Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kategorie bloga
Promocje
Fidella floral touch lunar grey (2m) - chusta kółkowa
Fidella floral touch lunar grey (2m) - chusta kółkowa
380,00 zł 266,00 zł
szt.
Didymos prima charcoal - chusta tkana długa
Didymos prima charcoal - chusta tkana długa
469,00 zł 328,30 zł
Didymos lisca azzurro - chusta tkana długa
Didymos lisca azzurro - chusta tkana długa
475,00 zł 332,50 zł
Didymos prima platin-pink - chusta tkana długa
Didymos prima platin-pink - chusta tkana długa
479,00 zł 335,30 zł
Didymos prima kalypso hemp - chusta tkana długa
Didymos prima kalypso hemp - chusta tkana długa
509,00 zł 356,30 zł
Didymos lisca northern light - chusta tkana długa
Didymos lisca northern light - chusta tkana długa
499,00 zł 349,30 zł
Fidella peacock midnight gold (2m) - chusta kółkowa
Fidella peacock midnight gold (2m) - chusta kółkowa
400,00 zł 280,00 zł
szt.
Fidella chevron black (4,6m) - chusta tkana długa
Fidella chevron black (4,6m) - chusta tkana długa
460,00 zł 322,00 zł
szt.
Fidella cubic lines rustred (4,6m) - chusta tkana długa
Fidella cubic lines rustred (4,6m) - chusta tkana długa
460,00 zł 322,00 zł
szt.
Fidella floral touch eclipse blue (2m) - chusta kółkowa
Fidella floral touch eclipse blue (2m) - chusta kółkowa
380,00 zł 266,00 zł
szt.
Fidella chevron mustard (2m) - chusta kółkowa
Fidella chevron mustard (2m) - chusta kółkowa
380,00 zł 266,00 zł
szt.
Nosidło dla starszaka - porównanie modeli nosidełek dla 4- i 5-latków
Nosidło dla starszaka - porównanie modeli nosidełek dla 3- 4- i 5-latków 0

To, że nosimy maluszki jest oczywiste. Co jednak zrobić, gdy mamy już relatywnie duże dziecko? Kilkulatka, który już od dawna nie jest ważony w wózku. Przedszkolaka, pokonującego pieszo spore odległości w parku czy na trasie z domu do przedszkola. Z takimi dziećmi można już ruszać na długie samodzielne wycieczki czy planować urlopowe wyjazdy ze zwiedzaniem miast, a nie tylko stacjonarnym wypoczynkiem na plaży. Co zrobić, gdy w trakcie aktywnych wakacji kilkulatek odmawia dalszego chodzenia? Oczywiście można go wziąć na barana czy ręce. Nie lepiej jednak wyjąć nosidło i komfortowo dla obu stron zwiedzać dalej? Jakie są najlepsze nosidła do noszenia 4- i 5-latków?

Nosidełka do noszenia dzieci produkowane są w różnych rozmiarach. Są nosidła ergonomiczne rozmiarowe, tj. takie, w których panel (czyli materiał, który nakładamy dziecku na plecy) ma stałe wymiary oraz regulowane, tj. takie, które rosną razem z dzieckiem. Nosidła rozmiarowe mają modele baby/standard (zazwyczaj pasują na dzieci od rozmiaru 68/74 do 92/98) oraz toddler (92-98-110). Nosidła regulowane najczęściej można wyregulować tak, by pasowały na dzieci od rozmiaru 68 do 104/110. W razie potrzeby wszystkie nosidła klamrowe można jeszcze powiększyć (a raczej poszerzyć ich panel, wysokość już nie) dopinając do pasa biodrowego przedłużki do nosideł. Wyżej opisana rozmiarówka nosidełek to najczęściej kupowane przez rodziców nosidła. Nosidła dla starszaków, dzieci dwuletnich i starszych, pojawiły się na rynku nieco później niż te “standardowe”. Uzupełniły jednak bardzo ważną niszę. Kilkuletnie dzieci może nie są tak często noszone jak ich młodsi koledzy, ale noszone przecież są! I naprawdę wygodniej (i zdrowiej!) jest to robić w dbającym o pozycję dziecka i kręgosłup noszącego rodzica nosidle ergonomicznym niż na rękach czy “baranie”. 

Nosidła dla starszaków pasują na dzieci, których ubranka mają rozmiar od 86/92 do nawet 122! Starczają więc na bardzo długi okres noszenia. Od mniej więcej 2 roku życia do 5 lat (a nawet więcej, wszystko zależy od gabarytów dziecka, przede wszystkim długości jego nóg). 

 

Kavka multi-age plus storm linen - nosidło klamrowe regulowane oraz Kavka multi-age plus owl herringbone - nosidło klamrowe regulowane

Kiedy przydają się nosidełka preschool? 

Nosidła do noszenia starszych dzieci nie są potrzebne tylko w trakcie wakacyjnych wyjazdów. Warto je mieć ze sobą na co dzień. Kiedy?

  • kiedy chcemy szybciej/sprawniej niż zazwyczaj pokonać trasę z domu do przedszkola
  • kiedy wiemy, że czeka na długi pobyt w plenerze - na koncercie, pikniku lub podczas załatwiania miliona spraw, a dziecko powinno mieć w tym czasie swoją drzemkę
  • kiedy wybieramy się na targowisko czy w inne większe skupisko ludzi i warto wtedy mieć dziecko “blisko” siebie, mając je w nosidełku mamy pewność, że się nie zgubi, a w razie nadmiaru bodźców odgrodzi się od nich po prostu przytulając się do pleców rodzica (bo chyba warto wspomnieć, że takie duże i ciężkie dzieci warto nosić na plecach!)
  • kiedy starszak jest chory i “nie schodzi” rodzicowi z rąk.

To tylko kilka pomysłów na sytuacje, w których przydaje się nosidełko do noszenia dla starszego dziecka. Jak zwykle, wiele więcej może przynieść życie. I wtedy lepiej być ubezpieczonym i mieć nosidło w zasięgu ręki. 

Nosidła preschool - porównanie modeli

Przedstawiamy porównanie najpopularniejszych modeli nosideł do noszenia starszych dzieci (2-, 3-, 4- czy 5-latków!) dostępne w sklepie CarryLove.pl. Nosidła ergonomiczne Kavka Multi Age Plus, Lenny Lamb Preschool i Tula Preschool są odpowiednie dla dzieci od rozmiaru 86/92 do nawet 122. 

 

Kavka multi-age plus amber linen - nosidło klamrowe regulowane oraz Kavka multi-age plus owl shade - nosidło klamrowe regulowane

Nosidło dla kilkulatka - Kavka Multi Age Plus

Kavka Multi Age Plus to większa wersja flagowego nosidełka tej firmy, czyli Kavki Multi Age. Nie jest to jednak po prostu jej kopia dla starszych dzieci. Model toddler ma wzmocniony, szerszy pas biodrowy. Nie ma też możliwości przepięcia pasów naramiennych pod nóżki dziecka, w przypadku starszaków jest to po prostu już niepotrzebne. Panel Kavki Multi Age Plus jest szeroki, świetnie otula nawet duże dziecko. Nosidło jest przeznaczone dla dzieci noszących ubrania od rozmiaru ok. 92 do 122. Jego regulacja jest bardzo intuicyjna - na pasie biodrowym są rzepy (regulacja szerokości panelu) i naszyte taśmy (wysokość panelu). W komplecie jest również załączony kapturek, choć dla starszych dzieci nie jest on tak często potrzebny jak w przypadku noszenia maluszków, które częściej w nosidełkach śpią. Kavka Multi Age Plus szyta jest z żakardowej tkaniny bawełnianej lub bawełny z domieszką bambusa. 

Wszystkie modele nosidła dla starszych dzieci Kavka Multi Age Plus znajdziesz tutaj

LennyLamb lennypreschool jade - nosidło klamrowe regulowane

Lenny Lamb Preschool

Lenny Lamb Preschool to największe nosidło w ofercie tego producenta. Jest podobne do nosidełka LennyUp Grade, idealne nadaje się do noszenia dzieci od rozmiaru 86 do 122. Jego pas biodrowy jest szeroki i wyprofilowany, nieco bardziej sztywny niż w mniejszym modelu. Zapinane na klamry pasy naramienne są mocno wypełnione, dzięki czemu noszący dziecko rodzic nie ma problemów z noszeniem nawet kilkunastokilogramowego dziecka. Regulacja Lenny Preschool jest nieco inna niż w przypadku LennyUp Grade. Szerokość panela zmienia się za pomocą rzepów na pasie biodrowym, natomiast wysokość - na taśmach zakończonych klamrami. Nosidło Preschool, podobnie jak inne nosidełka do noszenia dzieci firmy Lenny Lamb, produkowane są w wielu wersjach kolorystycznych, zarówno z chust budżetowych, jak i ich cudownych żakardów. Zobacz dostępne w CarryLove.pl nosidła Lenny Lamb Preschool.

Nosidła dla 4- i 5-latków Lenny Lamb i Kavka - różnice

Oba nosidła dla starszych dzieci mają bardzo podobną budowę, różnią się detalami. Nosidło Lenny Lamb Preschool jest ciut większe od Kavki. Ma też nieco bardziej wyprofilowany pas biodrowy i kieszonkę na drobiazgi. Kavka z kolei ma nieco lepiej rozwiązany mechanizm przesuwania po pasach naramiennych paska piersiowego (tzw. chestbelt). Na pierwszy rzut oka oba nosidła są prawie takie same. Ewentualne różnice w komforcie noszenia “wychodzą” dopiero podczas noszenia w nich dziecka. Dlatego przed zakupem warto interesujące Rodzica nosidełko przymierzyć/porównać z innymi modelami. 

 

 Tula preschool play - nosidło klamrowe oraz Tula preschool discover - nosidło klamrowe

Tula Preschool - kultowe nosidło w wersji dla starszaka

Swoje nosidło dla dzieci 4- czy 5-letnic ma również jeden z najbardziej znanych producentów nosidełek dla dzieci, czyli Tula. W przeciwieństwie do dużych nosideł firm Kavka i Lenny Lamb, Tula Preschool jest nosidłem rozmiarowym. Wielkość jej panelu, czyli materiału, który otula plecy dziecka jest stała (51,1 x 50,4 cm) i nie można go regulować. Nosidełko uszyte jest z mocnego, bawełnianego materiału, dodatkowo wzmocnionego w szczególnie obciążonych ciężarem dużego dziecka miejscach. Na szerokim, dobrze wspierającym prawidłową postawę noszącego rodzica pasie biodrowym jest praktyczna kieszonka. 

Nosidła nawet dla przedszkolaka - Little Frog Toddler i Toddler XL

Chyba największym nosidełkiem dostępnym w CarryLove.pl jest model Little Frog Toddler XL. To ogromne nosidło, pasujące nawet na 5-letniego przedszkolaka! Warto na nie zwrócić uwagę, gdy szuka się nosidła dla 2-3-latków i przedszkolaków. Panel nosidła jest szeroki, dzięki czemu noszone dzieci mają naprawdę sporo miejsca. Pas biodrowy nie jest tak sztywny jak w przypadku wyżej opisanych modeli preschool firm Kavka i Lenny Lamb. Dla jednych rodziców to plus, dla innych niekoniecznie, dlatego najlepiej jest po prostu przymierzyć w CarryLove.pl nosidła

Poza odciążeniem pleców rodzica nosidło Toddler XL ma też spore walory estetyczne. Szyje się je z pięknych, żakardowych chust Little Frog, a w komplecie są też pasujące chustoworki. Nic, tylko nosić.

Zobacz dostępne w CarryLove.pl modele nosidła ergonomicznego Little Frog Toddler XL

W CarryLove.pl mamy również nosidła ergonomiczne Little Frog Toddler. Są one oczywiście mniejsze niż wyżej opisany model toddler XL, ale i tak większe niż standardowe nosidełka innych firm. Producent dedykuje je dzieciom od 12 do 48 miesięcy, w praktyce pasują od rozmiaru 74 do ok. 110 (szerokość panelu - 30-44 cm, wysokość panelu - 32-42cm). Spokojnie starczy dla 3-4-latka. Zobacz dostępne w CarryLove.pl modele nosidła ergonomicznego Little Frog Toddler. 

Kup lub wypożycz nosidło dla starszaka

Oczywiście dla nosidełka do noszenia starszych dzieci nie są potrzebne tak często jak w przypadku maluchów. W CarryLove.pl można kupić najpopularniejsze modele nosideł ergonomicznych dla starszych dzieci, można je też jednak wypożyczyć. O tym jak działa nasza wypożyczalnia (w Warszawie lub wysyłkowo!) przeczytasz tutaj.

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl