Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kategorie bloga
Promocje
LennyLamb otulacz bambusowy marynarz
LennyLamb otulacz bambusowy marynarz
89,00 zł 53,40 zł
szt.
Tula toddler round and round - nosidło klamrowe
Tula toddler round and round - nosidło klamrowe
565,00 zł 339,00 zł
szt.
Tula toddler cloudy - nosidło klamrowe
Tula toddler cloudy - nosidło klamrowe
555,00 zł 333,00 zł
szt.
Tula toddler muse - nosidło klamrowe
Tula toddler muse - nosidło klamrowe
555,00 zł 333,00 zł
szt.
Tula toddler ripple - nosidło klamrowe
Tula toddler ripple - nosidło klamrowe
565,00 zł 339,00 zł
szt.
Tula toddler pixel - nosidło klamrowe
Tula toddler pixel - nosidło klamrowe
565,00 zł 339,00 zł
szt.
Tula toddler finley - nosidło klamrowe
Tula toddler finley - nosidło klamrowe
565,00 zł 339,00 zł
szt.
Tula preschool discover - nosidło klamrowe
Tula preschool discover - nosidło klamrowe
555,00 zł 333,00 zł
szt.
Bluzka z rękawem 3/4 Nui Organics niebieski
Bluzka z rękawem 3/4 Nui Organics niebieski
45,50 zł 27,30 zł
Sukienka Lana Nui Organics biało zielone paski
Sukienka Lana Nui Organics biało zielone paski
59,00 zł 35,40 zł
Bluzka z rękawem 3/4 Nui Organics zielony
Bluzka z rękawem 3/4 Nui Organics zielony
45,50 zł 27,30 zł
Jak wybrać pierwsze nosidełko do noszenia dziecka marki Fidella
Jak wybrać pierwsze nosidełko do noszenia dziecka marki Fidella 0

Jak wybrać pierwsze nosidełko do noszenia dziecka

Pierwsze nosidełko do noszenia niemowlaka. Jaki model wybrać? Na co zwrócić uwagę przy wyborze najlepszego dla dziecka, ale też rodzica modelu? Który rodzaj nosidła ergonomicznego będzie najwygodniejszy? Rozwiewamy wasze wątpliwości! 

Kiedy maluch potrzebuje bycia blisko Rodzica, a ręce (i kręgosłup) zaczynają odmawiać posłuszeństwa, zaczynają się wielkie poszukiwania chust, bądź nosideł do noszenia dzieci. 

Gdy owe poszukiwania trwają już od pierwszych dni życia dziecka, zazwyczaj sięga się po chustę. Im później, tym częściej wybór pada jednak na nosidła ergonomiczne. I właśnie nimi się dziś zajmiemy. 

Pierwsze nosidełko - jaki rodzaj nosidła wybrać

Wśród wielu pytań na jakie muszą sobie odpowiedzieć rodzice szukający pierwszego nosidełka do noszenia dzieci najważniejsze jest to jakiego szukają rodzaju nosidła. Do wyboru są modele klamrowe, wiązane i hybrydowe. Scharakteryzujemy pokrótce każde z nich. 

Nosidło klamrowe

Klamrowe nosidełka do noszenia dzieci są chyba wśród rodziców najpopularniejsze. Wydają się być najłatwiejszą opcją (choć zdaniem naszych doradców  niekoniecznie jest to prawda). Wszystko dzięki klamrom, na które zapinane są i pasy naramienne nosidełka, i jego pas biodrowy. Pasy mogą być mniej lub bardziej wypełnione, a pas biodrowy - miękki, bardzo dobrze doładowujący się do ciała rodzica, lub sztywniejszy, dobrze odciążający odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Rodzice najczęściej właśnie o te nosidła do noszenia swoich maluchów pytają. 

Czasem jednak po przymierzeniu okazuje się, że przekładanie nosiła z jednego noszącego rodzica na drugiego (a więc ponowne dopasowanie wszystkich klamer) trwa zdecydowanie dłużej niż przypuszczali. Jednym to nie przeszkadza, inni szukają jednak innego rodzaju nosidełka ergonomicznego do noszenia dzieci. 

W ofercie firmy Fidella jest nosidło klamrowe Fidella Fusion 2.0, w wersji baby (newborn) i toddler. 

Nosidło wiązane

Nosidełka wiązane są najbardziej podobne do chust. By je dobrze założyć trzeba wyregulować panel zgodnie z rozmiarami dziecka, a następnie zawiązać na swoim ciele zarówno pas biodrowy, jak i naramienne. 

W ofercie firmy Fidella jest nosidło klamrowe Fidella FlyTai w wersji baby (newborn) i toddler. 

Nosiło hybrydowe

Nosidełka hybrydowe, zwane też chustonosidlami, łączą w sobie zalety nosiła (zapinamy pas biodrowy) i chusty (wiązane pasy naramienne, podobnie jak w nosidełkach wiązanych prowadzone bezpośrednio pod nóżki dziecka). 

Fidella produkuje dwa modele nosidełek hybrydowych - Fidella FlyClick i Fidella FlowClick. Różnią się one budową pasów naramiennych. W tym pierwszym pasy są szerokie i na początkowym odcinku lekko wypełnione. można je rozłożyć na ramionach rodzica na wzór motylka w wiązaniu chustowym - kangurku. Pozwala to na maksymalne odciążenie pleców noszącej osoby. Drugi model ma węższe, za to dość mocno wypełnione pasy naramienne. Które są wygodniejsze? Nie wiemy. Trzeba przymierzyć i sprawdzić. 

Pierwsze nosidło - dobieranie rozmiaru

Najlepiej, by nosidło było kupowane dla dziecka, które już samodzielnie siada. Wtedy w każdym modelu powinno się dobrze układać. Jeśli jednak z jakiś powodów do nosidełka ma być wkładane malutkie, jeszcze niesiadajace dziecko, nosidełko powinno być dobrane z pomocą znającego się na rzeczy profesjonalisty, czyli doradcy noszenia. Nosidło dla takiego maluszka powinno być regulowane (by idealnie dopasować się do gabarytów dziecka) i jak najmniejsze. Starsze, siedzące dzieci najczęściej od razu “wskakują” w modele toddler, z młodszymi bywa różnie. Dlatego tak ważne są przymiarki z doradcami noszenia. 

Wszystkie produkowane przez Fidelle nosidła do noszenia dzieci to nosidełka ergonomiczne regulowane. Wysokość i szerokość ich panelu dostosowuje się do rozmiarów dziecka dzięki systemowi troczków. Jak już się go dopasuje to przy kolejnym zakładaniu nosidełka dopasować trzeba już tylko pasy naramienne i pas biodrowy do gabarytów rodzica. Oczywiście do czasu aż noszony maluch nie urośnie, wtedy lekko powiększa się panel, poluzowując wszyte w panel troczki. 

Nosidła ergonomiczne Fidella - charakterystyka

Wszystkie nosidła Fidella mają taki sam, miękki i świetnie dopasowujący się do pleców noszonego dziecka panel. Uszyty jest z 2 warstw bawełnianego materiału chustowego, regulowanego za pomocą wygodnych troczków. Dzięki nim można go regulować dopasowując panel do wymiarów dziecka (W wersji baby - od rozmiaru 56, a więc nawet od urodzenia, do rozmiaru ubranek 86, a więc można go używać mniej więcej do 12-18 miesiąca życia dziecka.  W wersji toddler od rozmiaru 68 do 98/104, a więc od 4 miesiąca do 3, a nawet 4 roku życia). Integralną częścią nosidełka Fidella jest wszyty na stałe kapturek. Pas biodrowy jest dość szeroki i miękki. Poszczególne modele różnią się natomiast budową pasów naramiennych i biodrowych. Różnice są związane z opisanymi wyżej rodzajami nosidła (klamrowe, wiązane lub hybrydowe). 

Więcej o naszych modelach nosideł ergonomicznych do noszenia dzieci pisaliśmy już tutaj.

Przymierz zanim kupisz

Jedno jest pewne. Nieważne ile przeczytasz informacji o wybranym przez siebie nosidle. Nieważne ilu znajomych powie, że twój wymarzony model jest super. Nosidło ergonomiczne przed zakupem powinno się przymierzyć. To, że innym rodzicom i ich dzieciom jest wygodnie niestety nie oznacza, że tak samo komfortowo będziesz czuć się Ty i Twoje dziecko. Tak jak przed zakupem przymierzasz ubrania, tak powinnaś przymierzyć nosidełko ergonomiczne. W naszym sklepie przy Anielewicza 37 w Warszawie czekają na Ciebie wszystkie modele nosideł Fidella. 

* Uwaga! Modele baby nosideł Fidella przeznaczone są dla maluszków od pierwszych miesięcy życia. Warto jednak pamiętać, że w przypadku noworodków pierwszym wyborem powinna być chusta tkana - długa lub kółkowa. Jeśli chcesz nosić dzieci niesiedzące w nosidle ergonomicznym, najlepiej wybrać je ze specjalistą. Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami noszenia, którzy pomogą wybrać opcję najlepszą dla konkretnej pary Rodzic-Dziecko. 

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl