Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Czy warto kupić poduszkę do karmienia?
Czy warto kupić poduszkę do karmienia? 0

Karmienie noworodka i niemowlęcia to czynność podstawowa, ale jednocześnie często sprawiająca wiele trudności. Czy poduszka do karmienia to sposób na ich rozwiązanie? Czy rogal do karmienia powinien znaleźć się w wyprawce dziecka? 

Mama i dziecko spędzają karmiąc się mnóstwo czasu, ważne więc by ta czynność była dla obu stron przyjemnością. Co zrobić, aby karmienie było bezproblemowe i wygodne? Jak zadbać o prawidłową pozycję zarówno mamy i maluszka? Dla wielu oczywistym rozwiązaniem jest poduszka do karmienia. Czy jednak to dobre wyjście? 

Na co zwrócić uwagę, karmiąc dziecko?

Pamiętaj, że karmienie noworodka stwarza również przestrzeń na tworzenie więzi z dzieckiem. Maluch wpatrujący się w mamę, przytulony, czujący jej bliskość, skupiający na sobie jej uwagę to wspaniały widok. Naprawdę warto zadbać o to, by czas karmienia nie kojarzył się z bolącymi plecami, nienaturalną pozycją ciała czy odginającym się, nerwowym niemowlęciem. 

Na karmieniu spędzamy tak wiele godzin, że jego komfort powinien być priorytetem. Właśnie dlatego tak wiele mam poszukuje poduszek do karmienia. Wierzą, że dzięki nim dziecko będzie spokojne, a ich pozycja wygodna. Warto jednak zacząć od nauczenia się tego jak powinno przebiegać prawidłowe karmienie. Jak ułożone powinno być ciało mamy, by niemowlę bezproblemowo mogło przystawić się do piersi. Jak rodzic powinien trzymać dziecko karmione butelką? W końcu, jak spozycjonowany powinien być noworodek, by ułatwić mu jedzenie. Teoretycznie wszystko to wiemy, często jednak okazuje się, że nie do końca… Bardzo dobrze widać to choćby w trakcie konsultacji chustowych w CarryLove.pl! Moje spotkania z mamami odbywają się w specjalnie wydzielonej i przyjaznej rodzicom i dziecku przestrzeni. Często w trakcie nauki noszenia  w chuście robimy przerwy na utulenie czy nakarmienie maluszka. A mi, doradczyni noszenia, zdarza się też podpowiadać jak prawidłowo powinno to wszystko wyglądać. 

Po co jest rogal (poduszka) do karmienia?

Poduszka do karmienia używana jest przez mamę karmiącą maluszka, jednak trzeba pamiętać o tym, że jest to gadżet tylko dla mamy. Jej zadaniem nie powinno być pozycjonowanie dziecka, a jedynie poprawa pozycji karmiącego rodz`ica. 

Poduszka powinna więc być traktowana jako narzędzie ułatwiające utrzymanie wygodnej i zdrowej pozycji przez cały (długi) czas karmienia noworodka i małego dziecka. To ważne szczególnie w pierwszych tygodniach życia malucha, bo wtedy wszystkiego się uczymy. Dobrze, żeby pozycja karmiącej mamy od samego początku była prawidłowa. 

By niemowlę prawidłowo i aktywnie ssało pierś musi być dobrze spozycjonowane. Pozycja leżąca, brzuch do brzucha, na twardym podłożu. Najłatwiej ją uzyskać trzymając malca na przedramieniu mamy, opartego o jej ciało. Gdy niemowlę kładzie się na miękkim rogalu do karmienia, jeden z podstawowych warunków prawidłowej pozycji znika. Dlatego poduszka do karmienia wcale nie musi (a nawet nie powinna) być rogalem. Nie ma mieć styku z ciałem dziecka, ten kształt jest więc nieporozumieniem. Jeśli poduszka do karmienia ma spełnić swoją funkcje powinna wspierać pozycję mamy, a nie dziecka. Niemowlak ma być podtrzymywany przez mamę lub ma leżeć na twardym podłożu (pozycja leżąca). 

Skoro nie rogal do karmienia, to co?

Jak widać, tradycyjne poduszki do karmienia niekoniecznie się sprawdzają. Najczęściej mają zły kształt, a do tego ich wypełnienie jest dość miękkie, co sprawia, że się odkszytałcają. Czym więc karmiąca mama może się wspomagać podczas karmienia? W CarryLove.pl postawiłam na kulistą poduszkę do karmienia, czyli Karmiuszkę. Jako pierwsza na rynku dba ona o prawidłową pozycję karmiącej mamy, jednocześnie umożliwiając jej bezproblemowe spozycjonowanie karmionego dziecka.

Karmiuszka - kula do karmienia

Karmiuszka jest kulistą poduszką do karmienia. Wypełniona jest ekologiczną łuską prosa, a proces jej wypełniania trwa aż 48 godzin. Dzięki temu ten rodzaj poduszki dla mamy przez cały czas użytkowania zachowuje swój kształt. Karmiuszka jest ciężka, dzięki czemu nie odsuwa się od karmiącego rodzica, sprawiając, że pozycja jest stabilna. Ułatwia karmienie dziecka piersią w pozycji klasycznej (dziecko ułożone brzuch do brzucha), spod pachy czy w pozycji leżącej oraz karmienie butelką. 

Karmiuszka na naturalny wkład, a jej zewnętrzny pokrowiec uszyty jest z 100% bawełny. Można go zdjąć i wyprać, a gdy jest taka chęć - nawet zmienić na inny kolor/wzór. I najważniejsze - Karmiuszka to coś więcej niż poduszka do karmienia. Można z nią ćwiczyć, medytować, używać jej do zabawy z niemowlakiem. Maluchy mogą na niej usiąść. Do tego jest po prostu… ładna i może być estetycznym elementem wystroju wnętrz.

Poduszka do karmienia - czy to niepotrzebny gadżet?

Zdania na temat konieczności używania poduszek do karmienia są podzielone. Jeśli chcesz ją mieć, warto kupić sprawdzony gadżet. Jako doradczyni CarryLove.pl spośrów wielu dostepnych na rynku poduszek do karmienia polecam właśnie Karmiuszkę. Można ją kupić w sklepie on line i stacjonarnie w CarryLove.pl w Warszawie. Jest też dostępna w mojej salce szkoleniowej. Na co dzień widzę, że umieszczenie jej tak było świetnym pomysłem. Karmiuszka sprawdza się rewelacyjnie. Bardzo często z konsultacji chustowych rodzice wychodzą nie tylko z nową chustą, ale i swoją Karmiuszką. To najlepsza rekomendacja!

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl