Kavka Essence - co doradca noszenia myśli o nowym nosidełku Kavki? 0
Kavka Essence - co doradca noszenia myśli o nowym nosidełku Kavki?

Kavka Essence to najnowsze dziecko Ani Kawki, czołowej polskiej producentki nosidełek dla niemowląt. W sprzedaży jest ledwie od kilku tygodni, od samego początku rodzice mogą je przymierzyć i kupić w sklepach CarryLove.pl. A my, doradczynie noszenia, dzięki takim przymiarkom możemy już całkiem sporo o nowym na rynku nosidle powiedzieć. 

Kavka Essence czy Kavka Multi Age - porównanie modeli nosidełek

Kavka Multi Age i Kavka Essence to nosidełka klamrowe, bardzo lubiane przez rodziców ze względu na szybkość, pewność i wygodę ich zakładania. Skoro jedna firma ma w ofercie dwa rodzaje nosideł tego samego typu, do tego przeznaczonych dla tych samych dzieci (rozmiar ubranek od 62 do 104), aż prosi się, by je moim doradczym okiem porównać. 

Kavka Essence i Kavka Multi Age - podobieństwa

Choć Kavka Multi Age i Essence to dwa różne nosidełka, mają jednak kilka cech wspólnych. Oba są regulowane i rosną razem z noszonymi dziećmi. Szerokość panelu reguluje się dokładnie w taki sam sposób, na rzepie umiejscowionym po wewnętrznej stronie pasa biodrowego. 

Oba nosidła mają możliwość noszenia z przodu i na plecach, z pasami naramiennymi zapiętymi tradycyjnie lub na krzyż oraz z opcją przepięcia ich pod kolankami dziecka (przydatne przy noszeniu maluszków).

Kavka Essence i Kavka Multi Age - różnice

Kavka Multi Age i Essence to jednak zdecydowanie różne nosidełka. Inne mają pasy biodrowe. Multi Age ma dość gruby (10 mm) i sztywny pas biodrowy, świetnie odciążający plecy rodzica nawet gdy noszone jest ciężkie dziecko. Essense pas biodrowy ma dużo cieńszy (tylko 3 mm), ale też sztywny. Do tego jego usztywniona część pasa biodrowego jest 5 cm krótsza niż w Kavce Multi Age co sprawia, że wygodnie układa się on nawet na bardzo szczupłych mamach, chcących nosić dwoje dzieci w pozycji na plecach. 

Zupełnie inne są również panele, czyli materiałowe części nosidełka, które otulają plecy dziecka. Panel nosidła Kavka Essence jest trochę wyższy i szerszy niż w modelu Multi Age. Dzięki temu materiał nieco bardziej otula ciało maluszka. Góra panelu w Multi Age jest bardziej wyprofilowana, w Essence przy główce dziecka jest zdecydowanie więcej materiału, jednak można go dodatkowo zwęzić za pomocą poziomo wszytej w panel elastycznej taśmy. Regulacja na wysokość w obu modelach jest za pomocą klamer. Jednak o ile w przypadku Kavki Multi Age z nadmiaru materiału tworzy się na plecach dziecka “rynienka”, w modelu Essence ten nadmiar w całości chowa się pod panel. 

W poniższej tabeli przedstawiam porównanie parametrów nosidełek ergonomicznych dla dzieci Kavka Multi Age i Essence (dane wzięte ze strony internetowej producenta):

Porównanie nosidełek dla dzieci Kavka Multi Age i Kavka Essence

Kavka Essence - opinia doradcy noszenia

Od kilku tygodni Kavka Essence jest w CarryLove.pl mierzona przez rodziców. Dzięki dziesiątkom takich przymiarek mogę przedstawić pierwsze uwagi dotyczącego tego nowego na rynku nosidełka. Ma ono zarówno pozytywne wyróżniki, jak i cechy, które sprawiają, że nie jest to nosidełko uniwersalne, dla wszystkich. 

Zacznę oczywiście od pozytywów. Kavka Essence ma zdecydowanie cieńszy, ale jednocześnie równie usztywniony jak Kavka Multi Age pas biodrowy. Dzięki temu rodzice nie mają problemów ze sprawnym zapięciem nosidełka. Do tego wypełniona część pasa jest krótsza o 5 cm, co sprawia, że nawet bardzo szczupłe mamy nie mają problemów ze zbyt szerokim pasem w biodrach. To ogromny plus.

Kavka Essnece jest bardzo kompaktowa, zajmuje mniej miejsca niż model Multi Age. To świetne nosidełko, które zawsze może być z rodzicem (na spacerze w torbie, w wózku, na ramieniu - do nosidła dołączona jest wygodna torba).

Jak w przypadku każdego nosidełka, znaleźć można też i negatywy. W przypadku Essence zauważam u rodziców, szczególnie młodszych i drobnych dzieci, trudności przy regulowaniu wielkości panelu nosidełka. Kłopot sprawia im przede wszystkim nadmiar materiału przy główce niemowlęcia. 

Zdarza się, że problematyczna jest długość wypełniania pasów naramiennych, szczególnie w przypadku wysokich osób chcących nosić dzieci w pozycji brzuch do brzucha. Kavka Essence ma relatywnie krótką wypełnioną część pasów naramiennych, a dłuższą taśmę do regulacji. Taka budowa sprawia, że wielu rodzicom wygodniej nosi się w nim dzieci na plecach. W pozycji z przodu, gdy noszący jest wysoki lub tęższy, taśma może się wpijać w plecy. Również w trakcie przymiarek nosidełkowych widzę, że Kavka Essence lepiej się sprawdza, gdy dziecko pozycjonujemy na plecach. 

Kavka Essence - co je wyróżnia?

Największy plus nosidełka Kavka Essence? Lekkość i kompaktowość! Pasy naramienne i pas biodrowy są cieńsze niż w modelu Multi Age,ale równie stabilne i nośne. Jest na nich mniej klamer, a szerokie taśmy zabezpieczające klamry zostały zastąpione cieńszymi odpowiednikami. Te cechy sprawiają, że nosidło jest po złożeniu naprawdę niewielkie. 

W mojej opinii, Kavka Essence to ma szansę stać się popularna wśród rodziców, którzy noszą od czasu do czasu, ale cały czas chcą mieć nosidło przy sobie (w torbie czy wózku). 

Dla kogo jest Kavka Essence?

Podsumowując, Kavka Essence jest dla mnie nosidełkiem, które świetnie sprawdzi się rodzicom większych dzieci, szczególnie takim, którzy noszą na plecach. Dzięki swej kompaktowości będzie też odpowiadało osobom, które noszą sporadycznie, ale lubią mieć nosidło zawsze pod ręką. 

Gdzie można kupić nosidełko Kavka Essence?

Nosidełko Kavka Essence oraz wszystkie inne modele nosidełek Kavka i innych czołowych polskich i światowych producentów kupisz w sklepie internetowym CarryLove.pl oraz w naszych sklepach stacjonarnych w Warszawie i Gdańsku. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl