiona i pomimo dobrego dociągnięcia czujemy, że pasy naramienne się zsuwają możemy zastosować Fidella chest strap, to pasek z klamerką spinający pasy.

Do wszystkich nosideł hybrydowych sprzedawanych w CarryLove.pl dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje nosidełkowe i przymiarki odbywają się stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl