Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Kategorie bloga
Promocje
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnoróżowy
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnoróżowy

87,20 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - stalowy
Wełniana kominiarka dziecięca (balaklawa) - NUI ORGANICS - stalowy

87,20 zł

Cena regularna: 109,00 zł

Najniższa cena: 109,00 zł
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - granatowy
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - granatowy

76,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - olive
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - olive

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - jasnoróżowy
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - jasnoróżowy

111,20 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - log
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - log

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - stalowy
Wełniana bluzka termoaktywna dla niemowląt - NUI ORGANICS - stalowy

111,20 zł

Cena regularna: 139,00 zł

Najniższa cena: 139,00 zł
Wełniane podkolanówki dziecięce  - NUI ORGANICS - sand
Wełniane podkolanówki dziecięce - NUI ORGANICS - sand

47,20 zł

Cena regularna: 59,00 zł

Najniższa cena: 59,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - sand
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - sand

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Wełniane podkolanówki  niemowlęce - NUI ORGANICS -  spray
Wełniane podkolanówki niemowlęce - NUI ORGANICS - spray

39,20 zł

Cena regularna: 49,00 zł

Najniższa cena: 49,00 zł
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnożółty
Wełniana kominiarka niemowlęca (balaklawa) - NUI ORGANICS - jasnożółty

76,00 zł

Cena regularna: 95,00 zł

Najniższa cena: 95,00 zł
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - rust
Wełniane skarpety dziecięce - NUI ORGANICS - rust

36,00 zł

Cena regularna: 45,00 zł

Najniższa cena: 45,00 zł
Jak chronić słuch niemowlaka i małego dziecka?
Jak chronić słuch niemowlaka i małego dziecka? 0

W CarryLove.pl nie tylko sprzedajemy najwyższej jakości produkty dla dzieci. Staramy się także edukować i w przystępny sposób pokazywać, że w naszej ofercie nie ma bezsensownych produktów, a jedynie to, co naprawdę może się przydać wam i waszemu dziecku. Wierzymy, że sprzedawane u nas produkty najlepszych światowych i polskich firm bronią się jakością, designem, pomysłowa konstrukcją itp. Chcemy również przybliżyć wam ludzi, z którymi współpracujemy - wierzymy bowiem, że są to osoby, które warto doceniać. One tworzą niezwykłe rzeczy, dzielą się swoją profesjonalną wiedzą i przez to ułatwiają nam wszystkim życie z maluchami. Właśnie z myślą o naszych współpracownikach stworzyłyśmy czwartkowe live’y, czyli Poranki z CarryLove.pl. 

Na naszym Facebooku widzimy się w czwartki o godz. 11.00, na blogu CarryLove.pl z kolei zamieszczamy wywiady z naszymi gośćmi. Dziś rozmawiamy z Katarzyną Wojnar, właścicielką marki Eci Peci. Słyszeliście o tych słuchawkach wygłuszających? Dla nas to jeden z najbardziej przydatnych rodzicom maluszków gadżetów. Dlaczego? Myślę, że Kasia wyjaśni to najlepiej.

[product id="4109, 5113" limit="2" onlyAvailable="true"]

Dlaczego należy chronić słuch dziecka i kiedy warto o to zadbać?

Myślę, że najpierw warto wyjaśnić czym jest sam hałas. Jest to nieprzyjemny dźwięk, który powoduje zmęczenie, drażliwość i jest szkodliwy dla organizmu. Hałas sprawia, że mamy gorszą  wydajność w nauce i trudności w skupieniu uwagi. Może powodować bóle i zawroty głowy czy podwyższenie ciśnienia krwi. I nie dotyczy to tylko dorosłych!

Narząd słuchu płodu zaczyna funkcjonować w łonie matki od 21 tygodnia ciąży i reaguje niepokojem przy głośniejszych dźwiękach. Im mniejsze dziecko tym większa jest jego wrażliwość na dźwięki i jednocześnie gorsza obrona przed nimi. Przyczyną uszkodzeń słuchu mogą być nawet hałasujące zabawki.

W przypadku starszych dzieci, przedszkolnych czy szkolnych, jest podobnie. Narażone są one na codzienny hałas placówek. Pod wpływem takiego długotrwałego hałasu dzieci zaczynają zachowywać się jakby miały zaburzenia słuchu: część informacji do przestaje do nich docierać, zmniejsza ich ich koncentracja i wydajność nauki. Zwiększa się też rozdrażnienie. Choćby z tego ostatniego powodu warto słuch chronić. 

[product category_id="98" limit="2" onlyAvailable="true"]

Jak chronić dziecko przed hałasem?

Odpowiedź jest banalnie prosta - by chronić dziecko przed hałasem należy… unikać głośnych miejsc. Proste? Proste! Jednak nasze życie takie nie jest, doskonale wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę. Jeśli więc wiemy, że będziemy z dziećmi w głośnych miejscach, jeśli decydujemy się na takowe (lub mamy świadomość zagrożeń związanych z hałasem w placówkach), wyposażmy je w produkty ograniczające dopływ bodźców do ucha, czyli słuchawki wygłuszające czy stopery do uszu.

Skąd pomysł na stworzenie marki ze słuchawkami wygłuszającymi dla dzieci?

Na co to komu? Co to za wymysł? Otóż tak. To historia moja i mojej rodziny. Słuchawki wygłuszające były nam potrzebne i to bardzo. Te oferowane już na rynku nie spełniały oczekiwań niemowlaka, który po kolejnym zwykłym, niedzielnym spotkaniu z rodziną, przebodźcowany płakał pół nocy, a my razem z nim. Wiedziałam o złym wpływie hałasu na moje dziecko, jednocześnie jednak nie chciałam się z nim zamykać w „4 ścianach”. Nie tędy droga. Takie zamknięcie z pewnością chroni malucha przed głośnymi sytuacjami, które dla niemowlaka są jednoznaczne z: za dużą ilością dźwięków, zapachów, a także zbyt częstym noszeniem na rękach/przytulaniem dziecka przez inne osoby niż rodzice. 

Długie spacery po parku i pomysł sam wpadł do głowy! A gdyby z dostępnego już produktu zrobić wersję lepszą? Z delikatnego materiału? Z niedrapiacymi, cichymi rzepami? Najlepiej w 1 rozmiarze dla mniejszych i większych dzieci? Kilka spotkań rodzinnych z maluszkiem w prototypie naszych słuchawek i już wiedzieliśmy, że dźwięki to był największy ze stresorów naszego synka. To był przysłowiowy strzał w 10! A skoro my takiego produktu szukaliśmy to na pewno inni rodzice też go potrzebuję. Byliśmy tego pewni.

[product search="ecipeci" limit="2" onlyAvailable="true"]

Produkt już był, a skąd nazwa firmy, czyli EciPeci?

Nazwa firmy miała być zabawna, rymowana i kojarzyć się z dziećmi. Idąc tym tropem wpadliśmy właśnie na EciPeci. Tak po prostu…

Dla jakich dzieci dedykowane są takie słuchawki?

Słuchawki wygłuszające EciPeci są dedykowane dla niemowląt od 6 miesiąca życia do dzieci do 8 lat. Wersja słuchawek EciPeci dla dorosłych pasuje też dla dzieci starszych niż 8 lat. Śmiało można więc powiedzieć, że słuchawki wyciszające EciPeci są dla każdego kto ich potrzebuje. 

Dlaczego słuchawki wygłuszające EciPeci są od 6 miesiąca a innych firm o podobnej konstrukcji od urodzenia?

Słuchawki wyciszające EciPeci pasują dla dzieci od urodzenia, jednak z pełną świadomością piszemy na naszych produktach wiek 6 miesięcy +. Zależy nam na informowaniu rodziców o zagrożeniach płynących z faktu używania takich słuchawek na główce niemowląt poniżej 6 miesiąca życia. Główka fizjologicznie twardnieje po porodzie i powinniśmy zwracać szczególną uwagę na to, co zakładamy na główkę noworodka i malutkiego niemowlaka. Ważne jest też to żeby zapinanie opaski było jak najdelikatniejsza. 

Czy takie same słuchawki wygłuszające mogą nosić niemowlaki i 6/8 latki?

Tak, nasza opaska dla dzieci ma regulację. Za pomocą rzepa można zwiększyć obwód opaski o ok. 10 cm.

W jakich sytuacjach mogą się przydać słuchawki EciPeci?

W każdej! Wszędzie, gdzie dziecko może odczuwać dyskomfort ze względu na głośność otoczenia. Na pewno weź słuchawki wygłuszające EciPeci na: wesele, koncert, lot samolotem, pokaz fajerwerków. Warto je też dziecku zakładać, by chronić je przed “dźwiękami domu”: mielenie czy odkurzacz czy dźwięki w szkole: dźwięk dzwonka czy hałas na przerwie i w świetlicy.

Macie również w ofercie EciPeci słuchawki audio - dla kogo są dedykowane i kiedy można ich używać?

Słuchawki audio zostały stworzone głównie dla dzieci biorących udział w terapiach słuchowych do nauki czytania, ćwiczenia wymowy (wymagają zakładania słuchawek). Często są to dzieci z nadwrażliwościami w obrębie głowy, którym "pałąk" standardowych słuchawek oraz nacisk na nauszniki (który ten pałąk wywołuje) sprawia ból. 

Z czasem okazało się, że oprócz wykorzystania słuchawek audio w terapii można z nich korzystać podczas zajęć online, w samolocie oraz wtedy kiedy lubimy (dorośli) słuchać audiobooków do zasypiania (mały nausznik i brak pałąka ułatwia wygodne położenie się i zmiany pozycji).

[product id="1395, 1544, 1546, 1545, 4109, 4110" limit="2" onlyAvailable="true"]

Jak mierzyć poziom głośności i na co zwrócić uwagę przy wyborze bezpiecznych słuchawek wygłuszających?

Do mierzenia poziomu głośności można wykorzystać aplikacje ściągnięte na swój telefon. Warto pamiętać jednak, że zanim zaczniemy mierzyć poziom głośności warto zabezpieczyć słuch, swój i dziecka. Przy wybieraniu bezpiecznych słuchawek koniecznie zwróćcie uwagę na wiek dziecka, jego indywidualne potrzeby (nadwrażliwości), badania oraz certyfikaty jakie posiadają konkretne słuchawki wygłuszające (w szczególności te wykonane i otrzymane w Polsce czy Unii Europejskiej).

Dziękuję za rozmowę!

Pamiętajcie, że słuchawki wyciszające EciPeci możecie w CarryLove.pl kupić lub wypożyczyć. Polecamy i zapraszamy!

Pełny zapis naszej rozmowy:

 

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl