Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kawa na ławę! Odpowiadamy na wasze konkretne pytania o nosidełka do noszenia dzieci
Kawa na ławę! Konkretne odpowiedzi na pytania o nosidła 0

Kawa na ławę - konkretne odpowiedzi na konkretne pytania. To nasz nowy cykl, w którym odpowiemy na najczęściej zadawane przez was pytania. Będziemy pisać wprost, podając konkretne przykłady produktów, które po prostu się sprawdzają. Oczywiście nic nie zastąpi wam bezpośredniej rozmowy z doradcą noszenia CarryLove.pl, jednak taka gotowa ściągawka będzie pomocna, gdy musicie podejmować szybkie decyzje czy nie macie możliwości przyjścia do sklepu. 

Na pierwszy ogień idą nosidła ergonomiczne. Podczas naszych rozmów z Klientami w zasadzie zawsze słyszymy te same pytania o nosidełko dla dziecka:

  • jakie nosidełko ergonomiczne nadaje się dla noworodka?

  • które najlepiej się sprawdzi dla wysokiego i szczupłego dziecka?

  • jakie nosidełko będzie wygodne i dla niskiej szczupłej mamy, i dla wysokiego, barczystego taty?

  • w jakich modelach bez problemów można nosić dziecko, które ma drobną budowę ciała?

  • które nosidła klamrowe mają możliwość przepięcia pasów naramiennych pod nóżkami dziecka?

  • jakie są największe nosidła na rynku?

  • jakie są najmniejsze nosidełka do noszenia niemowląt? czy mają specjalną wkładkę (jak np. nosidła tula), czy nie jest ona potrzebna?

Czy powyższe pytania wydają się wam znajome? A może sami właśnie stoicie przed dylematem jakie nosidełko wybrać dla siebie i swojego dziecka wybrać? Odpowiadamy więc, podając wam konkretne marki i modele nosideł. W końcu w CarryLove.pl wybór nosidełek do noszenia dzieci jest ogromny. Na naszych półkach czeka na was kilkadziesiąt różnych modeli nosideł ergonomicznych. To najlepsze nosidełka, często szyte z bezpiecznej bawełny organicznej, dające możliwość dostosowania ich do różnych gabarytów niemowlaka. A dobrze dobrane nosidełko dla niemowlaka nie tylko zapewnia mu zdrową pozycję układu kostno stawowego (i pomagają w uniknięciu np. rozwoju dysplazji). Z naszymi odpowiedziami wstępnie będziecie wiedzieć jakie modele zadbają nie tylko o bezpieczeństwo maluszka, ale też komfort rodzica.

Jakie jest najlepsze nosidło dla noworodka?

Z zasady staramy się, by noworodki i niemowlaki w pierwszych miesiącach swojego życia były noszone w dobrze dociągniętej chuście (do wyboru są chusty długie lub kółkowe). Napisałyśmy nawet osobny artykuł, w którym pokazujemy podstawowe rodzaje wiązań chusty tkanej. Niemniej, na rynku jest sporo nosideł dla kilkutygodniowych czy kulkumiesięcznych dzieci. Warto wiedzieć jakie powinno być nosidło dla niesiedzącego dziecka

[product category_id="371" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Poszczególne modele, które możemy polecić są m. in. Fidella FlyClick Baby (hybryda), Fidella Fusion Baby (klamrowe) czy Fidella FlowClick (hybryda). Świetnie sprawdzają się też niektóre modele z przepinką pod nóżkami dziecka np. Kavka Multi Age. Te nosidła dobrze odciążają plecki dziecka, a ich miękkie szelki nie wpijają się w ciało rodzica. W każdym wypadku panel nosidła jest miękki, a pas biodrowy albo miękki (Fidella), albo sztywniejszy (Kavka).

[product search="handy" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jakie są najmniejsze nosidełka do noszenia malutkich dzieci?

Producenci w swojej ofercie mają coraz więcej modeli przeznaczonych dla coraz mniejszych dzieci. Choć dla kilkutygodniowych czy kilkumiesięcznych maluszków nadal najlepsza będzie chusta, rodzice chcący nosić maluszki w nosidełkach mają już sporo możliwości. W każdym z nich na pierwszym miejscy stawia się oczywiście bezpieczeństwo dziecka.

Najmniejszym na rynku nosidełkiem klamrowym do noszenia dzieci jest Fidella Fusion Baby. Dobrze układają się w nim już noworodki od rozmiaru 56/62, a nosidełko wystarcza do rozmiaru 86, czyli mniej więcej do 1,5 roku. Polecamy również noszenie dziecka w modelach niemieckiej firmy Storchenwiege. To producent od lat robiący małe, regulowane nosidełka. Storchenwiege Baby Carrier to jedno z najstarszych i wciąż najlepszych nosidełek dla malutkich dzieci. Można je kupić w wersji hybrydowej i wiązanej (model Slim). To modele, które pasują dziecku w zasadzie od urodzenia do rozmiaru 86.  Ich miękki panel sprawia, że szczelnie uda ci się otulić swojego maluszka i dać mu bliskość - największą z potrzeb dziecka tuż po narodzinach.

[product search="multi-age" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Ergonomiczne nosidełka dla wysokiego i szczupłego dziecka

Dzieci mają różną budowę, inaczej też układają się w nosidłach ergonomicznych. Na rynku mamy nosidełka o bardziej kwadratowych (np. Kavka Multi Age czy Zaffiro) lub prostokątnych (np. Fidella Fusion czy Lenny Up Grade) panelach. Wysokie i szczupłe dzieci zdecydowanie częściej dobrze układają się w tych drugich. Warto je też przymierzyć do nosideł hybrydowych np. Fidella FlowClick. Ważne, by model dostosowywać nie tylko do wielkości dziecka, ale też jego budowy.

[product search="limas flex" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Nosidła do noszenia dziecka o drobnej budowie

Dzieci o drobnej budowie, nawet gdy już samodzielnie siadają, świetnie układają się w nosidełkach wiązanych i hybrydowych, w których można zmniejszyć szerokość panelu przy szyjce malucha przez odwinięcie pasów naramiennych przy górze pleców dziecka. Takiej możliwości nie dają nosidła klamrowe, których pasy są mocniej wypełnione. 

Dla szczupłego, drobnego dziecka polecamy więc przede wszystkim po prostu mniejsze nosidełka oraz modele z wiązanymi pasami (np. Kavka Handy czy Fidella FlyClick) lub nosidełka, które bardzo dobrze dopasowują się do pleców twojego dziecka np. Limas Flex.

[product search="flyclick toddler" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jedno nosidło dla drobnej mamy i barczystego taty

Różnice w gabarytach rodziców są częstym problemem przy wyborze nosidełka do noszenia niemowlaków. Każdemu profesjonalnemu doradcy noszenia zależy nie tylko na tym, by w nosidle dobrze układało się i było bezpieczne dziecko, ale również - by noszącym go rodzicom było wygodnie. Każdemu z rodziców. Właśnie dlatego tak ważne są przymiarki nosidłowe. Często okazuje się, ze nosidło, w którym wygodnie jest mamie, nie do końca dobrze pasuje tacie.

Drobne mamy mają problem np. ze sztywniejszymi pasami biodrowymi. Dla nich ważne jest ich miękkie wypełnienie. Z kolei rosłym tatusiom zdarza się, że pasy naramienne nosidła klamrowego wpijają się im pod pachami. Często wyjściem są tu nosidełka hybrydowe. Modele z miękkimi pasami biodrowymi i wiązanymi pasami to m. in. Fidella FlyClick, Lenny Lamb Hybrid czy Kavka Handy. Tak samo jak modele klamrowe mają one kapturek (dla zabezpieczenia główki śpiącego maluszka), zapewniają bezpieczną pozycję. Kolejną zaletą jest szybkość przełożenia maleństwa z klatki piersiowej jednego rodzica na drugiego.

[product search="Fidella fusion toddler" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

W jakim nosidełku pasy naramienne można przepiąć pod nóżki dziecka?

Dlaczego niektóre nosidełka mają pasy naramienne prowadzone pod nóżkami dziecka, a nie wpinane w panel na wysokości mniej więcej połowy pleców dziecka? Tak poprowadzone pasy nie naciskają na plecy noszonego dzidziusia, sprawiając, że plecy maluszków są bardziej zaokrąglone. To szczególnie korzystne w przypadku malutkich dzieci. Wiązane pasy naramienne występują w nosidłach ergonomicznych hybrydowych (tzw. chustonosidłach) i wiązanych

Możliwość przepięcia pasów naramiennych pod nóżkami dziecka dają również niektóre nosidełka klamrowe. Przepinka jest stosowana w nosidłach klamrowych firm Fidella (model Fidella Fusion baby i toddler), Kavka (model multi age), Zaffiro (model Smart), Limas (model Flex).

[product search="kavka multi-age plus" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jakie nosidło dla kilkulatka?

Nosidełka służą nie tylko do noszenia małych dzieci. Przecież gdy dziecko kończy 2, 3 czy 4 lata nosimy je dalej! Co prawda często nie tak intensywnie jak młodsze dzieci, a bardziej okazjonalnie, jednak nadal nosimy. Nosidło dla kilkuletnich dzieci jest oczywiście większe (nawet do rozmiary 122!) i ma wzmocnioną budowę, by wygodnie było nawet, gdy chodzi się z ponad 20-kilogramowym dzieckiem (najlepiej na plecach!).

Największymi nosidłami ergonomicznymi, które możemy polecić są Kavka Multi Age Plus, Lenny Lamb Preschool, Keiki Hug Preschool czy Tula Preschool.

Mamy nadzieję, że w tej krótkiej serii konkretnych pytań i jeszcze konkretniejszych odpowiedzi znalazłaś to czego szukałaś. Jak widać dobre nosidełko niejedno ma imię... Tak jak obiecywałyśmy, to pierwszy artykuł z serii “Kawa na ławę”, w którym chcemy dać jasne odpowiedzi na najczęściej zadawane nam w trakcie konsultacji chustowych, przymiarek nosidłowych i naszej codziennej pracy w sklepie CarryLove.pl pytania.

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl