Opcje przeglądania
Noszenie na boku
Możliwość karmienia piersią
Kieszonka / saszetka
Odpinany kapturek
Zapięcie na krzyż na plecach
Zapięcie pod nóżką dziecka
Filtruj

klamrowe

Nosidła regulowane klamrowe

Nosidełka ergonomiczne charakteryzują się pasami naramiennymi oraz pasem biodrowy zapinanym na plastikową klamrę (na klik). Są szybkie w zakładaniu i przeważnie na taki typ nosidła rodzice decydują się najczęściej. Większość nosidełek jesteśmy w stanie za pomocą regulacji (taśmy) dopasować do rodzica - od rozmiaru XS do XXL. Dzięki temu osoby o różnej budowie ciała będą mogły szybko z niego skorzystać i nie trzeba kupować dwóch osobnych nosidełek dla mamy i taty. Po dobrym dociągnięciu i wyregulowaniu nosidła ciężar dziecka równomiernie opiera się na pasie biodrowym i na ramionach.  

Nosidła klamrowe - cechy

Szerokość i grubość pasów naramiennych w nosidle ergonomicznym jest zależna od firmy, mogą być one różnie wyprofilowane, bardziej lub mniej wykrojone. Różnią się również wypełnieniem, jedne pasy będą bardziej gąbczaste i miękkie a inne twardsze.

Pasy biodrowe mogą się różnić: szerokością, grubością, wypełnieniem, krojem.

Niektóre nosidełka mają dodatkową opcję zapięcia pasów naramiennych pod nóżkę dziecka, co daje nam możliwość ułożenia mniejszego brzdąca w jeszcze lepszej pozycji. Zapięcie w połowie panelu bodźcuje plecy do wyprostu, przez co dziecko będzie bardziej wyprostowane. Takie zapięcie w przypadku maluszka już siedzącego nie jest niczym złym. Co więcej - będzie dla nas bardziej komfortowe - nasz słodki ciężar będzie bliżej przy nas i środek ciężkości nie będzie powodował odginania się rodzica do tyłu, aby złapać równowagę. Możemy nadwyrężyć w ten sposób swoje plecy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dla mniejszych dzieci polecamy nosidełka z zapięciem pasów naramiennych pod nóżką.

Większość klamrowych nosidełek ergonomicznych umożliwia noszenie z przodu, na naszych plecach a czasami nawet na biodrze. Noszenie z przodu i na plecach równomiernie obciąża nam ramiona, plecy i biodra.

Polecamy nosidełka przez nas sprawdzone i testowane: Fidella Fusion, EverySlings, Tula Free-to-grow, LennyLamb LennyUpGrade, Kavka MultiAge, Limax Flex, Zaffiro.

Do zakupionych w CarryLove.pl nosidełek dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje nosidełkowe i przymiarki odbywają się stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl