Jakie nosidełko wybrać dla 4-miesięcznego dziecka? 0
Jakie nosidełko wybrać dla 4-miesięcznego dziecka?

Coraz więcej rodziców nosi w nosidełkach już maluszki. Gdy dziecko ma już kilka miesięcy, stabilnie trzyma główkę i nie jest już tak wiotkie jak noworodek, nosidełkowych możliwości mamy już całkiem sporo. Jakie nosidełko będzie odpowiednie do noszenia 4-miesięcznego czy półrocznego niemowlaka?

Im młodsze dziecko tym nosidło, w którym je nosimy powinno być mniejsze i jak najlepiej wyregulowane. Wiele modeli regulowanych nosidełek ergonomicznych produkowanych jest w dwóch wersjach rozmiarowych - baby (standard) i toddler. Te drugie są odpowiednie dla dzieci od rozmiaru ubranek ok. 74. Sprawia to, że nawet dla 4- czy 5-miesięcznego można kupić nosidełko, które starcza na 2-3 lata noszenia! 

Czy 4-miesięczne dziecko można nosić w nosidle?

Osobnym pytaniem jest to czy kilkumiesięczne dzieci w ogóle w nosidełkach do noszenia w ogóle nosić? W osobnym artykule pisaliśmy już o nosidłach dla maluszków. Tu zaznaczymy jedynie, że obecnie na rynku jest sporo modeli nosidełek, w których z powodzeniem można dobrze ułożyć nawet kilkutygodniowe dzieci. W asortymencie sklepu CarryLove.pl są m.in. idealne dla kilkumiesięcznych dzieci nosidła Fidella, Limas, Kavka, Tula, Storchenwiege, carryme czy Zaffiro. Wygodnie można w nich nosić nawet drobne niemowlaki. 

Nosząc 4-miesięczne dziecko w nosidełku warto jednak pamiętać, że powinno ono raczej uzupełnieniem wożenia go  wózku niż zastępstwem owego wózka. Inaczej sytuacja wygląda z chustami do noszenia dzieci. W nich niemowlak bezpiecznie leży na ciele rodzica i nosić w nich można naprawdę długo. Dla kilkumiesięcznych dzieci dobrym rozwiązaniem jest np. wiązanie chusty długiej - kieszonka lub chusta kółkowa, w której nosimy na biodrze.

Jakie nosidło jest najlepsze dla 4-miesięcznego niemowlęcia?

Szukając nosidełka do noszenia kilkumiesięcznych dzieci, szczególnie tych drobnych, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim ważny jest sam typ nosidła. Małe, kilkumiesięczne niemowlęta bardzo dobrze układają się w tzw. hybrydach, czyli chustonosidełkach. Ich zaletą jest to, że pasy naramienne biegną pod nóżki dziecka. Dlaczego to taki pozytyw? Taki przebieg materiału sprawia, że plecy dziecka nie są bodźcowe (naciskane) i łatwiej zachować ich naturalną kifozę (zaokrąglenie). By zrozumieć te zależności, polecamy nasz wcześniejszy artykuł o tym jak rozwija się kręgosłup noworodka i małego dziecka. 

Niektóre modele nosideł klamrowych (np. Fidella Fusion, carryme czy Kavka Multi Age) mają przy pasie biodrowym specjalne przepinki, które pozwalają na zmianę przebiegu ich pasów naramiennych. Wielu rodzicom maluszków po takim przepięciu nosi się zdecydowanie wygodniej.

Dla kilkutygodniowych czy kilkumiesięcznych niemowląt konieczne jest, by nosidełko było regulowane. Chodzi o to, by panel nosidła ergonomicznego (czyli materiał, który nakładamy na plecy malucha) rósł razem z noszonymi dzieckiem i był jak najbardziej dopasowany zarówno na szerokość, jak i na wysokość. Miękki materiał, który zakładamy maluchowi na plecy powinien sięgać od jednego do drugiego dołu podkolanowego oraz zabezpieczać kręgosłup na jego całej długości. 

Im mniejsze, drobniejsze dzieci, tym nosidełko powinno być bardziej dopasowane. Im młodszy maluch, tym powinno też być mniejsze. Trzeba zdawać sobie sprawę, że dobrze wyregulowany (czyt. zbędny) materiał trzeba gdzieś na ciele dziecka schować. Im mniejsze dziecko, tym ukryć trzeba go więcej. 4- czy 5-miesięczne niemowlęta są już jednak zazwyczaj na tyle duże, że mają w standardowych nosidłach naprawdę stabilną pozycję.

Jakie nosidło kupić dla 4-miesięcznego dziecka - polecamy konkretne modele

Z roku na rok modeli nosidełek, w których dobrze układają się kilkunastotygodniowe niemowlaki jest na rynku coraz więcej. W trakcie konsultacji nosidełkowych w CarryLove.pl również widzimy, że coraz więcej rodziców maluszków świadomie, po przeanalizowaniu wszelkich za i przeciw, decyduje się właśnie na nosidła ergonomiczne, a nie na chusty. Dobry doradca noszenia bez problemu dopasuje im wygodne i bezpieczne nosidełko.

Dla kilkumiesięcznych dzieci, które jeszcze samodzielnie nie siadają, szczególnie polecamy nasze przeboje. Te nosidełka dla 4-miesieczniaka rodzice w CarryLove.pl wybierają najczęściej:

Nosidełko Limas Plus

Limas produkuje nosidełka ergonomiczne klamrowe i hybrydowe, jednak jeśli szukasz nosidła dla kilkumiesięcznego dziecka, bardzo polecamy ich chustonosidło Limas Plus. Szerokie pasy naramienne świetnie odciążają plecy noszącego rodzica, sprawiają też, że pozycja dziecka jest bardziej "chustowa". 

Nosidło ergonomiczne Fidella Fusion toddler 

Fidella ma w swojej ofercie dwie wielkości regulowanych nosidełek - baby i toddler. Dla kilkumiesięcznego dziecka dobry doradca noszenia powinien już bez problemu dopasować większe nosidełko, dzięki czemu będzie was czekało nawet kilka lat noszenia. Tak, kilka lat, bo do nosidełka Fidella Fusion Toddler wchodzą nawet 3-latki! 

Chustonosidło Kavka Handy

Kavka to jedna z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek nosidełkowych. Coraz większe uznanie zyskuje ich chustonosidło, czyli Kavka Handy. Im drobniejsze jest dziecko, tym bardziej je polecamy, bo świetnie układają się w nim właśnie maluszki (starszaki również, ale w tym artykule zwracamy uwagę głównie na małe, kilkumiesięczne niemowlęta). Kavka Handy to bardzo kompaktowe i praktyczne nosidło. Jego największą zaletą jest innowacyjny system regulacji. Zarówno szerokość, jak i wysokość panelu reguluje się na wewnętrznej stronie pasa biodrowego. Sprawia to, że na plecach maluszka nie ma żadnych troczków, taśm czy guziczków. Okrywa je sam miękki, dopasowujący się do naturalnej krzywizny kręgosłupa dziecka materiał. Prawie jak w chuście! Zobacz dostępne w CarryLove.pl od ręki nosidełka Kavka Handy.

Storchenwiege - ekspert od nosideł dla niesiedzących dzieci

Storchenwiege to niemiecki producent specjalizujący się w nosidełkach dla noworodków i malutkich, jeszcze niesiedzących dzieci. W ofercie ma kilka modeli, które tak naprawdę różnią się szczegółami (ale jakże istotnymi z punktu widzenia wygody noszenia!) - budową pasów naramiennych i sposobem zapinania pasa biodrowego. W CarryLove.pl dostępne są modele 2015 (hybryda z wąskimi pasami naramiennymi), Slim (wiązane) oraz WrapBabyCarrier (hybryda z szerokimi pasami naramiennymi). Na blogu znajdziesz też osobny artykuł, w którym opisałyśmy wszystkie modele nosideł Storchenwiege. Zobacz wszystkie dostępne w CarryLove.pl modele Storchenwiege.

Carryme - nosidełko na cały okres noszenia dziecka

Carryme to nosidło regulowane, w którym świetnie się układają zarówno maluszki (już od rozmiaru ubranek 62/68), jak i starszaki do ok. 3 roku życia. To model klamrowy, z magnetyczną klamrą ułatwiającą zapinanie paska piersiowego (tzw. chest belt) oraz przepinką umożliwiającą skrzyżowanie pasów naramiennych o poprowadzenie ich pod nóżkami dziecka (zalecane przy noszeniu najmłodszych niemowląt). Carryme kupisz tylko w CarryLove.pl

Przeczytaj również nasz poprzedni wpis o nosidłach dla najmłodszych niemowlaków. Rynek nosidełkowy cały czas się zmienia, pojawiają się nowe modele i stosowane w nich rozwiązania, dlatego takie artykuły będą się na blogu CarryLove.pl pojawiać regularnie. 

Gdzie kupić nosidło do noszenia 4-miesięcznego dziecka?

Jest wiele miejsc, w których można kupić nosidełka do noszenia dzieci. Warto zwrócić uwagę na asortyment takich sklepów i doświadczenie pracujących tam doradców noszenia (zwykły sprzedawca, pomimo najszczerszych chęci, nie będzie w stanie prawidłowo ocenić pozycji maluszka). W CarryLove.pl klienci mają największy wybór nosidełek dla dzieci w Warszawie (wszystkie kupić można również on line), ale też pewność, że czekający na nich doradcy to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem. By mieć pewność, że doradca CarryLove.pl całą swą uwagę poświęci tylko Tobie i Twojemu Maluszkowi, umów się na mierzenie nosidełek. Jeśli kupisz nosidło ergonomiczne w naszym sklepie internetowym, tuż po wysyłce skontaktujemy się z Tobą, by umówić się na bezpłatną konsultację on line. W trakcie takiego łączenia pokażemy Ci:

  • jak prawidłowo wyregulować wybrany przez Ciebie model nosidła,
  • jak założyć nosidło z przodu (w przypadku kilkumiesięcznych niemowląt to najlepsza pozycja) oraz na plecach (idealnie, gdy dziecko już samodzielnie siada).

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl