Porównanie modeli nosideł Tula – Free-to-grow, Baby i Toddler

Zastanawiasz się, jaki rodzaj nosidełka TULA wybrać dla swojego malucha? Jaki rozmiar Tuli będzie najlepszy? Jak dopasować rozmiar nosidełka Tula do dziecka?

Produkowane przez markę Tula nosidła można podzielić na dwa typy – regulowane i nieregulowane.

Nosidła nieregulowane w rozmiarze standard / baby i toddler są w ofercie firmy „od zawsze”. Mniejszy rozmiar (standard / baby) jest przeznaczony dla dzieci noszących ubranka (w przybliżeniu) w rozmiarze 74 (dużo zależy od długości udka dziecka), większy – rozmiar co najmniej 92, a poniesie nawet dziecko 3-4 letnie.

Porównanie Tuli Standard / baby i Toddler

panel (po lewej stronie wersja Toddler, po prawej Standard / Baby)

 

Panel (na dole Toddler, na górze Standard / Baby)

Pas biodrowy (na górze Standard / Baby, na dole Toddler)

Kapturki (od lewej Toddler, Standard / Baby, Free-to-grow)

Od jakiegoś czasu Tula oferuje również regulowane nosidło free-to-grow. Można w nim zmieniać wysokość i szerokość panelu otulającego dziecko w taki sposób, aby dopasować je do gabarytów malucha. Robi się to za pomocą zatrzasków umieszczonych po wewnętrznej stronie pasa biodrowego i regulatorów na paskach znajdujących się w miejscu przyczepienia pasów naramiennych do panelu. W odróżnieniu od podobnych modeli innych producentów regulowane nosidło Tuli nie rośnie od rozmiaru trochę-mniejszego-niż-standard do toddlera lub trochę-większego-niż-toddler – FTG rośnie DO rozmiaru standard. Oznacza to, że jeśli nasze dziecko jest już na tyle duże aby zmieścić się w standardzie, to regulacja nie będzie przez nas wykorzystana (nosidło od razu będzie w maksymalnym ustawieniu). Tula FTG jest zaprojektowana do noszenia bardzo drobnych dzieci. Przypominamy, że zaleca się, aby do noszenia najmniejszych dzieci najlepiej wybrać inne narzędzie – chustę.

Panel (od lewej Standard / Baby, od prawej Free-to-Grow)

Panel (na dole Standard / Baby, na górze Free-to-Grow)

Pas biodrowy (na dole Standard / Baby, na górze Free-to-Grow)

Pomijając kwestię regulacji panelu wszystkie nosidła mają podobną konstrukcję, tzn. pasy naramienne są solidnie wypełnione i przyszyte na stałe w środku wysokości panelu, pas biodrowy jest sztywny i prosty, taśmy mają gumki pozwalające zwinąć niewykorzystany nadmiar. Klamry i pasy mają atesty do 20kg w przypadku rozmiaru standard i FTG, a w przypadku toddlera – 27kg.

Reasumując :)

Nosidło Tula Free-to-grow - od 3,5 kg (my polecamy dla siedzących dzieci) do rozmiaru 92

Nosidło Tula Baby / Standard - od rozmiaru 74/80 do 92

Nosidło Tula Toddler - od rozmiaru 92 do 104/116

Pamiętaj, że wszystko zależy od rozmiaru Twojego maluszka, od długości jego uda, tak aby panel utulał jego plecy i uda od kolanka do kolanka. Najlepiej jest zmierzyć czy dane nosidełko jest rozmiarowo dla Was dobre :)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl