od 6 miesięcy

Produkty dla dzieci od 6 miesiąca życia

Gdy maluszek ma już ponad 6 miesięcy (6+) mamy do wyboru chustę lub nosidło ergonomiczne. W chuście nie ma górnej granicy do kiedy można nosić maluszka, przygodę z nosidełkiem polecamy zacząć gdy dziecko usiądzie samodzielnie z pozycji czworaczej albo bocznej.

Nosidło ergonomiczne

Nosidełko ergonomiczne to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla rodzica i dziecka. Panel w pełni podtrzymuje dziecko - szeroko od kolana do kolana i do karku, zabezpieczając w ten sposób całe plecy i dając poprawną i zdrową pozycję naszemu maluszkowi.

Idealnie sprawdzi się na spacerach po miejskim parku, górach czy przy pracach domowych. Nosidełko dla dziecka jest uniwersalne - jedno nosidło może używać mama i tata o różnych gabarytach. Bezpieczne bawełniane, lniane lub bambusowe tkaniny będą przewiewne latem ale dobrze sprawdzą się również zimą.

W naszej ofercie znajdziesz same najlepsze marki nosideł dla dzieci: Fidella, Kavka, Tula, LennyLamb, EverySlings, Storchenwiege, Zaffiro, Limas. Każde nosidełko ma certyfikaty zgodności z normami i było przez nas testowane przed wprowadzeniem do sklepu. Gwarantujemy wysoką jakość produktów.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze nosidełka?

 1. Szeroki panel - nóżki dziecka na szeroko naszego pasa 
  Panel, czyli materiał otulający uda, pupę i plecy dziecka powinien mu dawać podparcie na całej długość ud - sięgając maluchowi od jednego do drugiego kolanka (może być troszeczkę przed dół podkolanowy - tak, aby nosidło nie uciskało wrażliwego zgięcia pod kolankiem). Minimalnie panel może sięgać dziecku do połowy uda, tak aby udo dziecka układało się równolegle do podłoża. Jeżeli kolano zaczyna opadać do dołu, należy zmienić nosidło na większe. Nosidło powinno dać możliwość swobodnego zgięcia nóżki w kolanie, w przeciwnym wypadku dziecko będzie siedziało w szpagacie. A tego zdecydowanie chcemy uniknąć :)

 2. Panel do karku - stabilna pozycja przez cały czas
  Materiał powinien sięgać do karku tak, aby dawać podparcie dla całego kręgosłupa. Dziecko powinno być w pełni podtrzymane i mieć stabilną pozycję.  Jeżeli dziecko nie śpi i jest aktywne, może wyjąć rączki poza panel. W takim wypadku lepiej, gdy wyjmie rączki bokiem niż górą wyciągając górą przeprostowuje kręgosłup i odgina się do tyłu, przez co my bardziej czujemy jego ciężar, a dziecko nie ma właściwej pozycji. Gdy uśnie – warto włożyć jego rączki z powrotem do nosidła lub wyregulować panel tak, aby zabezpieczał jego plecy. Przy starszych dzieciach (1,5-2-letnich) panel może sięgać pod pachy, ponieważ nie śpią one tak często jak maluszki i nie wymagają takiego podparcia kręgosłupa.

 3. Możliwe pozycje dziecka 
  Bezpieczne nosidła ergonomiczne umożliwiają noszenie dziecka z przodu, na plecach oraz na boku. Zawsze brzuszkiem do rodzica.

 4. Miękki panel
  Panel nosidła powinien być również miękki, niczym niewypełniony ani usztywniany (np. gąbkami, fiszbinami). To panel powinien dopasowywać się do dziecka a nie odwrotnie.

 5. Materiał
  Najlepsze są tkaniny naturalne takie jak bawełna, bambus, len, seacell, repreve, wełna itp., które mają większą przewiewność i są bardziej oddychające. To bardzo przydatne i praktyczne w lecie! Nosidełka mogą być szyte zarówno z materiału drelichowego, jak i z chusty. Materiały, z których zrobione są nosidła mają różną gramaturę. U większości producentów gęstość oscyluje pomiędzy 210 g/m2 -290 g/m2. Pamiętajmy, że wszystkie materiały i części nosideł są testowane pod znacznie większym obciążeniem niż deklarowane maksimum przez producenta w celu zapewnienia dzieciom pełnego bezpieczeństwa. Pod względem komfortu przy mniejszym dziecku gramatura nie robi żadnej różnicy, ponieważ pas biodrowy i pasy naramienne są wypełnione w ten sam sposób. Przy starszakach większa gramatura może bardziej zbierać i podtrzymywać (dużo zależy od właściwości materiału). Panel na dziecku zawsze jest zrobiony z dwóch warstw materiału - trzeba pamiętać o tym przy wyborze nosidełka np. na lato - cieńszy materiał będzie bardziej oddychający i przewiewny.

Do nosidełek do noszenia dzieci sprzedawanych w CarryLove.pl dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl prowadzimy konsultacje nosidełkowe i przymiarki stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl