Filtruj

Chusty

Chusty do noszenia dzieci

Jeżeli Twoje dziecko chce być cały czas noszone i bujane na rękach, potrzebuje czuć bliskość rodzica a Ciebie bolą już plecy i chcesz uwolnić ręce aby zrobić coś w domu, to chusta do noszenia będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Chusta tkana to najlepszy sposób na noszenie maluszka od urodzenia, który jeszcze samodzielnie nie siedzi. Daje naszemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa, oraz uwalnia ręce rodzica. Jest to doskonałe narzędzie do noszenia w bezpiecznej i fizjologicznej pozycji (więcej informacji tutaj).

Dziecko po urodzeniu nadal potrzebuje podobnych warunków jakie miało w brzuchu mamy: ciepła, dobrej pozycjibliskości, bicia serca mamy, kołysania. Dzięki chuście wspomagamy okres adaptacji dziecka do nowego świata, dając mu w ten sposób czwarty trymestr. 

W CarryLove.pl do kupienia są chusty czołowych producentów, m. in. Fidella, Lenny Lamb, Yaro czy Everyslings.

Do większości chust dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wiązania maluszka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje chustowe stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

 

Dlaczego chusta dla dziecka do 6 miesiąca życia?

Poprawna i bezpieczna pozycja, w której możemy nosić dziecko niesiedzące zmienia się wraz z jego rozwojem i wiekiem. Inaczej będziemy nosić miesięczne a inaczej sześciomiesięczne dziecko.

Na początku u dziecka do około 3 miesiąca życia pozycja (zwana pozycją zgięciowo-odwiedzeniową, PZO) to taka, w której nóżki są odwiedzone o mniej więcej 60 stopni (na szerokość jego bioder), kolanka dziecka są dość mocno zgięte i znajdują się trochę wyżej niż pupa. Dzięki takiemu ustawieniu nóżek możemy „podwinąć” miednicę, czyli ustawić ją w tyłopochyleniu, co spowoduje, że plecki dziecka zaokrąglą się, a ciężka głowa nie będzie obciążać kręgosłupa, tylko oprze się o klatkę piersiową noszącego. W późniejszych etapach życia dziecka, odwiedzenie rośnie aż do momentu otulenia udami ciała rodzica a zgięcie maleje (aż do konta 90 stopni).

Na rysunku poniżej pokazuję zależność pomiędzy zgięciem a odwiedzeniem. Im mniejsze zgięcie w stawie biodrowym dziecka, tym większe odwiedzenie i na odwrót.

Trzeba pamiętać, że dziecko będzie się układało w różny sposób, zależnie od postury osoby noszącej: wysokim i muskularnym tacie, i na mamie z dużym biustem. Czasami ciężko jest uzyskać pozycję jak na rysunku - warto wówczas poprosić o pomoc i opinię doradcę noszenia.

Ponadto, pozycja zgięciowo-odwiedzeniowa sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych. Dobrze dociągnięta chusta, otulająca dziecko z każdej strony, da mu pełne podparcie. W tej pozycji ułożenie kończyn dolnych idealnie centruje głowę kości udowej w panewce, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych i jest formą profilaktyki dysplazji. Dzięki poprawnej pozycji nasze dziecko nie będzie dźwigało swojego ciężaru ciała - zrobi to za nie chusta i rodzic. Aby tak się stało – chusta musi być dobrze i prawidłowo zawiązana. Wiązania chusty warto uczyć się pod okiem profesjonalisty, który zwróci uwagę na szczegóły i niuanse, oraz skoryguje pozycję dziecka w zawiązanej już chuście

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl