Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Rozmiary chust i nosideł eronomicznych
Rozmiary chust i nosideł ergonomicznych 1

Rozmiary chust i nosideł ergonomicznych w CarryLove.pl

W CarryLove.pl mamy ogromny wybór chust i nosidełek do noszenia dzieci. By ułatwić wam wybór, nasi doradcy noszenia przygotowali dla Was grafiki, pokazujące wielkość modeli nosideł ergonomicznych poszczególnych firm. Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla swojego dziecka? Mamy do zaoferowania chusty oraz nosidełka ergonomiczne w wielu rozmiarach i wariantach.

Najlepszym rozwiązaniem dla maluszka, który jeszcze samodzielnie nie siedzi i nie siada (siad jest wówczas, gdy dziecko samodzielnie usiądzie z pozycji czworaczej albo bocznej i siedzi niczym nie podpierane) jest chusta. Dlaczego? Ponieważ w chuście dziecko może mieć stabilizację boczną kręgosłupa i małe/mniejsze niż w nosidełku odwiedzenie nóżek. W nosidełku dziecko będzie samodzielnie siedzi - duże odwiedzenie nóżek - na szerokość naszego pasa oraz brak stabilizacji bocznej.

ROZMIAR CHUSTY DŁUGIEJ

Rozmiar chusty zależy od rozmiaru ubrania noszącego oraz od typu wiązania, które chcemy stosować. Przy wiązaniach kangurek i plecak potrzebujemy krótszej  chusty, czyli 3,6 m lub 4,2 m. Osoby mniej więcej do rozmiaru ubrania 40 będą miały rozmiar 3,6 m, osoby o wyższym rozmiarze niż 40 chustę o długości 4,2 m.

Do wiązania kieszonki i 2X potrzebujemy dłuższej chusty - w zależności od naszych gabarytów od 4,2 do 5,2 m. Osoby szczupłe w rozmiarze ubrania do 36/38 spokojnie zawiążą chustę o długości 4,2. Osoby z przedziału 38/42 będą miały rozmiar 4,6, a osoby z wyższym rozmiarem powinny wybrać długość 5,2.

U mam z dużym biustem długość chusty powinniśmy dobierać indywidualnie.

Poniżej prezentujemy rozmiary dostępne w sklepie CarryLove.pl 

Długości chust mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta.

ROZMIAR NOSIDEŁKA ERGONOMICZNEGO

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze nosidełka oraz skalę od kiedy nosidełko powinno być rozmiarowo dobre dla maluszka i na jak długo wystarczy. Przy doborze nosidełka liczy się długość uda dziecka. Panel (czyli to co otula plecy dziecka) powinien sięgać maluszkowi od kolanka do drugiego kolanka i do karku. Podane wartości są orientacyjne - dziecko przy podanym rozmiarze ubrania może mieć różną długość udka. Jeżeli masz możliwość przymierzenia nosidełka to jest to najlepszą opcją aby dobrać odpowiedni jego rozmiar.

Jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli wspólnie wybrać dla Was najlepszą z możliwych opcji.

Komentarze do wpisu (1)

23 września 2019

Z których nosidełek mogę korzystać dla noworodka do 3-go miesiąca życia ? - https://www.carrylove.pl/nosidla/tula-free-to-grow-coast-marble-nosidlo-ergonomiczne-klamrowe-regulowane - https://www.carrylove.pl/nosidla/tula-free-to-grow-playdate-nosidlo-ergonomiczne-klamrowe-regulowane To są dwa, które mi się podobają. Czy będą nadawać się dla takiego małego ciałka?

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl