Znamy najlepsze nosidełko do noszenia dziecka 2022 roku! 0
Znamy najlepsze nosidełko do noszenia dziecka 2022 roku!

W CarryLove.pl pracujemy z kilkudziesięcioma modelami nosidełek do noszenia dzieci. Wśród nich są takie, w których dobrze układają się prawie wszystkie maluchy, zarówno te kilkutygodniowe, jak i kilku czy kilkunastomiesięczne. Dziś napiszemy więcej o Kavce, jednej z najlepszych polskich firm produkujących nosidła do noszenia. 

Nosidełka do noszenia służą wielu rodzicom, coraz częściej już od pierwszych miesięcy życia maluchów. Wciąż wzrasta świadomość i wiedza o tym jak powinno wyglądać zdrowe dla dziecka, ale też wygodne dla noszącego rodzica nosidło ergonomiczne. W CarryLove.pl znajdziesz tylko i wyłącznie bezpieczne modele nosideł dla dzieci, jednak i wśród nich są te, którzy nasi doradcy lubią mniej lub bardziej. Wśród tych ulubionych od kilku lat są z pewnością nosidełka Kavka. 

Kavka - jak powinno wyglądać nosidło dla dziecka?

Na przykładzie nosidełka dla dzieci marki Kavka można pokazać jakie powinno być wygodne i bezpieczne nosidło. Tak naprawdę wystarczy zwrócić uwagę na kilka stałych cech. 

Cechy dobrego nosidła dla dziecka

Dobre nosidełko musi być zdrowe dla niemowlaka i wygodne dla noszącej je osoby dorosłej. 

By tak było, nosidło powinno mieć kilka charakterystycznych cech:

  • Zdrowe dla niemowlaka nosidło ma szeroki i miękki panel. To uszyty z dwóch warstw materiału kwadrat/prostokąt, który nakłada się na plecy dziecka. Panel nie może być niczym wypełniony (np. gąbką) czy usztywniany, bo jego zadaniem jest wspieranie naturalnej pozycji dziecka, a nie prostowanie jego pleców czy podtrzymywanie mu główki. W przypadku nosideł Kavka panel uszyty jest z żakardowego materiału bawełnianego lub z dodatkiem bambusa. Są też modele w całości uszyte z lnu.
  • Panel bezpiecznego dla niemowląt nosidła musi być szeroki u podstawy, by utrzymać prawidłową pozycję w stawach biodrowych. Nogi noszonego w nosidełku dziecka nie mogą opadać. Nosidło nie może być niezdrowym widziałem dla dziecka, w którym maluch wręcz wisi na kroczu, opierającym się o wąski kawałek materiału na dole panelu. Różnicę doskonale widać na poniższej grafice:

  • Drugim ważnym elementem nosidła jest pas biodrowy. W modelu Kavka Multi Age jest on dość sztywny, co sprawia, że plecy rodzica są bardzo dobrze odciążone. W chustonosidle Kavka Handy pas jest miększy, doskonale dopasowujący się do rodzica nawet gdy w nosidełku znajduje się kilku- czy kilkunastotygodniowe dziecko, a sam pas biodrowy ułożony jest zdecydowanie wyżej niż biodra.
  • Ostatnią składową każdego nosidła dla dziecka są pasy naramienne. W modelu Kavka Multi Age pasy naramienne są mocno wypełnione i zapinane na wygodne klamry. Sprawia to, że dziecko jest mocno dociśnięte do ciała rodzica, a jego pozycja, nawet podczas długiego noszenia jest stabilna. W nosidełkach klamrowych bez problemu można nosić nawet naprawdę ciężkie dzieci. Dzięki klamrom nic się nie luzuje, dlatego też model Kavka Multi Age Plus (dla dzieci od rozmiaru 86 do 116-122) jest właśnie nosidłem klamrowym. Z kolei model Kavka Handy to tzw. chustonosidełko, łączące w sobie wygodę nosidła (klamra w pasie) i idealne dopasowanie chusty (pasy naramienne wiązane pod nóżkami dziecka). Kavka Handy ma wiązane, lekko wypełnione pasy naramienne, które prowadzone są spod pachy rodzica bezpośrednio pod nóżkę dziecka. Umożliwiają one bardzo dobrze dopasowanie nosidełka do dziecka, a ich przebieg nie bodźcuje niepotrzebnie pleców maluszka. 

Czy zdrowe nosidło musi być regulowane?

Wszystkie nosidełka marki Kavka to modele regulowane. Oznacza to, że zarówno Kavka Handy, jak i Multi Age (i Multi Age Plus) “rosną razem z dzieckiem”. To bardzo duże udogodnienie, dzięki któremu nosidełko może być używane naprawdę długo. Dzięki regulacji można je również dopasować do naprawdę malutkich dzieci. Czy jednak nosidełka rozmiarowe, mające stałą wielkość panelu są dla dzieci niezdrowe? Absolutnie nie! Faktem jest jednak, że obecnie nosidłowy trend jest taki, by wszystko było jak najlepiej dopasowane (plus!) i wystarczało na dość długie użytkowanie. Kavka z pewnością się w to wpisuje. 

Kavka znaczy rozwój!

Firma Kavka została założona przez Anię Kavkę, doradczynię noszenia, w 2017 r. Wszystko zaczęło się od nosidełek. Pierwszym, które na stałe zostało na rynku był model Kavka Multi Age. Został on tak przemyślany, że produkowany jest - z drobnymi modyfikacjami - do dziś. Nosidło jest przeznaczone dla dzieci od mniej więcej 3 miesiąca życia do nawet 3 lat (ubranka 98-104). W międzyczasie w ofercie firmy pojawiły się nosidła dla kilkulatków - Kavka Multi Age Plus, a także akcesoria dla noszących rodziców, a nawet ubrania (charakterystyczne spódnice Kavki są przebojem wśród doradców noszenia). Osłonki i buciki Kavka możecie również kupić w CarryLove.pl.

Wielkim wydarzeniem w babywearingowym świecie był nowy model chustonosidła Kavka Handy. Zdaniem doradców CarryLove.pl to jedno z najlepszych nosidełek dla niesiedzących dzieci. Wg producenta można w nim nosić niemowlęta powyżej 1 miesiąca, trzymające główkę. Faktycznie, ładnie się w nim układają już maluszki noszące ubranka 62/68. 

W 2022 r., z okazji 5-lecia firmy, w Łodzi otwarto sklep stacjonarny marki Kavka. Doradczynie CarryLove.pl były i na otwarciu, i na szkoleniach, które były przez doradczynie Kavki prowadzone i dla profesjonalistów, i dla rodziców z Łodzi. Dzięki nim jeszcze lepiej dopasowujemy nosidełka marki Kavka podczas przymiarek nosidełkowych w CarryLove.pl

Kavka na miarę Oskara! 

Nie tylko doradcy noszenia CarryLove.pl i nasi klienci doceniają nosidełka firmy Kavka. Marka ta od lat otrzymuje wiele nagród i wyróżnień, nie inaczej było w 2022 r. Nosidło Kavka dostało nawet… Oskara! W trakcie Ogólnopolskiej Konferencji Noszenia Dzieci w Poznaniu nosidełka Kavka otrzymały najwyższe wyróżnienie i otrzymały Chustooskara dla Nosidła Roku. W tym samym plebiscycie CarryLove.pl zostało babywearingowym sklepem 2022 r. Z opinią ekspertów nie możemy się nie zgodzić! :) 

Gdzie w Warszawie kupić nosidełka Kavka?

W CarryLove.pl czeka na Ciebie ogromny wybór nosidełek Kavka. Jeśli nie możesz do nas przyjechać, większość modeli jest również dostępnych przez internet. Zarówno Kavkę Handy, jak i model Kavka Multi Age po zakupach internetowych pomożemy ci prawidłowo wyregulować. To darmowa usługa, na którą Doradcy noszenia CarryLove.pl umawiają się z klientami internetowymi.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl