Świąteczny czas z dzieckiem w chuście (nosidełku) 0

Boże Narodzenie coraz bliżej. Zaczynamy ostatni (bądź pierwszy…) tydzień przygotowań. Do zrobienia cała lista rzeczy, a maluszek właśnie zaczął ząbkować, zachorował lub po prostu nie chce zejść z rąk? Jest na to sposób! Chusty i nosidełka do noszenia nie tylko uwalniają rodzicielskie ręce. W grudniu pomagają ocalić (i przeżyć) święta! 

To, że święta z dziećmi wyglądają zupełnie inaczej jest frazesem. Z maluchem u boku wszystko się zmienia, jednak Boże Narodzenie większość z nas i tak przygotowuje. Jak ułatwić sobie świąteczną logistykę? Przede wszystkim odpuścić. A gdy już się dobrze nastroimy to wystarczy… zamotać niemowlę w chustę! 

Co można robić z dzieckiem w chuście?

Jestem doradcą noszenia, dla mnie pytanie powinno więc brzmieć - czego nie można robić z dzieckiem w chuście? Chusta do noszenia niemowląt uwalnia nasze ręce, ale też otwiera głowy. Nagle okazuje się, że z zamotanym w kangurka czy kieszonkę, najczęściej słodko śpiącym noworodkiem można i pójść na długi spacer, i ogarnąć domowe porządki. Ze starszakiem zawiązanym w plecach prosty (włożonym do nosidła ergonomicznego również!) warto nie tylko tańczyć do świątecznej muzyki. Można też ozdobić pierniki, wyjąć pranie z pralki, a nawet (szaleństwo, ale kto zabroni?)... powiesić firanki. Jak w wielu życiowych sytuacjach - ogranicza nas tylko wyobraźnia. 

Lista świątecznych obowiązków do zrobienia w dzieckiem w chuście

Co zdarzyło mi się robić z dzieckiem w chuście przed świętami Bożego Narodzenia?

  • kupować prezenty dla starszaków i rodziny;
  • chodzić na jarmarki, do ogrodów świateł i innych świątecznych atrakcji - tam z chustą/nosidełkiem jest nawet łatwiej niż z wózkiem;
  • piec świąteczne pierniki i je dekorować;
  • stroić choinkę;
  • odkurzać;
  • oglądać jasełka i szkolne kolędowanie (tu koniecznie pamiętać trzeba o dodaniu do chusty słuchawek wyciszających Eci Peci, można je kupić lub wypożyczyć w CarryLove.pl);
  • kolędować na pasterce. 

Dodasz coś do mojej listy? 

Czy warto zabrać chustę (nosidełko dla dziecka) na Wigilię?

Święta to nie tylko bardzo miły, rodzinny, ale często również stresujący czas. Podczas przygotowań są nerwy, w trakcie rodzinnych spotkań może być głośno, spotkania z dawno niewidzianymi bliskimi wywołują nieraz skrajne emocje. Dziecko to wszystko współodczuwa, dlatego warto jeszcze bardziej niż zwykle pamiętać o jego komforcie, wyciszeniu i - o ile to możliwe - zachowaniu znanych mu rytuałów. W tym wszystkim może pomóc chusta (nosidło). 

Jaka chusta przydaje się w święta?

Jaką chustę do noszenia dziecka czy nosidełko ergonomiczne zabrać ze sobą na święta? Takie, które bez problemu zawiążemy/założymy. Jednym rodzicom zdecydowanie najbardziej odpowiada chusta długa, z której zamotać można np. kieszonkę czy kangurka. Inni zdecydowanie wolą chustę kółkową. Wielu wybiera zamiast chusty nosidełko, nawet dla małych, jeszcze niesiadających dzieci. Wszystkie te rzeczy są po to, by ułatwić nam nie tylko przygotowania, ale też spokojne przeżycie świąt. Zarówno chusty, jak i nosidełka - nie tylko na święta - znajdziesz w CarryLove.pl.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl