Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kategorie bloga
Promocje
Wełniane podkolanówki dziecięce  - NUI ORGANICS - sand
Wełniane podkolanówki dziecięce - NUI ORGANICS - sand

47,20 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - grass
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - grass

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniane grube skarpety dziecięce (dwupak) - NUI ORGANICS- log/rust
Wełniane grube skarpety dziecięce (dwupak) - NUI ORGANICS- log/rust

79,20 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
Wełniana sukienka bombka - NUI ORGANICS - biało-różowe paski
Wełniana sukienka bombka - NUI ORGANICS - biało-różowe paski

103,20 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - szary
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - szary

111,20 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Wełniana koszulka termoaktywna na ramiączkach- NUI ORGANICS - szary
Wełniana koszulka termoaktywna na ramiączkach- NUI ORGANICS - szary

87,20 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
Wełniane buciki- NUI ORGANICS-  12-24 miesiace jasnoróżowy
Wełniane buciki- NUI ORGANICS- 12-24 miesiace jasnoróżowy

60,00 zł

Cena regularna: 75,00 zł

Najniższa cena: 75,00 zł
szt.
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - sand
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - sand

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS- ochre
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS- ochre

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniane grube skarpety dziecięce (dwupak) - NUI ORGANICS - sand/spray
Wełniane grube skarpety dziecięce (dwupak) - NUI ORGANICS - sand/spray

63,20 zł

Cena regularna: 79,00 zł

Najniższa cena: 79,00 zł
Wełniana sukienka bombka - NUI ORGANICS - grafitowy
Wełniana sukienka bombka - NUI ORGANICS - grafitowy

103,20 zł

Cena regularna: 129,00 zł

Najniższa cena: 129,00 zł
Wełniany sweterek krasnal- NUI ORGANICS - grafitowy
Wełniany sweterek krasnal- NUI ORGANICS - grafitowy

191,20 zł

Cena regularna: 239,00 zł

Najniższa cena: 239,00 zł
Storchenwiege - porównanie modeli nosidełek dla niemowląt
Storchenwiege - porównanie modeli nosidełek dla niemowląt 0

Storchenwiege to jeden z czołowych producentów nosidełek dla najmniejszych dzieci w Europie. Ta niemiecka marka ma w swojej ofercie 3 modele regulowanych, malutkich nosideł ergonomicznych, w których dobrze układają się nawet noworodki. Ich nosidła różnią się szczegółami i na nie dziś zwrócimy szczególną uwagę. Właśnie te drobne różnice mogą znacząco wpływać na komfort noszenia. 

Storchenwiege produkuje nosidełka dla najmłodszych dzieci, dlatego są one malutkie, miękkie i regulowane. Taka kombinacja sprawia, że rodzic (najlepiej z pomocą doświadczonego doradcy noszenia) jest w stanie prawidłowo w nim spozycjonować nawet kilkutygodniowego maluszka. 

Nosidełka do noszenia dzieci Storchenwiege - charakterystyka

Nosidełka Storchenwiege wykonane są z tej samej tkaniny co chusty tej firmy - 100% bawełnianego materiału o splocie skośnokrzyżowym lub diamentowym. Ich panel, czyli materiał, który nakładamy na plecy dziecka, jest miękki i świetnie dopasowuje się do ciała malucha. Regulacja panelu, czyli dopasowanie jego szerokości i wysokości do wielkości dziecka, odbywa się za pomocą intuicyjnego systemu taśm. Umożliwiają one precyzyjne wyregulowanie panelu nawet pod malutkie niemowlę. Rodzic może dostosować do dziecka wysokość panelu (ma zakrywać całe plecy, dzięki czemu zabezpiecza je na całej długości kręgosłupa) oraz jego szerokość (ma sięgać od jednego do drugiego dołu podkolanowego, by przez cały czas noszenia utrzymana była prawidłowa pozycja maluszka). Dla zwiększenia komfortu maluszka, pod kolankami jest delikatne wypełnienie

Wszystkie nosidła marki Storchenwiege mają długie, wiązane pasy naramienne. To rozwiązanie szczególnie korzystne dla najmniejszych dzieci, przede wszystkim tych, które jeszcze nie siadają. Przebieg materiału spod pachy rodzica bezpośrednio pod nóżkę malucha sprawia, że plecy noszonego dziecka są wolne od nacisku. Plecy nie są bodźcowane jak w przypadku nosidełek klamrowych, w których pasy naramienne są wpinane mniej więcej na wysokości połowy pleców dziecka. Wiązane pasy naramienne często są też wygodniejsze dla samego rodzica. 

[product id="356, 357, 1097, 1399, 1698, 5268, 5267" limit="2" onlyAvailable="true"]

Każdy model nosidła Storchenwiege ma kapturek, którego zadaniem jest zabezpieczenie główki śpiącego w nosidełku dziecka. Jest on na stałe wszyty do panelu nosidełka (w modelach 2015 i Slim zapinany na małą klamrę, w WrapCarrier na napy). Do każdego nosidełka dołączony jest również chestbelt, czyli pasek piersiowy. Poprawia on jakość noszenia, gdy dziecko jest na plecach rodzica (z tą pozycją warto jednak poczekać, aż maluch zacznie samodzielnie siadać).

Powyższe cechy są wspólne dla wszystkich nosidełek Storchenwiege. Niżej opisujemy różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Nie są one duże, jednak realnie wpływają na komfort noszenia rodzica. W trakcie mierzenia nosidełek w CarryLove.pl nieraz przekonaliśmy się, że różna budowa pasów naramiennych czy sposób zapinania pasa biodrowego wielu rodzicom sprawia ogromną różnicę. 

Wielkość nosideł ergonomicznych Storchenwiege

Wszystkie 3 modele nosidła ergonomicznego Storchenwiege mają taką samą wielkość. Są odpowiednie do noszenia dzieci od urodzenia do ok. 1,5 roku (czyli od rozmiaru ubranek ok. 62 do 86).  To jedne z najmniejszych nosidełek do noszenia dzieci na rynku. Ważne jednak, by szczególnie w przypadku noworodków i drobnych niemowlaków dobierać je z pomocą doświadczonego doradcy noszenia - do wyboru są też modele malutkich nosidełek innych niż Storchenwiege firm. Oczywiście w przypadku takich maluszków pierwszym wyborem zawsze powinna być chusta tkana. Jeśli jednak rodzic świadomie decyduje się na nosidełko, Storchenwiege z pewnością będzie jednym z modeli przymierzanych podczas konsultacji nosidłowych. 

Różnice pomiędzy poszczególnymi modelami nosidła Storchenwiege

Storchenwiege ma w swojej ofercie 3 modele małych nosidełek do noszenia dzieci - 2015, Slim oraz Wrap. Tak naprawdę różnią się one szczegółami:

  • Sposobem zapięcia pasa biodrowego
  • Konstrukcją (wypełnieniem i szerokością) pasów naramiennych).

Okazuje się, że te niewielkie różnice często przesądzają o kupnie tego a nie innego modelu nosidełka do noszenia dziecka. Przyjrzyjmy się więc poszczególnym nosidełkom Storchenwiege.

Nosidełko Storchenwiege BabyCarrier 2015 

Storchenwiege BabyCarrier 2015 to nosidełko hybrydowe. To połączenie wygody noszenia w chuście i szybkości zakładania nosidła. Takie chustonosidło ma długie, wiązane pasy naramienne oraz zapinany na klamrę pas biodrowy. Pasy są lekko wypełnione, co sprawia, że plecy rodzica są równomiernie odciążone. Materiał nie wrzyna się w ramiona, co również poprawia komfort noszenia. 

[product search="BabyCarrier 2015" limit="2" onlyAvailable="true"]

Zobacz wszystkie dostępne w CarryLove.pl nosidełka hybrydowe Storchenwiege BabyCarrier 2015.

Nosidło Storchenwiege BabyCarrier Slim

Storchenwiege BabyCarrier Slim jest nosidełkiem wiązanym. Zamiast klamry spinającej pas biodrowy trzeba zrobić węzeł. Wiązany pas biodrowy świetnie dopasowuje się nawet do bardzo szczupłych osób. To też świetna opcja, gdy dziecko noszone jest przez oboje rodziców, szczególnie różniących się gabarytami. Zawiązanie pasa biodrowego na drugiej osobie jest zdecydowanie szybsze niż ponowne wyregulowanie klamrowego pasa. Pasy naramienne w modelu Slim są dokładnie takie same jak w wersji 2015. 

Zobacz wszystkie dostępne w CarryLove.pl nosidełka wiązanego Storchenwiege BabyCarrier Slim.

[product search="BabyCarrier Slim" limit="2" onlyAvailable="true"]

Nosidło Storchenwiege WrapBabyCarrier 

Wrap Baby Carrier to najnowszy model nosidełka Storchenwiege. To znów nosidło hybrydowe. Od wersji 2015 różni je wygląd pasów naramiennych. Są one szerokie na całej długości, uszyte z jednej warstwy chustowego materiału Storchenwiege. Pozwala to na jeszcze lepsze dopasowanie nosidełka do rodzica, jeszcze bardziej odciążając jego plecy. W opcji noszenia dziecka z przodu można pasy rozciągnąć na ramionach dokładnie tak samo jak układa się motylki w chustowym wiązaniu kangurek.

[product search="WrapBabyCarrier" limit="2" onlyAvailable="true"]

Zobacz wszystkie dostępne w CarryLove.pl nosidełka hybrydowe Storchenwiege WrapBabyCarrier.

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl