Luna Dream - przegląd magicznych nosidełek Luna Dream 0
Luna Dream - przegląd magicznych nosidełek Luna Dream

Luna Dream to producent nosidełek dla niemowląt, które znajdziesz tylko w CarryLove.pl. Dziś chcę ci przedstawić różnorodność jej produktów. Jak się okazuje Luna Dream ma nosidła zarówno dla maluszków, jak i dla starszych dzieci. Jakie? 

Luna Dream to producent ergonomicznych nosidełek, które od pewnego czasu zyskują coraz większą popularność wśród odwiedzających CarryLove.pl rodziców. Kolorowe materiały, dobrze otulone plecy maluszka i przystępna cena to z pewnością wyróżniki nosideł Luna Dream. Który model będzie jednak najlepszy dla ciebie i twojego dziecka?

Luna Dream - 4 modele nosidełek do noszenia dzieci

W ofercie Luna Dream w CarryLove.pl znajdziesz 3 modele klamrowe nosidełek dla niemowląt i 1 chustonosidełko. Dwie klamrówki - Luna Dream Multi Size i Luna Dream Grow Up - to nosidełka regulowane. Kolejny model - Luna Dream Standard jest nosidłem rozmiarowym, dla już samodzielnie siadających dzieci. Z kolei Luna Dream Half Buckle to tzw. hybryda, czyli nosidełko z klamrowym pasem biodrowym i wiązanymi pasami naramiennymi. 

Czy wszystkie te nosidła w ciemno można kupić dla każdego maluszka? Nie! Przed zakupem warto zasięgnąć o nich informacji. Przeczytać specyfikację każdego modelu albo - co jest najlepszym wyjściem - skontaktować się z doradcą noszenia CarryLove.pl. Jesteśmy w sklepie po to, by wasze nosidełkowe wybory były jak najbardziej trafne. 

Nosidełka Luna Dream mierzone w CarryLove.pl

W trakcie przymiarek nosidełkowych w CarryLove.pl rodzice mogą przymierzyć wszystkie najlepsze na rynku nosidła do noszenia dzieci. Wśród nich są oczywiście również modele firmy Luna Dream:

- Luna Dream Multi Size

- Luna Dream Grow Up

- Luna Dream Half Buckle.

Przyjrzyjmy się każdemu z nich. 

Luna Dream Half Buckle - pierwsze nosidełko dla niemowlęcia

Luna Dream Half Buckle to nosidło hybrydowe. Ma zapinany na klamrę pas biodrowy i długie, wiązane pasy naramienne. Pasy można rozłożyć na ramionach na wzór motylka w chustowym wiązaniu kangur. Do nosidła dołączone są też specjalne nakładki na pasy, dzięki którym można na ramionach zrobić przyjemne “poduszki”. 

Half Buckle to nosidełko regulowane, które dzięki sprawnej regulacji panelu można dopasować już dla maluszka od rozmiaru 62 (a wystarcza do rozmiaru 98/104). Choć producent sugeruje, że w tej hybrydzie można nosić w zasadzie od urodzenia, jako doradca noszenia CarryLove.pl w pierwszych tygodniach życia maluszka zawsze polecam chustonoszenie, po jakimś czasie uzupełnienie go noszeniem w dobrze dobranym nosidełku ergonomicznym. 

Luna Dream Multi Size - nosidło dla drobnych niemowląt

Kolejnym nosidełkiem Luna Dream odpowiednim już dla najmłodszych niemowląt jest model Multi Size. Dzięki systemowi troczków rodzic może dość precyzyjnie dopasować panel nosidła na wysokość i szerokość. Miękki pas biodrowy nosidełka otula rodzica i nie uciska nóżek maluszka. Luna Multi Size posiada również przelotkę, która umożliwia przepięcie pasów naramiennych pod nóżkę noszonego dziecka. Dzięki temu można zniwelować nacisk na plecy maluszka, a wielu rodzicom jest wygodniej nosić z opcją skrzyżowanych na plecach pasów naramiennych (choć wtedy jako doradca noszenia polecam zakup nosidełek hybrydowych). Choć w modelu Multi Size świetnie układają się maluszki, podobnie jak pozostałe nosidełka regulowane Luna Dream, jest on rekomendowany dla dzieci aż do rozmiaru ubranek 98/104. 

Luna Dream Grow Up - nosidełko na cały okres noszenia dziecka

Kolejnym nosidłem wystarczającym na cały okres noszenia maluszka jest Luna Dream Grow Up. To również model regulowany, jednak różniący się od Luna Dream Multi Size. W tym nosidle jest jednak inny sposób regulacji - szerokość panelu ustala się za pomocą rzepów, wysokość - taśm. Która opcja regulacji jest lepsza? Tu zdania są podzielone, dlatego tak ważne jest po prostu sprawdzenie konkretnych rozwiązań i dopasowanie ich do swoich preferencji. 

Podobnie jest z pasem biodrowym nosidełka Grow Up. Tu jest on sztywniejszy, co z jednej strony lepiej odciąża plecy rodzica, z drugiej jednak może nieco zmieniać ułożenie nóżek najdrobniejszych noszonych w nosidełku maluszków. 

Luna Dream Standard - nosidełko takie jak kiedyś 

Ostatnie nosidełko, Luna Dream Standard, to model rozmiarowy. Jego panel ma stały wymiar i dobrze układają się w nim już większe, stabilnie siedzące już dzieci (rozmiar ubranek 74 do 92). Pas biodrowy jest sztywny, dobrze odciąża noszącego i utrzymuje pozycję nawet ciężkiego już dziecka. Dodatkowo panel można poszerzyć, dopinając do niego przedłużki (jednak dotyczy to tylko szerokości, wysokość pozostaje bez zmian). 

Jeszcze kilka lat temu, gdy na rynek dopiero wchodziły modele regulowane, nosidła rozmiarowe były codziennością w pracy doradcy noszenia. Z tym czasie prawdziwe było, pojawiające się nadal w internecie, stwierdzenie, że dopóki dziecko samodzielnie nie siada może być noszone tylko w chuście, a gdy usiądzie dopuszcza się również nosidełka. Faktycznie, gdyby nosidło Luna Dream Standard próbować dopasować do 3-, 4- czy nawet 5-miesięcznego niemowlęcia efekt zapewne byłby opłakany. Dla młodszych dzieci są dedykowane nosidełka regulowane, które możemy dobrze do nich dopasować. Rodzice nieco starszych niemowląt mogą swobodnie wybierać pomiędzy modelami regulowanymi, a rozmiarowymi. 

Które nosidełko Luna Dream wybrać?

Który model Luna Dream dla dziecka wybrać? Niestety nie mam jednej prawidłowej odpowiedzi. Jak zwykle mogę napisać, że… to zależy. Dlatego przed zakupem skontaktuj się z doradcą noszenia CarryLove.pl, opowiedz mu jakie masz potrzeby, a gwarantuję, że dostaniesz nosidło najlepsze dla ciebie i twojego malucha. 

Dla ułatwienia decyzji, najważniejsze parametry wszystkich trzech modeli Luna Dream zebrałam w formie tabeli: 

Wszystkie nosidełka Luna Dream kupisz tylko w CarryLove.pl, zarówno w sklepie internetowym i stacjonarnie w Warszawie. Możesz tam również porównać je z innymi markami, we wszystkim pomożemy. Przecież chcemy, by zakupione w CarryLove.pl nosidełko było tym najlepszym dla ciebie i twojego dziecka!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl