Kompaktowe i lekkie nosidełka dla dzieci. Które wybrać? 0
Kompaktowe i lekkie nosidełka dla dzieci. Które wybrać?

Producenci nosidełek do noszenia dzieci prześcigają się w proponowaniu rodzicom kolejnych modeli, rozwiązań i ułatwień. Każde jest lepsze od poprzednich. A im ich więcej, tym rodzice mają większy mętlik w głowie. Rosną też jednak ich wymagania. Jakie nosidełka obecnie są w cenie? 

Idealne nosidełko dla dziecka musi być bezpieczne, zdrowe i wygodne. Coraz częściej powinno też być lekkie i kompaktowe. To zdecydowany trend wśród rodziców, który stworzyli sami producenci. Od ponad roku prześcigają się oni w wypuszczaniu jeszcze łatwiejszych do założenia i lżejszych niż kiedykolwiek indziej nosideł.  

Przegląd kompaktowych nosidełek dla niemowląt

Lekkie i kompaktowe nosidełka są idealne na miejskie wyprawy, spacery w parku, zakupy na targowisku czy pójście na plac zabaw ze starszym dzieckiem. Po złożeniu zajmują naprawdę mało miejsca, dlatego można je zawsze mieć przy sobie. Zawsze w pogotowiu, ale bez zbytniego obciążenia dla rodzica. 

W CarryLove.pl znajdziesz wszystkie topowe kompaktowe nosidełka. Wszystkie ważą dużo mniej niż 1 kg. Takie lekkie, a ratują życie. Mamy na to (niejeden) dowód! 

Lekkie nosidła dostępne w CarryLove.pl

Na sklepowych półkach w CarryLove.pl w Warszawie znajdziesz następujące kompaktowe nosidełka do noszenia niemowląt:

Wszystkie te modele możesz przymierzyć w trakcie mierzenia nosideł i sprawdzić, czy kompaktowość faktycznie jest dla ciebie ważna. 

Co łączy wszystkie kompaktowe nosidełka dla dzieci?

Wszystkie dostępne w CarryLove.pl kompaktowe nosidełka to modele klamrowe, bardzo przez rodziców lubiane. Mają wygodne klamry, szybką i intuicyjną regulację oraz rosną razem z noszonymi w nich dziećmi od rozmiaru 56 lub 62 do 86/92, a nawet 98/104. W zależności od momentu, w którym rodzice zaczynają w nich nosić swoje pociechy, mogą im służyć nawet 2-3 lata. 

Charakterystyka lekkich nosideł do noszenia 

Wszystkie lekkie nosidełka do noszenia dzieci są zdrowe i bezpieczne dla niemowląt. W każdym z nich rodzic jest w stanie prawidłowo spozycjonować nawet maluszki. Czym różnią się poszczególne modele?

Lenny Light, miejskie nosidełko od Lenny Lamb

Lenny Light to najlżejsze nosidełko Lenny Lamb. Bardzo dobrze układają się w nim nawet drobne dzieci, a panel świetnie stabilizuje ich pozycję. Intuicyjna i łatwa regulacja pasów naramiennych i magnetyczna klamra paseczka piersiowego sprawiają, że Lenny Light zakłada się naprawdę szybko. W kieszonce na pasie biodrowym schowany jest wygodny pokrowiec na nosidełko. 

Kavka Essence, kompaktowe i praktyczne

Essence to kompaktowe nosidełko firmy Kavka, które obecnie ma nową, ulepszoną wersję pod nazwą Kavka Essence 2024. Często jest porównywane z Lenny Light. Oba nosidełka są klamrowe, mają podobny sposób (rzep na szerokość i taśmy na wysokość panelu) i zakres regulacji. Wyróżnikiem Essence spośród innych lekkich nosidełek jest tzw. przelotka. To paseczek wychodzący spod pasa biodrowego, umożliwiający przepięcie pasów naramiennych pod nóżki dziecka. To szczególnie przydatne, gdy w nosidełku noszone są małe, jeszcze niesiedzące niemowlęta. 

Przeczytaj również mój inny artykuł - porównanie nosidełek Kavka Essence i Multi Age

Qusy Baby, prawdziwy nosidełkowy mix

Qusy Baby to bardzo ciekawe nosidełko, swego rodzaju połączenie najlepszych cech nosidełka hybrydowego (skrzyżowane na plecach pasy naramienne) oraz klamrowego (dające pewność prawidłowego zapięcia pasy naramienne zapinane na klamry). Do tego bardzo ograniczona (ale dająca prawidłową regulację) ilość klamer oraz inna niż we wszystkich innych nosidłach regulacja (napy). Panel jest dośc szeroki i świetnie otula noszone w nosidełko niemowlęta. 

Qusy Mini, lekka nowość

Qusy Baby w kwietniu 2024 r. wypuściło model MINI, przeznaczony do noszenia niemowląt od rozmiaru 56 do 86/92. To nosidełko waży niecałe 400 gram! Qusy Baby Mini szyte są z bawełny zmieszanej z wiskozą bambusową (50%/50%) lub z 100% lnianej tkaniny. Te materiału bardzo dobrze otulają i podtrzymują pozycję okruszków, które są w tym niewielkim nosidełku noszone. 

Little Frog Swift, nowość dla starszaków

Nowość od Little Frog przeznaczona jest do noszenia starszych, już stabilnie siedzących dzieci. To nosidło klamrowe z częściową (tylko na wysokość) regulacją panelu. Jest lekkie, miękkie i świetnie się dopasowuje do ciała noszonego w nim dziecka. Pas biodrowy jest dość miękki, a pasy naramienne dobrze wypełnione. 

Kompaktowe nosidełka ergonomiczne - porównanie

By ułatwić wybór lekkiego nosidełka do noszenia dzieci przygotowałam tabelę, porównującą najważniejsze parametry opisanych wyżej modeli. 

 Kompaktowe nosidełka dla dzieci - porównanie CarryLove.pl

Jeśli jednak mimo wszystko nadal nie wiesz które (lub czy w ogóle) lekkie nosidełko wybrać, najlepszym wyjściem będą przymiarki nosidełkowe w CarryLove.pl. 

Czy warto kupić kompaktowe nosidełko dla dziecka?

Kompaktowe nosidełka dla dzieci są lekkie i wygodne, jednak czy są dla każdego? Z pewnością nie! Osobiście zawsze polecam je rodzicom, którzy chcą używać nosidełek okazjonalnie lub wspomagać się nimi przy jednoczesnym używaniu wózka. Kompaktowe nosidełka są idealne na spacery po parku czy zaprowadzenie drugiego dziecka do żłobka czy przedszkola. Idealnie sprawdzają się podczas biegania po urzędach czy na zakupach, kiedy liczy się każdy gram obciążenia. To też świetne rozwiązanie dla rodziców, którzy mają pod opieką maluszka (w wózku) i starszaka. Są one super “opcją” awaryjną. Zawsze noszone w torbie i wyjmowane, gdy dziecko bolą nóżki lub potrzebuje drzemki. To super opcja na lotniskach, dworcach czy w innych miejscach, w których mamy ze sobą mnóstwo rzeczy do ogarnięcia. 

Gdzie lekkie nosidła mogą się nie sprawdzić? Sama niekoniecznie z kompaktowym nosidełkiem szłabym w góry czy inne miejsca wymagające długiego i wyczerpującego marszu. W takich sytuacjach stawiam na nosidełka ze sztywniejszym, bardzo dobrze odciążającym pasem biodrowym i kilkuelementową regulacją. 

Lub porównać model kompaktowy z “tradycyjnym”, z większą ilością klamer i udogodnień i samemu się przekonać, w którym jest wygodniej.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl