do 6 miesięcy

Produkty dla dzieci do 6 miesiąca życia

Gdy Twoje dziecko ma mniej niż 6 miesięcy najczęściej wybieranym produktem jest chusta długa tkana. Chusta ułoży dzidziusia w bezpiecznej i poprawnej pozycji i będzie w pełni podtrzymująca z każdej strony. 

Jeżeli z jakiś względów Twój wybór padł na nosidełko w tej zakładce znajdziesz nosidła ergonomiczne pasujące dla niego rozmiarem. O tym jakie nosidełko wybrać dla dziecka niesiedzącego przeczytasz również na naszym blogu - tutaj. Do każdej chusty i nosidełka do noszenia dzieci dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka czy motania chusty, zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje chustowe i nosidłowe odbywają się stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line. 

Akcesoria dla maluszków

W sklepie CarryLove.pl znajdziesz również mnóstwo akcesoriów, które ułatwią początki Twojego macierzyńska. Do wyboru są różnego rodzaju pieluszki, gryzaki, słuchawki ochronne, a nawet ubranka z wełny merynosów już dla noworodków. Wszystkie akcesoria można zobaczyć tutaj

 

* * *

Dlaczego nosidło nie zastąpi chusty w pierwszych miesiącach życia?

  • W nosidełku dziecko nie ma podparcia z boku, ma bardzo dużo przestrzeni do poruszania się, może swobodnie wyjmować rączki: bokiem lub górą. Nie jesteśmy w stanie w pełni ustabilizować małego ciałka naszego dziecka. Nie mamy więc odpowiedniej kontroli nad jego symetrycznym ułożeniem tak jak w przypadku chusty - gdzie dobre dociągnięcie będzie z każdej strony w pełni podpierało dziecko. Maluszki nie są gotowe na taką przestrzeń ;) W nosidełku dziecko będzie miało odwiedzenie większe niż kąt prosty, nóżki zawsze będą nas otulały, będą szeroko (na szerokość naszego pasa). Dla noworodków stanowczo jest to za duży rozkrok. Przy tak dużym odwiedzeniu nie będzie możliwe również wystarczające podwinięcie miednicy i zaokrąglenie plecków. Jeżeli mamy drobną mamę to w nosidle z pewnością nasz maluszek ułoży się lepiej niż na dużym i dobrze zbudowanym tacie. Wynika to z dostosowania odwiedzenia nóg dziecka do szerokości pasa rodzica.
  • Nic też nie będzie podtrzymywało ani stabilizowało jego główki: nosidła kończą się na karku, a przez brak możliwości podwinięcia miednicy nie stabilizują głowy ani szyi dziecka. To szczególnie ważne u maluchów, które nie trzymają jeszcze stabilnie główki.

I tak główkę mniejszego dziecka będziecie musieli przytrzymywać jedną ręką. A chyba nie o to nam chodzi :)

Większość producentów tworzy nosidełka przeznaczone dla dzieci już od 3-4 kg. Oczywiście jesteśmy w stanie wyregulować nosidło tak aby rozmiarowo pasowało na miesięczne dziecko - ale nie będzie ono miało pełnego podparcia ciała oraz poprawnej i bezpiecznej pozycji do dłuższego noszenia.

Jeżeli z jakiś względów Twój wybór padł na nosidełko w tej zakładce znajdziesz nosidła ergonomiczne pasujące dla niego rozmiarem. O tym jakie nosidełko wybrać dla dziecka niesiedzącego przeczytasz również na naszym blogu tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl