Nosidło ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla rodzica i dziecka. Panel w pełni podtrzymuje dziecko - szeroko od kolana do kolana i do karku, zabezpieczając w ten sposób całe plecy i dając poprawną i zdrową pozycję naszemu maluszkowi.

Nosidełka ergonomiczne polecamy dla dzieci samodzielnie siedzących i siadających z pozycji czworacznej albo bocznej. Najlepszym narzędziem do noszenia najmniejszych dzieci jest chusta tkana. Jeśli potrzebujesz z jakichś względów nosić w nosidle dziecko niesiadające, to polecamy albo kontakt z doradcą noszenia albo z nami – po rozpoznaniu Waszych potrzeb, etapu rozwoju dziecka i jego gabarytów, doradca noszenia zaproponuje optymalne rozwiązanie.

Idealnie sprawdzi się na spacerach po miejskim parku, górach czy przy pracach domowych. Nosidełko dla dziecka jest uniwersalne - jedno nosidło może używać mama i tata o różnych gabarytach. Bezpieczne bawełniane, lniane lub bambusowe tkaniny będą przewiewne latem ale dobrze sprawdzą się również zimą.

W naszej ofercie znajdziesz same najlepsze marki nosideł dla dzieci: Fidella, Kavka, Tula, LennyLamb, EverySlings, Storchenwiege, Zaffiro, Limas. Każde nosidełko ma certyfikaty zgodności z normami i było przez nas testowane przed wprowadzeniem do sklepu. Gwarantujemy wysoką jakość produktów.

Fidella Fusion Baby Lines beige Fidella Fusion Baby Lines beige
Producent: Fidella
Cena: 559,00 zł
szt.
zobacz więcej
Fidella Fusion Baby Wolf anthracite Fidella Fusion Baby Wolf anthracite
Producent: Fidella
Cena: 559,00 zł
szt.
zobacz więcej
LIMAS Plus Dark Denim LIMAS Plus Dark Denim
Producent: Limas
Cena: 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
LIMAS Plus Flora Magic Mint LIMAS Plus Flora Magic Mint
Producent: Limas
Cena: 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
LIMAS Plus Stone LIMAS Plus Stone
Producent: Limas
Cena: 630,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tula Free to Grow Indigo Tula Free to Grow Indigo
Producent: Tula
Cena: 605,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tula Free-to-Grow Coast Mason Tula Free-to-Grow Coast Mason
Producent: Tula
Cena: 605,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tula Free-to-Grow Coast Sophia Tula Free-to-Grow Coast Sophia
Producent: Tula
Cena: 605,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tula Free-to-Grow French Marigold Tula Free-to-Grow French Marigold
Producent: Tula
Cena: 605,00 zł
szt.
zobacz więcej
Tula Free-to-Grow Tempo Tula Free-to-Grow Tempo
Producent: Tula
Cena: 605,00 zł
szt.
zobacz więcej
LennyLamb LennyHybrid Selenit LennyLamb LennyHybrid Selenit
Producent: Lenny Lamb
Cena: 385,00 zł
szt.
zobacz więcej

Dlaczego nosidło nie zastąpi chusty w pierwszych miesiącach życia?

  • W nosidełku dziecko nie ma podparcia z boku, ma bardzo dużo przestrzeni do poruszania się, może swobodnie wyjmować rączki: bokiem lub górą. Nie jesteśmy w stanie w pełni ustabilizować małego ciałka naszego dziecka. Nie mamy więc odpowiedniej kontroli nad jego symetrycznym ułożeniem tak jak w przypadku chusty - gdzie dobre dociągnięcie będzie z każdej strony w pełni podpierało dziecko. Maluszki nie są gotowe na taką przestrzeń ;) W nosidełku dziecko będzie miało odwiedzenie większe niż kąt prosty, nóżki zawsze będą nas otulały, będą szeroko (na szerokość naszego pasa). Dla noworodków stanowczo jest to za duży rozkrok. Przy tak dużym odwiedzeniu nie będzie możliwe również wystarczające podwinięcie miednicy i zaokrąglenie plecków. Jeżeli mamy drobną mamę to w nosidle z pewnością nasz maluszek ułoży się lepiej niż na dużym i dobrze zbudowanym tacie. Wynika to z dostosowania owiedzenia nóg dziecka do szerokości pasa rodzica.
  • Nic też nie będzie podtrzymywało ani stabilizowało jego główki: nosidła kończą się na karku, a przez brak możliwości podwinięcia miednicy nie stabilizują głowy ani szyi dziecka. To szczególnie ważne u maluchów, które nie trzymają jeszcze stabilnie główki.

I tak główkę mniejszego dziecka będziecie musieli przytrzymywać jedną ręką. A chyba nie o to nam chodzi :)

Większość producentów tworzy nosidełka przeznaczone dla dzieci już od 3-4 kg. Oczywiście jesteśmy w stanie wyregulować nosidło tak aby rozmiarowo pasowało na miesięczne dziecko - ale nie będzie ono miało pełnego podparcia ciała oraz poprawnej i bezpiecznej pozycji do dłuższego noszenia.

Jeżeli z jakiś względów Twój wybór padł na nosidełko w tej zakładce znajdziesz nosidła ergonomiczne pasujące dla niego rozmiarem. O tym jakie nosidełko wybrać dla dziecka niesiedzącego przeczytasz również na naszym blogu - tutaj.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl