Chusty do noszenia dzieci

Jeżeli Twoje dziecko chce być cały czas noszone i bujane na rękach, potrzebuje czuć bliskość rodzica a Ciebie bolą już plecy i chcesz uwolnić ręce aby zrobić coś w domu, to chusta do noszenia będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Chusta tkana to najlepszy sposób na noszenie maluszka od urodzenia, który jeszcze samodzielnie nie siedzi. Daje naszemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa, oraz uwalnia ręce rodzica. Jest to doskonałe narzędzie do noszenia w bezpiecznej i fizjologicznej pozycji (więcej informacji tutaj).

Dziecko po urodzeniu nadal potrzebuje podobnych warunków jakie miało w brzuchu mamy: ciepła, dobrej pozycjibliskości, bicia serca mamy, kołysania. Dzięki chuście wspomagamy okres adaptacji dziecka do nowego świata, dając mu w ten sposób czwarty trymestr. 

Do większości chust dołączona jest czytelna instrukcja obsługi ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych samodzielnych próbach to zawsze możesz skorzystać z pomocy Doradcy Noszenia Dzieci stacjonarnie lub on-line.

Fidella Leopard gold (4,6 m) Fidella Leopard gold (4,6 m)
Producent: Fidella
Cena: 495,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fidella Diamonds anthracite (4,6m) Fidella Diamonds anthracite (4,6m)
Producent: Fidella
Cena: 460,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fidella Diamonds beige (2 m) Fidella Diamonds beige (2 m)
Producent: Fidella
Cena: 380,00 zł
szt.
zobacz więcej
EverySlings Raspberry (4,2m) EverySlings Raspberry (4,2m)
Producent: EverySlings
Cena: 240,00 zł
szt.
zobacz więcej
EverySlings Raspberry (4,6m) EverySlings Raspberry (4,6m)
Producent: EverySlings
Cena: 250,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dlaczego chusta?

Poprawna i bezpieczna pozycja, w której możemy nosić dziecko niesiedzące zmienia się wraz z jego rozwojem i wiekiem. Inaczej będziemy nosić miesięczne a inaczej sześciomiesięczne dziecko.

Na początku u dziecka do około 3 miesiąca życia pozycja (zwana pozycją zgięciowo - odwiedzeniową) to taka, w której nóżki są odwiedzone o mniej więcej 60 stopni (na szerokość jego bioder), kolanka dziecka są dość mocno zgięte i znajdują się trochę wyżej niż pupa. Dzięki takiemu ustawieniu nóżek możemy „podwinąć” miednicę, czyli ustawić ją w tyłopochyleniu, co spowoduje, że plecki dziecka zaokrąglą się, a ciężka głowa nie będzie obciążać kręgosłupa, tylko oprze się o klatkę piersiową noszącego. W późniejszych etapach życia dziecka, odwiedzenie rośnie aż do momentu otulenia udami ciała rodzica a zgięcie maleje (aż do konta 90 stopni).

Na rysunku poniżej pokazuję zależność pomiędzy zgięciem a odwiedzeniem. Im mniejsze zgięcie w stawie biodrowym dziecka, tym większe odwiedzenie i na odwrót.

Trzeba pamiętać, że dziecko będzie się układało w różny sposób, zależnie od postury osoby noszącej: wysokim i muskularnym tacie, i na mamie z dużym biustem. Czasami ciężko jest uzyskać pozycję jak na rysunku - warto wówczas poprosić o pomoc i opinię doradcę noszenia.

Ponadto, pozycja zgięciowo - odwiedzeniowa sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych. Dobrze dociągnięta chusta, otulająca dziecko z każdej strony, da mu pełne podparcie. W tej pozycji ułożenie kończyn dolnych idealnie centruje głowę kości udowej w panewce, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych i jest formą profilaktyki dysplazji. Dzięki poprawnej pozycji nasze dziecko nie będzie dźwigało swojego ciężaru ciała - zrobi to za nie chusta i rodzic. Aby tak się stało – chusta musi być dobrze i prawidłowo zawiązana. Wiązania chusty warto uczyć się pod okiem profesjonalisty, który zwróci uwagę na szczegóły i niuanse, oraz skoryguje pozycję dziecka w zawiązanej już chuście

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl