Little Frog - przegląd polskich nosidełek do noszenia dzieci 0
Little Frog - przegląd polskich nosidełek do noszenia dzieci

Little Frog to jeden z najpopularniejszych polskich producentów nosideł. Właśnie na rynek trafił ich nowy model - Swift toddler. Kolejna nowość jest świetną okazją do przyjrzenia się i innym nosidłom tej firmy. Znasz je wszystkie?

W ofercie Little Frog są już aż 4 nosidełka, przeznaczone do noszenia dzieci od maluszków do przedszkolaków. To 3 nosidła klamrowe (Little Frog Prime, Swift i Preschool). Ostatnim modelem jest hybryda (Little Frog Cross Hybrid), czyli nosidło ergonomiczne z zapinanym na klamrę pasem biodrowym i wiązanymi pasami naramiennymi. Które z nich będzie najlepsze dla twojego dziecka? Odpowiedź wcale nie jest oczywista.

W trakcie konsultacji nosidełkowych w CarryLove.pl mierzymy je wszystkie. W zależności od preferencji rodziców i wieku oraz etapu rozwojowego niemowlęcia wybieramy ten najbardziej odpowiedni model i porównujemy go z nosidłami innych firm. Dopiero wtedy rodzic ma jasność, w którym nosidełku jego maluch układa się najlepiej. A i jemu jest wygodnie i komfortowo. 

Nosidełka Little Frog mierzone w CarryLove.pl

W trakcie przymiarek nosidełkowych w CarryLove.pl rodzice mogą przymierzyć wszystkie najlepsze na rynku nosidła do noszenia dzieci. Wśród nich są oczywiście również modele z Little Frog:

- Little Frog Prime

- Little Frog Swift

- Little Frog Cross Hybrid

- Little Frog Preschool. 

Little Frog Prime - pierwsze nosidełko dla niemowlaka

Model Prime jest chyba najbardziej popularnym wśród nosidełek Little Frog. To najbardziej uniwersalne nosidełko, z naprawdę dużą możliwością regulacji. Dzięki sprytnemu systemowi rzepów (regulacja szerokości panelu po wewnętrznej stronie pasa biodrowego) i taśm (wysokość panelu) można w nim nosić niemowlęta już od rozmiaru ubranek 62/68. Górną granicą jest wiek ok. 2 lat (rozmiar 92/98). Bardzo duży jest też zakres regulacji pod rodzica. Pas biodrowy ma od 63 do 150 cm! 

Pasy naramienne są dobrze wypełnione i wyprofilowane. Można je zapinać prosto (z zapiętym chest beltem, czyli paseczkiem piersiowym) lub krzyżować na plecach.

Im młodsze dziecko nosimy w nosidle, tym bardziej musimy zwracać uwagę na naturalne zaokrąglenie jego pleców (przeczytaj więcej o rozwoju kręgosłupa niemowlęcia). Little Frog Prime jest nosidełkiem klamrowym, w którym pasy naramienne wpina się w panel w połowie pleców dziecka. Dzięki temu jego pozycja jest stabilna, a ciało dobrze przylega do klatki piersiowej (lub pleców) rodzica. W przypadku najmłodszych, jeszcze samodzielnie nie siadających niemowląt zdarza się jednak, że napięcie materiału na plecach wprowadza maluszka w przeprost. By tego uniknąć należy użyć dopinki, dzięki której zmienia się przebieg pasów naramiennych. Z jej użyciem pasy są przepięte pod nóżki maluszka. W tej opcji bardzo dobrze układają się najmłodsze, nawet kilkutygodniowe maluszki. 

Uwaga! Od 2024 r. dopinka do nosidełka Prime, która umożliwia przepięcie pasów naramiennych pod nóżki dziecka, jest osobno płatna. Ten gadżet przyda się tym rodzicom, którzy noszą w nosidełku już malutkie kilkutygodniowe, czy kilkumiesięczne i drobne dzieci. Jeśli twoje dziecko jest starsze (nosi ubranka co najmniej 68) to wg mnie przepinka jest już zbędna. 

Cross Hybrid, czyli chustonosidło Little Frog

Kolejnym nosidełkiem Little Frog, które wystarcza na cały okres noszenia dziecka, jest Cross Hybrid. To model hybrydowy, w którym wiązane pasy naramienne są uszyte z szerokiego materiału chustowego. Mogą być zebrane lub szeroko rozłożone na ramionach. Szczególnie ten drugi sposób ułożenia świetnie odciąża plecy rodzica. Pas biodrowy, tak samo jak w nosidełkach klamrowych, jest zapinany na Producent poleca Cross Hybrid swoją hybrydę już dla maluszków od 4 kg (czyli mniej więcej rozmiar ubranek 62). Z mojego doświadczenia doradczego i przymiarek z rodzicami uważam, że dobrze układają się w nim nieco starsze, kilkumiesięczne dzieci. W chustonosidełku Little Frog wygodnie nosi się nawet 3-latki (ubranka 98/104).

Little Frog Swift Toddler - nowe nosidełko dla starszaków

Swift Toddler to najnowsze, wprowadzone do sprzedaży w styczniu 2024 r., nosidełko Little Frog. To model klamrowy, przeznaczony dla starszych, stabilnie siadających niemowląt. Jest rekomendowany dla dzieci od 1 do 3 lat (od rozmiaru ok. 80 do 98)

Swift wpisuje się w trend lekkich i kompaktowych nosideł dla dzieci. By zyskać na lekkości i łatwości zakładania ogranicza się np. liczbę wykorzystywanych klamer. W przypadku Little Frog Prime zdecydowano się tylko na częściową regulację panelu. Szerokość panelu, czyli materiału, który zakładamy na plecy dziecka, jest stała i ma ok. 41 cm. Wysokość natomiast jest regulowana i rośnie wraz z dzieckiem, do rozmiaru 98. W przeciwieństwie do innych nosideł ergonomicznych Little Frog, model Swift nie ma też kapturka (podobnie jak np. równie kompaktowe Lenny Light czy Qusy Baby).

Little Frog Preschooler dla przedszkolaka

Preschooler, czyli toddlerowe nosidełko klamrowe Little Frog wystarcza na kilka lat noszenia starszaka, od ok. 2 do nawet 6-7 roku życia. Nosidełko ma regulowany na szerokość i wysokość panel i miękki, ale dość dobrze odciążający rodzica pas biodrowy. Do tego, podobnie jak inne nosidła Little Frog, po złożeniu jest dość kompaktowe.  

Które nosidełko Little Frog jest najlepsze?

Dla ułatwienia decyzji, najważniejsze parametry wszystkich trzech modeli Little Frog zebrałam w formie tabeli: 

Porównanie nosideł dla dzieci Little Frog

Gdzie przymierzysz nosidełka Little Frog?

Czy nosidełko Little Frog będzie dobre dla Ciebie i Twojego dziecka? Nie wiem! Szczególnie w przypadku maluszków dobrze jest skonsultować wybór z profesjonalistą. Doradcy noszenia CarryLove.pl pracują w sklepie stacjonarnym w Warszawie, profesjonalnie doradzają też on line. Zapraszam! W CarryLove.pl znajdziesz wszystkie modele nosidełek Little Frog i innych czołowych polskich i światowych marek.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl