Storchenwiege - nosidełko od urodzenia? 0
Storchenwiege - nosidełko od urodzenia?

 

Storchenwiege to kultowa, niemiecka firma mająca w swojej ofercie chusty do noszenia dzieci i miękkie nosidełka ergonomiczne dedykowane nawet noworodkom. Ich produkty ratują kręgosłupy rodziców już od kilkudziesięciu lat, a nosidło Storchenwiege wciąż jest jednym z najlepiej skrojonych pod małe dzieci nosidełkiem na rynku. 

Co sprawia, że nosidło Storchenwiege jest polecane przez doradców noszenia rodzicom maluszków, którzy z jakiś powodów nie chcą korzystać z chust? Ma ono wszystkie cechy nosidła ergonomicznego do noszenia dzieci, które jeszcze samodzielne nie siadają. Jakie to cechy?

 

Obok Storchenwiege BabyCarrier 2015 Cafe - nosidło hybrydowe regulowane oraz Storchenwiege BabyCarrier 2015 Schwarz-weiss - nosidło hybrydowe regulowane

Nosidło dla noworodka

  • Nosidełko powinno być regulowane, by jak najlepiej dopasować je do gabarytów dziecka. Nosidła Storchenwiege są regulowane “pod dziecko” za pomocą taśm zamontowanych na panelu otulającym i zabezpieczającym plecy maluszka. Dzięki nim rodzic może na bieżąco zmieniać i szerokość, i wysokość panelu. 
  • Nosidełko powinno być jak najmniejsze, by na plecach dziecka "ukrywało" się jak najmniej zbędnego materiału. Nosidła Storchenwiege to jedne z mniejszych nosideł do noszenia dzieci na rynku. Sprawny doradca noszenia jest w stanie dobrze dopasować je nawet do noworodka. Nosidełko starcza (rośnie z dzieckiem) mniej więcej do 18 miesięcy. Rekomenduje się od urodzenia do rozmiaru ubranek 86 (wszystko tak naprawdę zależy przede wszystkim od długości nóg dziecka). Mimo, że to jedno z najmniejszych nosideł, starczyć może na całkiem długo. 
  • Dobrze by było żeby nosidełko miało możliwość przeprowadzenia pasów naramiennych pod kolanami dziecka. Dzieje się tak w nosidełkach wiązanych (zarówno pas biodrowy, jak i pasy naramienne są wiązane) i hybrydowych (pas biodrowy na klamrę, pasy naramienne wiązane), a właśnie takie nosidła produkuje Storchenwiege. Dzięki pasom poprowadzonym od razu pod nóżki dziecka łatwiej jest zachować naturalną dla noworodków kifozę (czyli zaokrąglenie) kręgosłupa. W CarryLove.pl można kupić wszystkie nosidełka jakie Storchenwiege ma w swojej ofercie, a więc nosidełko wiązane i 2 modele nosidła hybrydowego. 

 

Obok Storchenwiege BabyCarrier 2015 Marine - nosidło hybrydowe regulowane oraz Storchenwiege BabyCarrier 2015 Aqua - nosidło hybrydowe regulowane

Nosidełko do noszenia dzieci Storchenwiege

Nosidełka Storchenwiege wykonane są z tej samej tkaniny co chusty tej firmy - 100% bawełnianego materiału o splocie skośnokrzyżowym lub diamentowym. Sprawia to, że panel jest miękki i świetnie dopasowuje się do ciała dziecka. Dodatkowo, dla zwiększenia komfortu maluszka, pod nóżkami jest delikatne wypełnienie. Z kolei wiązane pasy naramienne doskonale się dociągają na plecach noszącego rodzica. Kapturek, podtrzymujący główkę śpiącego w nosidełku dziecka, jest na stałe przyszyty do panelu. Do każdego egzemplarza dołączony jest również chestbelt, czyli pasek piersiowy. Poprawia on jakość noszenia, gdy dziecko jest na plecach rodzica (z tą pozycją warto jednak poczekać, aż maluch zacznie samodzielnie siadać). 

Wszystkie 3 modele nosidła ergonomicznego Storchenwiege mają taki sam rozmiar (od 0 do 18 mcy, rozmiar ubranek do 86). Różnią się tak naprawdę szczegółami (wykończeniem pasa biodrowego i budową pasów naramiennych), które jednak wpływają na stopień komfortu poszczególnych rodziców. Dlatego najlepiej jest je przed zakupem przymierzyć. 

Nosidło miękkie Storchenwiege BabyCarrier 2015

Pierwszy model nosidełka Storchenwiege był nosidłem hybrydowym. Nosidełko miało kilka wersji, w których wprowadzano drobne ulepszenia w stosunku do pierwotnego chustonosidła. Obecny model - 2015 - ma zapinany na klamrę pas biodrowy i wiązane, wypełnione pasy naramienne. Wysokość panelu reguluje się w nim za pomocą taśm. 

Nosidło miękkie Storchenwiege BabyCarrier SLIM

Model Storchenwiege SLIM jest nosidełkiem wiązanym. Pasy naramienne i regulacja panelu są identyczne jak w modelu 2015. Inny jest jednak pas biodrowy. Jest on wiązany, dzięki czemu świetnie dopasowuje się nawet do bardzo szczupłych osób. 

Ta wersja nosidełka Storchenwiege jest też świetną opcją, gdy dziecko noszone jest przez oboje rodziców, szczególnie różniących się gabarytami. Dopasowanie wiązanego nosidła ergonomicznego jest zdecydowanie szybsze niż wyregulowanie klamrowego pasa Storchenwiege.

Nosidło miękkie Storchenwiege WrapBabyCarrier

Wrap Baby Carrier to najnowszy model nosidełka Storchenwiege. To znów nosidło hybrydowe. Od wersji 2015 różni je jeden szczegół - wygląd pasów naramiennych. Są one szerokie na całej długości, uszyte z jednej warstwy chustowego materiału Storchenwiege. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie nosidełka do rodzica, jeszcze bardziej odciążając jego plecy.

 

Obok Storchenwiege BabyCarrier 2015 Jeans - nosidło hybrydowe regulowane oraz Storchenwiege BabyCarrier SLIM Bordeaux - nosidło hybrydowe regulowane

Inne nosidełka do noszenia noworodków

Storchenwiege jest jednym z kilku dostępnych na rynku nosideł skategoryzowanych jako te, które nadają się również do noszenia noworodków czy dzieci miesiąc +. Pisałyśmy już o nosidłach marki Fidella - klamrowym Fidella Fusion Baby czy hybrydach Fidella FlyClick czy FlowClick (przeczytasz o nich tutaj). Malutkie nosidełka do noszenia dzieci mają też Kavka (model Handy) czy Lenny Lamb (lenny Hybrid). 

Którykolwiek model wybierzesz dla swojego jeszcze niesiedzącego dziecka, pamiętaj, że nie może być ono jedynym sposobem noszenia maluszka. Nosidełko do noszenia noworodka czy małego niemowlaka pomaga uspokoić płaczące dziecko na spacerze, ale niekoniecznie masz w nim godzinami spacerować. Nosidło dla niemowlaka pomaga rodzicowi uspać malucha, ale potem powinno się dziecko przełożyć w wygodne miejsce (wózek, matę czy łóżeczko). 

Wybór jest więc coraz większy. Nadal jednak dla tych najmniejszych dzieci jako doradcy noszenia rekomendujemy przede wszystkim chustę tkaną długą lub kółkową. Nosidełko dla noworodka powinno być pomocą w wyjątkowych sytuacjach, nie powinno zastępować rodzicom rąk, wózka czy chusty. Na nieco więcej czasu w nosidełku można sobie pozwolić, gdy dziecko już nieco dojrzeje - zacznie trzymać główkę czy przekręcać się z boku na bok. Jeśli chcesz swojego maluszka nosić w nosidełku, ważne by było one jak najbardziej dopasowane do rodzica i dziecka. W takim wypadku polecamy spotkanie ze specjalistą. Doradcy noszenia pracujący w CarryLove.pl zapraszają na konsultacje nosidłowe bezpośrednio w naszym sklepie stacjonarnym w Warszawie oraz on line. Przymierzamy wszystkie dostępne w sklepie nosidełka do noszenia dzieci, w tym wszystkie modele, które polecamy dla dzieci niesiedzących

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl