Nosidła Limas - przegląd i charakterystyka różnych modeli 0
Nosidła Limas - przegląd i charakterystyka różnych modeli

 

Limas to kolejna niemiecka firma nosidłowa (obok Fidelli), której produkty można kupić w CarryLove.pl. W jej ofercie są nosidła regulowane, zarówno klamrowe, jak i hybrydowe. Zapraszamy na przegląd nosidełek do noszenia dzieci firmy Limas. Po przeczytaniu tego artykułu na pewno wybierzesz Twoje nosidło bardziej świadomie. 

W ofercie Limas dostępne są nosidła ergonomiczne regulowane, czyli takie, które rosną razem z dzieckiem. Można je sprytnie dopasować do różnych gabarytów dziecka za pomocą rzepów na wewnętrznej części pasa biodrowego (regulacja szerokości panelu) oraz taśm regulujących wysokość panelu. Panel dobrze dopasowanego nosidełka Limas powinien sięgać dziecku od jednego do drugiego dołu podkolanowego. Może też sięgać nieco bliżej, pod warunkiem, że dziecko nie będzie zgłaszało niewygód, a jego nogi nadal nie będą opadały. 

Wszystkie modele nosideł Limas szyte są z żakardowych materiałów chustowych, niezbyt grubych (gramatura 210-230) i oddychających (w składzie 100% bawełny organicznej). Wszystko po to, by wygodnie było zarówno dziecku, jak i rodzicowi.

 

Obok Limas flex turquoise - nosidło klamrowe regulowane oraz Limas flex boho - nosidło klamrowe regulowane

Limas Flex - nosidło klamrowe 

Limas Flex to ergonomiczne nosidełko klamrowe do noszenia dzieci. Zarówno jego pas biodrowy, jak i pasy naramienne są zapinane na klamry. Pasy naramienne są dość mocno wypełnione, dzięki czemu świetnie odciążają plecy noszącego dziecko rodzica. Pasy naramienne można zapinać na dwa sposoby - tradycyjnie, na wysokości mniej więcej połowy panelu oraz pod nóżkami dziecka (to rozwiązanie polecane jest, gdy w nosidełku noszone są dzieci jeszcze nie siedzące lub po prostu drobne). Pasy można też nosić skrzyżowane na plecach, wtedy drobne dzieci są nieco lepiej “trzymane” przez panel nosidełka Limas Flex, wygodnie jest też bardzo szczupłym mamom. Przydatnym rozwiązaniem, nieobecnym w nosidłach innych firm, jest mała kieszonka przy brzegach panelu, mniej więcej w jego połowie. W nią należy schować nieużywaną klamrę, gdy pasy naramienne są przepięte pod nóżkę dziecka. 

Pas biodrowy Limas Flex jest dość sztywny, dobrze odciąża odcinek lędźwiowy kręgosłupa rodzica. Jest regulowany pod rodzica i można ustawić go w zakresie od 60 cm do aż 140 cm. Kapturek nosidła, który zabezpiecza główkę dziecka jeśli to zaśnie w trakcie noszenia, jest zapinany na napy. Można go odpiąć lub cały czas mieć przy nosidle. 

Obok Limas flex sunshine - nosidło klamrowe regulowane

Limas Flex to nie tylko nosidło klamrowe. Jest to naprawdę wyjątkowy model nosidełka do noszenia dzieci, bo może być przekształcony w nosidło onbu! By to zrobić, wystarczy odczepić rzepy i wyjąć pas biodrowy! Kupując Limas Flex w pakiecie macie więc aż dwa modele nosideł.

Panel nosidła jest miękki i regulowany. Przy nóżkach dziecka jest lekki wypełniony, dzięki czemu maluch ma większy komfort w trakcie noszenia w nosidle. Panel ma odpowiednio 24-45 cm szerokości i 30-41 cm wysokości. Producent nosidła Limas Flex zapewnia, że jest ono odpowiednie dla dzieci od urodzenia do rozmiaru 98/104, czyli mniej więcej do 3-4 roku życia! W praktyce doradcy CarryLove.pl polecają je dla maluszków od mniej więcej rozmiaru 62/68 (wersja klamrowa nosidełka) lub dla dzieci co najmniej samodzielnie już stojących (w opcji onbu)

 

Obok Limas plus flora midnight blue - nosidło hybrydowe regulowane oraz Limas plus dark denim - nosidło hybrydowe regulowane

Limas Plus - nosidło hybrydowe

Drugim modelem nosidełka ergonomicznego tej niemieckiej marki jest Limas Plus. To nosidło hybrydowe, swego rodzaju połączenie chusty do noszenia dzieci i nosidła. “Chustowe” są w nim długie, szerokie i częściowo wypełnione pasy naramienne, “nosidłowy” zapinany na klamrę dość sztywny pas biodrowy. Wiązane pasy naramienne sprawiają, że plecy dziecka nie są bodźcowane na wysokości połowy panelu (w nosidłach klamrowych właśnie tam wpina się klamry w panel). Po zawiązaniu biegną one od razu pod nóżki dziecka, zapewniając nawet maluchom odpowiednią pozycję ciała. 

Nosidła hybrydowe często przerażają rodziców, szczególnie tych, którzy wcześniej nie chustowali swoich dzieci. W ich przekonaniu nosidełka klamrowe (jak Limas Flex) są po prostu szybsze i łatwiejsze w obsłudze. Nie jest to do końca prawda! Nosidło hybrydowe zakłada się równie sprawnie, potrzeba do tego tylko trochę wprawy. Do tego, w sytuacji, gdy dziecko ma nosić i mama, i tata, hybrydą wymienią się zdecydowanie szybciej niż nosidłem klamrowym, w którym przy każdym założeniu trzeba na nowo dopasować do rodzica pasy naramienne. Hybryda sprawdza się przy noszeniu malutkich, drobnych dzieci, bo bardzo dobrze dopasowuje się do ich ciała. Pasuje i na drobne mamy, i na rosłych tatusiów. Trzeba się tylko przemóc i odpowiednio dociągnąć jej pasy. 

Panel nosidła Limas Plus jest miękki i regulowany. Ma odpowiednio 24-41 cm szerokości i 30-39 cm wysokości. Producent nosidła Limas Flex zapewnia, że jest ono odpowiednie dla dzieci od urodzenia do rozmiaru 98/104, czyli mniej więcej do 3 roku życia! W praktyce doradcy CarryLove.pl polecają je dla maluszków od mniej więcej rozmiaru 62/68

Więcej o różnych rodzajach hybrydowych nosidełek marek dostępnych w CarryLove.pl pisaliśmy tutaj.

Nosidełka Limas - przymierz zanim kupisz

Przed zakupem nosidełka do noszenia dzieci warto jak najwięcej modeli po prostu przymierzyć. Z nosidłami ergonomicznymi jest jak z ubraniami - różnym osobom “pasują” odmienne fasony/rodzaje nosidełek. Dlatego polecamy przymiarki nosidłowe w CarryLove.pl. Na takie konsultacje, w trakcie których przymierzamy i dopasowujemy jak największą ilość nosideł, różnych rodzajów i firm nasi doradcy noszenia zapraszają stacjonarnie w sklepie w Warszawie i on line (wtedy nosidła są wysyłane do klienta). 

Nosidła Limas można również w CarryLove.pl wypożyczyć i w praktyce sprawdzić czy jest tak wygodne jak myślisz. To świetna opcja sprawdzenia nosidła przed jego zakupem. Szczegóły tutaj

Baza wiedzy o nosidłach w CarryLove.pl

Chcesz wiedzieć o nosidłach ergonomicznych tyle co nasi eksperci? Skorzystaj z wiedzy, którą doradcy noszenia CarryLove.pl zawarli w e-booku o nosidłach ergonomicznych. Jeśli szukasz nosidełka ergonomicznego dla siebie i swojego maluszka, ale nie do końca wiesz, które modele są zdrowe i bezpieczne. Jeśli chcesz nosić dziecko w nosidle w bezpiecznej i fizjologicznej dla niego pozycji i wspomagać jego rozwój fizyczny lub rozglądasz się za nosidełkiem dla jeszcze niesiedzącego dziecka. Jeśli chcesz wybrać model nosidełka do noszenia dzieci, który wystarczy wam na dłużej niż pół roku. Wybierz ebook, który jest prawdziwą encyklopedią wiedzy o nosidłach ergonomicznych. Jeżeli w przeciągu 3 miesięcy od dnia zakupu e-booka kupisz w CarryLove.pl nosidło ergonomiczne, odejmiemy jego koszt od ceny Twojego nosidła. Ogromną bazę wiedzy otrzymasz więc od nas gratis!

Na blogu CarryLove.pl pojawiły się już podobne zestawienia. Znajdziesz tam m. in. porównanie nosidełek do noszenia dzieci firmy Fidella, Lenny LambKAVKA i Zaffiro. Mamy też porównanie nosidełek hybrydowych czy nosideł dla starszaków

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl