Fidella - porównanie różnych modeli nosideł ergonomicznych 0
Fidella - porównanie różnych modeli nosideł ergonomicznych

Fidella - porównanie różnych modeli nosideł ergonomicznych

Fidella to jeden z czołowych na świecie producentów nosideł ergonomicznych dla dzieci. W katalogu produktów ma regulowane nosidła dostosowane do wieku dziecka i preferencji rodzica. Wśród nosideł Fidelli są modele wiązane, hybrydowe i klamrowe (o rodzajach nosideł przeczytasz tutaj). Są nosidla dla maluszków (baby) i większych dzieci (toddlerów). Zapraszam na przegląd modeli nosideł ergonomicznych firmy Fidella.

Wszystkie nosidełka ergonomiczne Fidella to nosidła regulowane. Oznacza to, że rosną one razem z dzieckiem. Gdy dziecko urośnie (np. przeskoczy na kolejny rozmiar ubranek) wystarczy za pomocą specjalnie wbudowanych w panel nosidła troczkach zwiększyć jego rozmiar. To bardzo wygodne rozwiązanie, dzięki któremu nosideł Fidella używa się bardzo długo. Te w rozmiarze toddler wystarczają nawet na kilka lat użytkowania! 

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion

Fidella Fusion to nosidło ergonomiczne klamrowe. Oznacza to, że zarówno pas biodrowy, jak i pasy naramienne są w nim zapinane na klamry. Klamry sprawiają, że pasy naramienne bardzo łatwo się dociągają na ciele dziecka i rodzica, a pas biodrowy jest mocno i szybko dociskany. Dzięki nim rodzic ma pewność, że w trakcie noszenia nic na ciele dziecka się nie poluzuje. Klamry to łatwość i szybkość zakładania. Nosidła klamrowe są zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem nosideł, nie tylko w przypadku Fidelli. 

Klamra nosidła ergonomicznego Fidella Fusion

Nosidło hybrydowe Fidella FlyClick

Nosidełko ergonomiczne Fidella FlyClick to nosidło hybrydowe. Jego pasy naramienne są wiązane, ale pas biodrowy zapinany jest na wygodną klamrę. Pasy naramienne są szerokie, dzięki czemu można je na ciebie rodzica wiązać na różne sposoby, dostosowując sposób noszenia malucha do tego jak rodzicowi jest najwygodniej. Te same pasy szeroko rozłożone na pupie noszonego w nosidle ergonomicznym dziecka sprawiają, że nosidło może służyć bardzo długo. Pas biodrowy w nosidle hybrydowym zapisany jest na wygodną klamrę. Wielu rodziców ceni to rozwiązanie, bo daje im pewność, że w trakcie noszenia pas ten nie będzie się obsuwał. Będzie za to gwarantował stabilną pozycję dziecka w nosidle. 

Nosidło hybrydowe Fidella FlowClick

FlowClick to najnowszy model nosidełka hybrydowego do noszenia dzieci firmy Fidella. Od modelu FlyClick różni się pasami naramiennymi. W nosidle FlyClick są one szerokie i uszyte z jednej warstwy chustowego materiału. W hybrydzie FlowClick owe pasy naramienne są wąskie (podobnie jak np. w Storchenwiege czy Kavce Handy) i dość dobrze wypełnione. Pozwala to na dobre odciążenie ciała rodzica, szczególnie w przypadku noszenia dziecka na plecach. 

Nosidło ergonomiczne Fidella FlyTai

Nosidełko ergonomiczne Fidella FlyTai to nosidło wiązane. Oznacza to, że zarówno pas biodrowy jak i pasy naramienne należy w nim zawiązać na supeł. Pasy naramienne, podobnie jak w modelu hybrydowym FlyClick są dość długie, dzięki czemu nosidło będzie odpowiednie nawet dla rodzica o potężnych gabarytach. Pasy naramiennie są również szerokie, dzięki czemu w wersji noszenia dziecka z przodu można je rozłożyć na ramionach. W ten sposób tworzymy na ramionach tzw. motyle, które odciążają plecy rodzica (coś na kształt motylków w wiązaniu kangurek w chuście tkanej). To bardzo wygodne rozwiązanie, pozwalające na bardzo duże dopasowanie nosidła do ciała rodzica. Również pas biodrowy w nosidle ergonomicznym Fidella FlyTai jest wiązany, co jest szczególnie korzystne w sytuacji, gdy z nosidła mają korzystać osoby o różnych gabarytach. 

Nosidła wiązane świetne się sprawdzają, gdy mama i tata malucha różnią się znacznie rozmiarami. Drobna mama i rosły tata w nosidle wiązanym będą się czuć tak samo komfortowo. Dodatkowo, w sytuacji, w której rodzice mają się wymienić nosidłem np. w trakcie spaceru, nie ma potrzeby ponownej regulacji klamer. Dla takiej pary nosidło wiązane jest najszybszym rozwiązaniem. 

Różne modele nosideł Fidella (Fusion 2.0, FlyClick i FlyTai)

Nosidła Fidella - pozycja noszenia

We wszystkich rodzajach nosideł ergonomicznych można nosić dzieci na brzuchu i na plecach (zawsze przodem do rodzica). W nosidle wiązanym Fidella FlyTai dodatkowo bardzo wygodną opcją jest noszenie malucha na boku

Nosidła Fidella - rozmiary i regulacja

Wszystkie powyższe nosidła Fidella występują w dwóch regulowanych rozmiarach - baby i toddler. By prawidłowo dobrać rozmiar nosidełka dla dziecka należy przede wszystkim znać rozmiar noszonych przez niego ubranek. Dobrym parametrem jest też długość nogi od uda do dołu podkolanowego. Właśnie ta część ciała dziecka musi być w nosidle ergonomicznym należycie podparta. 

Rożne wielkości nosidła Fidella Fusion - mniejszy panel (Baby) i większy panel (Toddler)

Nosidła Fidella są regulowane, oznacza to, że rosną razem z dzieckiem! W ich panel, czyli miękki materiał, którego zadaniem jest zabezpieczenie w trakcie noszenia pleców dziecka, wszyte są troczki. Umożliwiają one regulację wysokości i szerokości panelu. Dzięki temu nosidło pasuje na dzieci noszące różne rozmiary ubranek. Nosideł ergonomicznych regulowanych można więc używać zdecydowanie dłużej niż ich tradycyjnych, rozmiarowych odpowiedników. 

Nosidła ergonomiczne Fidella w rozmiarze baby przeznaczone są dla dzieci od rozmiaru ubranek ok. 62/68 do rozmiaru 80. Z kolei nosidełka w rozmiarze toddler świetnie sprawdzają się u dzieci od rozmiaru 74/80 do nawet 104! 

Przed kupnem nosidła warto spotkać się z doradcą noszenia na przymiarkach nosidłowych. W ich trakcie rodzic przymierza jak największą ilość modeli nosideł ergonomicznych polecanych dla niego i jego dziecka. To najlepszy sposób na kupno najbardziej odpowiadającego parze rodzic-dziecko nosidła ergonomicznego. 

Wszystkie modele nosideł ergonomicznych Fidella dostępnych w sklepie internetowym i stacjonarnym CarryLove.pl można zobaczyć tutaj. Na blogu CarryLove.pl pojawiły się już podobne zestawienia. Znajdziesz tam m. in. porównanie nosidełek do noszenia dzieci firmy Kavka, Lenny Lamb Zaffiro.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl