Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Jak zawiązać węzeł płaski - instrukcja krok po kroku
Jak zawiązać węzeł płaski - instrukcja krok po kroku 0

Węzeł płaski, zwany też prostym, czasem okazuje się wcale nie taki prosty i intuicyjny jakby mogło się wydawać. Dlatego dziś mamy dla was instrukcję krok po kroku. Dowiecie się z niej jak wiązać węzeł prosty, najczęstsze wykończenie wiązania chusty tkanej. 

Dlaczego węzeł płaski?

Dlaczego w chustowych wiązaniach doradcy noszenia uczą właśnie węzła płaskiego? W czym jest on lepszy od “zwykłego” czy jakiegokolwiek innego węzła? Przede wszystkim węzeł płaski lepiej utrzymuje naciąg właśnie zawiązanej chusty. Jako że jest płaski, jest też po prostu wygodniejszy. Nie uciska odcinka lędźwiowego kręgosłupa, gdy wiążemy kieszonkę. Nie jest też zbyt duży i odstający dzięki czemu dobrze układa się nawet w przypadku wcześniaków zawiązanych w wiązanie kangurek. Węzeł płaski jest po prostu najbardziej komfortową dla obu stron chustonoszenia opcją. Znając kilka etapów jego wiązania bez problemu będziesz go stosować w trakcie motania każdego wiązania chusty tkanej. Ba! Węzeł płaski przyda ci się też w “pozachustowym” życiu! Jest po prostu bardzo przydatny wszystkim, nie tylko noszącym mamom. 

[product search="kavka multi-age" limit="2" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

Jak zawiązać węzeł płaski?

Moment robienia węzła, który kończy wiązanie chusty tkanej jest newralgiczny. Często, gdy rodzice nie mają jeszcze wprawy czy odpowiednich umiejętności właśnie w trakcie wiązania końcowego węzła tracą sporo z wcześniej uzyskanego dociągnięcia. Źle zawiązany węzeł chusty może powodować powstanie luzów, które z kolei sprawiają, że dziecko traci prawidłową pozycję w chuście. Dlatego tak ważne jest, by prawidłowo zawiązać węzeł płaski. To taka wisienka na torcie dobrego wiązania chusty. Każdego, bo węzeł płaski kończy zarówno kangurka, kieszonkę jak i plecak prosty, czyli 3 najpopularniejsze wiązania chusty tkanej. 

Węzeł płaski - krok po kroku

By poprawnie zakończyć wiązanie chusty tkanej robimy węzeł prosty. Poniżej po kolei opisujemy ruchy, które należy wykonać (analizujemy wiązanie z węzłem z przodu np. kangurka): 

  • skrzyżuj pod pupą malucha poły chusty, pamiętaj, by utrzymać napięcie materiału, które powstało w trakcie wiązania chusty,
  • część chusty, która znajduje się na dole i przełóż ją od góry przez dziurę pomiędzy twoją ręką trzymającą całość materiału o twoim ciałem, 

 

  • zaciągnij materiał, pamiętaj, żeby ręce kierować na boki, a nie góra-dół, w ten sposób połowa węzła płaskiego jest już gotowa!

  

  • ponownie skrzyżuj poły materiału tak, by część chusty, która przy wiązaniu pierwszego węzła była na dole znów tam się znalazła (innymi słowy - trzymając dolną część materiału nałóż na nią górną połę chusty, znów postaw krzyż)
  • ponownie złap materiał, który znajduje się na dole i przełóż go nad górną połą

 

  • zawiąż węzeł
  • by poprawić naciąg chusty możesz odnaleźć krawędzie chusty (jeśli masz pasiaka - w obu rękach masz mieć ten sam kolor krawędzi) i jeszcze raz je dociągnąć

  

  • twoje wiązanie chusty właśnie zostało zakończone pięknym węzłem płaskim!

W naszej instrukcji prezentujemy węzeł płaski wiązany z przodu (a więc tak jak w przypadku np. kangurka czy plecaka prostego). Dokładnie w ten sam sposób zawiążesz go też na plecach, by prawidłowo wykończyć np. wiązanie kieszonka.

Dlaczego należy wiązać węzeł płaski?

Dlaczego doradcy noszenia CarryLove.pl podkreślają, że węzeł płaski jest najlepszą formą wykończenia wiązania chusty? Czy inne, "zwykłe" węzły nie są równie dobre? Niestety nie. Węzeł płaski jest najlepszą opcją, ponieważ daje gwarancję, że wiązanie chusty nie będzie się luzowało. Dobrze dociągnięty węzeł sprawia, że dziecko nie traci pozycji, a całość wiązania jest bardzo stabilna.

Węzeł płaski jest też po prostu bardziej estetyczny - nie odstaje i nie gniecie noszącego w chuście rodzica. Samo wiązanie węzła płaskiego również nie jest skomplikowane, warto więc ten sposób wiązania sobie przyswoić i "książkowo" kończyć kangurka, kieszonkę czy plecak prosty. 

Węzeł płaski to tylko jeden z elementów dobrego wiązania chusty!

Wiesz już jak prawidłowo zawiązać węzeł płaski, a czy potrafisz też dobrze zawiązać chustę? Jeśli czujesz, że jeszcze sporo jest do poprawienia albo dopiero planujesz nauczyć się nosić maluszka w chuście, zapraszamy na konsultacje chustowe w CarryLove.pl. Nasi doradcy noszenia sprawią, że chustonoszenie nie będzie już dla ciebie czarną magią. Umów się na konsultacje chustowe w CarryLove.pl w Warszawie lub on line. Nauczymy cię nie tylko węzła prostego!

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl