Filtruj

klamrowe

Nosidła regulowane klamrowe

Nosidełka ergonomiczne charakteryzują się pasami naramiennymi oraz pasem biodrowy zapinanym na plastikową klamrę (na klik). Są szybkie w zakładaniu i przeważnie na taki typ nosidła rodzice decydują się najczęściej. Większość nosidełek jesteśmy w stanie za pomocą regulacji (taśmy) dopasować do rodzica - od rozmiaru XS do XXL. Dzięki temu osoby o różnej budowie ciała będą mogły szybko z niego skorzystać i nie trzeba kupować dwóch osobnych nosidełek dla mamy i taty. Po dobrym dociągnięciu i wyregulowaniu nosidła ciężar dziecka równomiernie opiera się na pasie biodrowym i na ramionach.  

Nosidła klamrowe - cechy

Szerokość i grubość pasów naramiennych w nosidle ergonomicznym jest zależna od firmy, mogą być one różnie wyprofilowane, bardziej lub mniej wykrojone. Różnią się również wypełnieniem, jedne pasy będą bardziej gąbczaste i miękkie a inne twardsze.

Pasy biodrowe mogą się różnić: szerokością, grubością, wypełnieniem, krojem.

Niektóre nosidełka mają dodatkową opcję zapięcia pasów naramiennych pod nóżkę dziecka, co daje nam możliwość ułożenia mniejszego brzdąca w jeszcze lepszej pozycji. Zapięcie w połowie panelu bodźcuje plecy do wyprostu, przez co dziecko będzie bardziej wyprostowane. Takie zapięcie w przypadku maluszka już siedzącego nie jest niczym złym. Co więcej - będzie dla nas bardziej komfortowe - nasz słodki ciężar będzie bliżej przy nas i środek ciężkości nie będzie powodował odginania się rodzica do tyłu, aby złapać równowagę. Możemy nadwyrężyć w ten sposób swoje plecy w odcinku lędźwiowym kręgosłupa. Dla mniejszych dzieci polecamy nosidełka z zapięciem pasów naramiennych pod nóżką.

Większość klamrowych nosidełek ergonomicznych umożliwia noszenie z przodu, na naszych plecach a czasami nawet na biodrze. Noszenie z przodu i na plecach równomiernie obciąża nam ramiona, plecy i biodra.

Polecamy nosidełka przez nas sprawdzone i testowane: Fidella Fusion, EverySlings, Tula Free-to-grow, LennyLamb LennyUpGrade, Kavka MultiAge, Limax Flex, Zaffiro.

Do zakupionych w CarryLove.pl nosidełek dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje nosidełkowe i przymiarki odbywają się stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl