Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kategorie bloga
Promocje
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnożółty
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnożółty

76,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - czarno-białe paski
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - czarno-białe paski

87,20 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
Wełniane ocieplacze na nóżki - NUI ORGANICS - indygo
Wełniane ocieplacze na nóżki - NUI ORGANICS - indygo

71,20 zł

Cena regularna: 89,00 zł

Najniższa cena: 89,00 zł
Wełniany sweterek z kapturem - NUI ORGANICS - kakaowy
Wełniany sweterek z kapturem - NUI ORGANICS - kakaowy

220,00 zł

Cena regularna: 275,00 zł

Najniższa cena: 275,00 zł
Wełniane grube skarpety dla dorosłych - NUI ORGANICS - sand
Wełniane grube skarpety dla dorosłych - NUI ORGANICS - sand

63,20 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
Wełniany sweterek z jedwabiem - NUI ORGANICS - grafitowo-srebrny
Wełniany sweterek z jedwabiem - NUI ORGANICS - grafitowo-srebrny

157,60 zł

Cena regularna: 197,00 zł

Najniższa cena: 197,00 zł
Wełniany rampers niemowlęcy krasnal - NUI ORGANICS - grafitowy
Wełniany rampers niemowlęcy krasnal - NUI ORGANICS - grafitowy

239,20 zł

Cena regularna: 299,00 zł

Najniższa cena: 299,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - rust
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - rust

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniane legginsy termoaktywne dla niemowląt - NUI ORGANICS - stalowy
Wełniane legginsy termoaktywne dla niemowląt - NUI ORGANICS - stalowy

108,00 zł

Cena regularna: 135,00 zł

Najniższa cena: 135,00 zł
Wełniana czapka pilotka -NUI ORGANICS - różowy
Wełniana czapka pilotka -NUI ORGANICS - różowy

60,00 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
Wełniane grube skarpety dla dorosłych - NUI ORGANICS - spray
Wełniane grube skarpety dla dorosłych - NUI ORGANICS - spray

63,20 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
Wełniane grube skarpety niemowlęce (dwupak) - NUI ORGANICS - silver/charcoal
Wełniane grube skarpety niemowlęce (dwupak) - NUI ORGANICS - silver/charcoal

63,20 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
Nosidła ergonomiczne Kavka - porównanie modeli
Nosidła ergonomiczne Kavka - porównanie modeli 0

Nosidła ergonomiczne Kavka - przegląd modeli

Łódzka firma Kavka produkuje jedne z najpopularniejszych nosideł ergonomicznych w Polsce. Choć w swej ofercie ma tylko 3 modele nosidełek, wystarczą one na cały czas noszenia waszych dzieci. Przedstawiamy porównanie nosideł Kavka. Z nim bez problemu wybierzesz model najlepszy dla Ciebie i Twojego dziecka. 

Kavka to polska firma produkująca nosidła ergonomiczne (ale też chusty i akcesoria). W ciągu kilku lat od powstania stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek na polskim rynku babywearingowym. A wszystko zaczęło się od Ani Kawki, która nosiła swoje dzieci, a po jakimś czasie została doradcą noszenia. Wszystkie nosidełka Kavki szyte są w Łodzi, która ma wielowiekowe tradycje włókiennicze i tekstylne. W katalogu nosidełek do noszenia dzieci firma ta są 3 modele: Kavka Multi-Age, Kavka Handy i Kavka Multi-Age Plus. Są to nosidła, które wystarczą na cały czas noszenia dzieci, od okresu niemowlęcego do kilku lat. Co ważne, wszystkie trzy nosidła marki Kavka są regulowane. Oznacza to, że będą rosły wraz z dzieckiem, dopasowując się do jego ciała na każdym etapie rozwoju. 

 

Obok Kavka multi-age royal blue waves - nosidło klamrowe regulowane oraz Kavka multi-age lagoon braid - nosidło klamrowe regulowane

Sprawny i bardzo intuicyjny system regulacji Kavki sprawia, że na każdym etapie noszenia zachowana jest prawidłowa pozycja ciała malucha. Dobrze wyregulowane nosidło ergonomiczne zapewnia też maksymalne odciążenie kręgosłupa rodzica. W którym modelu będzie wam najwygodniej? Być może nasze zestawienie pomoże w podjęciu decyzji. 

Kavka Multi-Age - najpopularniejsze nosidło

Model Kavka Multi-Age to pierwsze i chyba najbardziej znane nosidełko do noszenia dzieci firmy Kavka. Dzięki sprytnemu i bardzo intuicyjnej systemowi regulacji nosidło można dopasować do dzieci od rozmiaru 62 do 98/104. Regulacja wymiarów panelu odbywa się na rzepie naszytym na pas biodrowy (szerokość panelu) oraz na taśmach i klamrach (wysokość panelu). Jest bardzo prosta i intuicyjna. 

By bezpiecznie móc nosić w nosidełku Kavka Multi-Age nawet drobne, jeszcze nie siedzące dzieci, zastosowano podwójny system wpięcia pasów naramiennych w panel nosidła. Można je zapiąć jak w każdym nosidle klamrowym - w połowie wysokości pleców. Można też przeprowadzić pasy naramienne pod pachą rodzica i wpiąć pod nóżką dziecka. To rozwiązanie sprawia, że plecy malucha nie są bodźcowane wpiętą w nie klamrą. Pozycja dziecka bardziej przypomina wtedy tą jaką maluch przyjmuje w chuście, jego plecy są bardziej zaokrąglone. 

Pas biodrowy w nosidła ergonomicznego Kavka Multi-Age jest szeroki i usztywniony. Pasy naramienne są dość mocno wypełnione, by dobrze odciążać rodzica. Dzięki temu ciężar ciała dziecka bardzo dobrze i równomiernie rozkłada się zarówno na ramionach, jak i biodrach rodzica. 

 

Obok Kavka multi-age plus vintage blue braid - nosidło klamrowe regulowane oraz Kavka multi-age plus owl shade - nosidło klamrowe regulowane

Plusem modelu Kavka multi age jest bardzo dobrze rozwiązany system przesuwania pasa piersiowego. W nosidłach klamrowych innych firm często ciężko się reguluje jego położenie. Natomiast w Kavce w pas naramienny jest wszyta szyna, po której pasek piersiowy bardzo łatwo się przesuwa. 

Każdy egzemplarz nosidła ergonomicznego Kavka Multi-Age posiada kapturek, który jest doczepiony do górnej krawędzi panelu (na napach, można go odczepić). Pełni on funkcję ochronną, gdy dziecko w nosidle zaśnie trzeba go nałożyć na jego główke. Drobnym minusem nosidełka jest brak kieszonki na pasie biodrowym. 

Nosidła Kavka Multi-Age szyte są z wysoko gatunkowej tkaniny żakardowej, 100% bawełnianej lub z 50% dodatkiem bambusa. Jest również wersja lniana, cieńsza i bardzo przewiewna. 

Wszystkie modele Kavka Multi-Age dostępne w CarryLove.pl znajdziesz tutaj

 

Obok Kavka multi-age plus night glow waves - nosidło klamrowe regulowane oraz Kavka multi-age plus misty grey braid - nosidło klamrowe regulowane

Kavka Multi-Age Plus - nosidło dla starszaków

Model Kavka Multi-Age Plus to tzw. nosidło toddler, czyli rozwiązanie idealne do noszenia starszych dzieci. Podobnie jak swój mniejszy rozmiarowo odpowiednik, jest to nosidło ergonomiczne regulowane i klamrowe. Można w nim nosić dzieci od rozmiaru ok. 80 (1-1, 5 roczku) do mniej więcej 122-128-134 (wszystko tu zależy od długości nóg dziecka, nie mogą one podczas noszenia opadać). By móc bezpiecznie nosić w nim duże i cięższe już dzieci, pas biodrowy nosidła Multi-Age Plus jest wzmocniony i szerszy w porównaniu z pasem z modelu Multi-Age. W tym modelu nie ma również przepięcia pasów naramiennych pod nóżkę dziecka, jest to już po prostu niepotrzebne rozwiązanie. 

Nosidła Kavka Multi-Age Plus szyte są z wysoko gatunkowej tkaniny żakardowej, 100% bawełnianej lub z dodatkiem bambusa (50%).

Wszystkie nosidła ergonomiczne Kavka Multi-Age Plus dostępne w CarryLove.pl znaleźć można tutaj

 

Obok Kavka handy lagoon braid - nosidło hybrydowe regulowane oraz Kavka handy amber linen - nosidło hybrydowe regulowane

Kavka Handy - pierwsze nosidło dla dziecka

Kavka Handy jest regulowanym nosidełkiem hybrydowym. Co to oznacza? To, że łączy w sobie zalety chusty i nosidła do noszenia dzieci. Ten model Kavki ma wygodny, miękki pas biodrowy zapinany na wygodną klamrę. Pasy naramienne są długie, lekko wypełnione na całej swojej długości. Wiąże się je podobnie jak chustowy materiał. Podobnie jak w chuście układają się też wiązane pasy naramienne - przechodzą pod pachami noszącej osoby i wędrują bezpośrednio pod nóżki dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie bodźcuje się pleców noszonego malucha. To zbliża jego pozycję do tej znanej z chusty. 

Uzyskaniu poprawnej pozycji ciała nawet u noszonych w nosidłach ergonomicznych maluszków pomaga też innowacyjny system regulacji wielkości panelu Kavki Handy. Regulacja panelu na szerokość (od kolanka do kolanka dziecka) i na wysokość panelu (tak, by zasłonięte materiałem były całe plecy) odbywa się na wewnętrznej stronie pasa biodrowego nosidła. Są tam rzepy, które trzeba w odpowiednim miejscu zapiąć (zaznaczonym zarówno w pionie jak i poziomie widocznymi przeszyciami). Dzięki temu na plecach dziecka jest gładki, nie pomarszczony i dobrze dociągnięty materiał. Podobnie jak w chuście. 

W nosidle hybrydowym Kavka Handy można nosić maluszki już od skończonego pierwszego miesiąca życia, od rozmiaru 62. Dzięki regulacji nosidło będzie jednak służyło naprawdę długo, aż do czasu gdy dziecko będzie nosiło ubranka rozmiaru 98/104 (czyli do ok. 3 roku życia!). 

 

Obok Kavka handy poppy braid bamboo - nosidło hybrydowe regulowane oraz Kavka handy plum waves - nosidło hybrydowe regulowane

Plusami Kavki Handy są prostota zakładania i kompaktowość - po złożeniu zajmuje bardzo mało miejsca. Nosidła Kavka Handy szyte są z wysoko gatunkowej tkaniny żakardowej, 100% bawełnianej lub z 50% dodatkiem bambusa. Jest również wersja lniana, cieńsza i jeszcze bardziej przewiewna. 

Nosidło hybrydowe Kavka Handy wybierają często rodzice, którzy wcześniej chustowali swoje dzieci. Często w trakcie przymiarek nosidłowych wybierają je też pary, które razem chcą nosić swoje maluszki, a mają różną budowę ciała. Nosidło hybrydowe świetnie sprawdza się zarówno u szczupłych mam, jak i rosłych tatusiów. Wszystkie nosidełka Kavka Handy dostępne w CarryLove.pl są tutaj. Dodatkowo, polecamy artykuł-zestawienie różnych modeli nosidełek hybrydowych do noszenia dzieci, który można przeczytać tutaj.


* tabela stworzona na podstawie informacji ze strony producenta

Na blogu CarryLove.pl pojawiły się już podobne zestawienia. Znajdziesz tam m. in. porównanie nosidełek do noszenia dzieci firmy Fidella, Lenny Lamb, Limas i Zaffiro.

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl