Nosidło Qusy Baby - czy warto kupić nowość na rynku noszenia? 0
Nosidło Qusy Baby - czy warto kupić nowość na rynku noszenia?

Jak doskonale wiecie, doradcy noszenia CarryLove.pl cały czas się szkolą i poznają rynkowe nowości. Nie inaczej było i tym razem! Kiedy pod koniec lata 2022 r. na rynek wchodziło Qusy, nowe nosidełko do noszenia dzieci, od razu wzięłyśmy je testy. Dziś nosidła tej nowej marki możecie przymierzyć i kupić w naszym sklepie. A co sądzimy o tym modelu? Dla jakich dzieci nadaje się Qusy? O tym piszemy w poniższej recenzji. 

Z nosidełkami do noszenia dzieci w sklepie CarryLove.pl w Warszawie pracujemy na co dzień. Dzięki setkom rodziców, z którymi przymierzałyśmy zdecydowaną większość dostępnych na rynku nosideł (a na pewno wszystkie najlepsze firmy!) o cechach poszczególnych modeli możemy pisać rozprawki. Również dzięki nim, po ponad miesiącu codziennej pracy z Qusy, możemy z czystym sumieniem napisać rzetelną opinię doradcy noszenia o tej chyba największej tegorocznej nowości w babywearingowym świecie. 

Qusy - wyjątkowe nosidełko klamrowe do noszenia dziecka

Nosidełka ergonomiczne do noszenia dzieci dzielimy na klamrowe, wiązane i hybrydowe. Qusy należy do tego pierwszego rodzaju, jednak jego pasy naramienne przebiegają zupełnie inaczej niż w standardowej “klamrówce”, upodabniając je do hybrydy. Okazuje się, że to całkiem dobre połączenie. 

Co wyróżnia nosidło do noszenia Qusy?

Wyróżnikiem Qusy jest przede wszystkim sposób poprowadzenia pasów naramiennych. Gdy dziecko jest noszone z przodu (brzuch do brzucha), pasy naramienne skrzyżowane są na plecach rodzica. To dokładnie taki sam przebieg jak w nosidełkach hybrydowych czy wiązanych, z tą różnicą, że pasy nie wędrują pod nóżki dziecka, a są - jak w każdym nosidle klamrowym - wpinane mniej więcej w połowie pleców maluszka. 

Po co więc takie zabiegi, skoro klamra i tak jest tam gdzie zawsze? Dla wielu rodziców skrzyżowanie pasów na plecach jest po prostu wygodniejsze. Dlaczego więc od razu nie wybierają nosidła z wiązanymi pasami naramiennymi? Powodów może być wiele. Często w sklepie słyszymy, że nosidła z klamrami wydają im się bezpieczniejsze, stabilniejsze czy łatwiejsze do założenia. 

W przypadku nosidełka Qusy pasy naramienne mają nieco inną budowę niż w modelach innych firm. Fragment pasa odchodzący od góry panelu jest dobrze wypełniony, jednak w pozostałej części pas jest uszyty z samego materiału. Dzięki temu bez problemu można pasy skrzyżować na plecach. Nie ma na nich zgrubienia i odstającego paska piersiowego jak w przypadku skrzyżowania pasów typowych nosidełek klamrowych. Gdy dziecko ma być noszone na plecach rodzica, za pomocą napów pasy się skraca, dzięki czemu i w tej pozycji wypełnienie materiału jest tam, gdzie powinno być. 

Nowe nosidełko dla niemowlaka Qusy - zalety i wady

Największą zaletą nosidełka dla dzieci Qusy są oczywiście innowacyjna budowa pasów naramiennych. Plusem jest też kompaktowość - zajmuje bardzo mało miejsca, zachowując wszystkie parametry dobrego nosidła dla niemowlaków. Nawet małe dzieci dobrze się w Qusy układają, a na ich plecach materiał dobrze się napina dzięki systemowi napów (a nie guzików czy taśm ściągających jak w większości nosideł). Trzeba jednak przyznać, że ten sposób regulacji panelu jest dla klientów CarryLove.pl najbardziej kłopotliwy. Właśnie dlatego zawsze polecamy wam mierzenie nosidełek w towarzystwie doradcy CarryLove.pl, który wie jak każde z nich dobrze wyregulować. Piękne są też kolory i wzory Qusy (a wiadomo, że w ładnym nosidełku nosi się dziecko lepiej niż w takim, które się nam nie podoba), a samo nosidło jest starannie uszyte i wykończone. 

Żadne nosidełko nie jest jednak idealne, to dla doradcy noszenia oczywistość. Jakie są więc wady modelu Qusy? Klienci CarryLove.pl najczęściej zwracają uwagę na sposób dociągania pasów naramiennych. W przypadku noszenia z przodu (a tak najczęściej zaczyna się przygoda rodziców z nosidełkami), by dociągnąć pasy trzeba wykonać ruch od pleców dziecka do tyłu. Nie jest to intuicyjny sposób, szczególnie dla osób, które mają już jakieś doświadczenia z nosidełkami. Problem znika, gdy wrzucimy dziecko na plecy (a wierzymy, że prędzej czy później one tam trafią). Wtedy, zgodnie z zasadami ergonomii, dociąga się pasy wygodnie do przodu. Jednak klamra dociągająca pasy naramienne jest mało wygodna, z drugiej jednak strony jest pewność, że rodzic nie będzie mylił pasów (a to często się zdarza przy mierzeniu klamrówek dociąganych obustronnie). Nosidełko jest też dzięki temu bardziej kompaktowe. 

Wielu rodziców dziwi również brak kapturka w tym nosidełku. Producent zapewnia, że konstrukcja nosidła i jego wzmocniony specjalnym kołnierzem panel utrzymują główkę dziecka, nawet tego śpiącego na plecach opiekuna. Jak w przypadku każdego nosidełka, trzeba to po prostu sprawdzić na konkretnym dziecku, które ma być noszone. 

Qusy - nosidełko dla niesiedzącego dziecka?

Coraz więcej rodziców chce nosić nawet malutkie niemowlaki nie w chustach, a właśnie w nosidełkach. W CarryLove.pl nie oceniamy tych wyborów, tylko staramy się pomóc w znalezieniu jak najlepszego dla konkretnego rodzica i dziecka rozwiązania. Qusy, jak w zasadzie wszystkie wiodące marki nosidełkowe, produkuje nosidła regulowane. Rosną one wraz z dzieckiem, dopasowując się do gabarytów dziecka od rozmiaru 62 do 104. Po pierwszych tygodniach przymiarek z udziałem tego nosidełka wiele razy przekonałyśmy się, że w Qusy zaskakująco dobrze układają się zarówno maluszki (nawet niemowlaki w rozmiarze 62/68), jak i starsze dzieci. To jest dla rodzica najważniejsze. 

Nosidełko Qusy - czy warto je kupić?

To, czy warto kupić nosidełko Qusy, czy nie jest bardzo indywidualną sprawą. Najlepiej - jak zwykle - decyzje podejmować po przymierzeniu co najmniej kilku nosidełek dla dzieci. Z doradcą CarryLove.pl na takie mierzenie umówić możesz się na konkretny termin - on line, w sklepie lub w twoim domu. 

Decydując się na nosidełko marki Qusy pamiętaj, że w podstawowym zestawie nie ma tzw. chest belt’u, czyli paska piersiowego. To sprytny paseczek, który w standardowych nosidełkach klamrowych ma odciążać plecy rodzica w trakcie noszenia dziecka z przodu, a w przypadku noszenia na plecach sprawia, że pasy naramienne się nie zsuwają. Zaraz po zakupie nosidełka maluchy noszone są raczej na brzuchu (a w przypadku Qusy dzięki skrzyżowanym pasom jest on niepotrzebny), warto jednak pomyśleć o tym, że za kilka tygodni/miesięcy pewnie zmienią one pozycję na naszym ciele. Na plecach z chest belt'em jest po prostu wygodniej. I choć producentki Qusy zapewniają, że w przypadku ich nosidełka do noszenia pasek piersiowy nie jest potrzebny, my jednak polecamy ten w sumie niedrogi gadżet wziąć do kompletu. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl