Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Porównanie modeli nosideł Tula – Free-to-grow, Baby i Toddler
Porównanie modeli nosideł Tula – Free-to-grow, Baby i Toddler 0

Nosidła ergonomiczne TULA - który model jest najlepszy dla Twojego Dziecka?

Nosidłeko Tula od lat jest w czołówce nosidełek sprzedawanych w CarryLove.pl. Zastanawiasz się, jaki rodzaj nosidełka TULA wybrać dla swojego malucha? Jaki rozmiar Tuli będzie najlepszy? Jak dopasować rozmiar nosidełka Tula do dziecka? Przygotowałyśmy dla Ciebie porównanie rożnych modeli nosidła do noszenia Tula. Gdy je przeczytasz, będziesz wiedziała, które z nich będzie idealne dla Ciebie i Twojego Dziecka. 

Produkowane przez markę Tula nosidła można podzielić na dwa typy – nosidełko regulowane (dopasowujące się do gabarytów dziecka) i nieregulowane. Nosidła nieregulowane w rozmiarze standard / baby i toddler są w ofercie firmy „od zawsze”. Nosidełko jest nieregulowane (rozmiarowe), kiedy jego panel ma stałe wymiary. Mniejszy rozmiar nosidełka (Tula standard/baby) jest przeznaczony dla dzieci, noszących ubranka w rozmiarze od 74 do 92 (dużo zależy tu od długości udka dziecka), większy – rozmiar co najmniej 92, a poniesie nawet dziecko 3-4 letnie.

Nosidełko Tula Baby a nosidło Tula Toddler - porównanie

Nosidełko Tula Baby może z powodzeniem być pierwszym nosidłem dla samodzielnie już siadającego dziecka. Z kolei Tula Toddler, która jest sporo większa, z powodzeniem służy do noszenia starszych dzieci.

Na zdjęciach przedstawiamy kilka podstawowych różnic pomiędzy tymi dwoma rodzajami rozmiarowego nosidełka do noszenia dziecka marki Tula.

Porównanie wysokości i szerokości panelu nosidełka do noszenia dzieci Tula - po lewej stronie wersja Toddler, po prawej Standard/Baby

 

Porównanie szerokości panelu nosideł Tula (na dole Toddler, na górze Standard / Baby)

Pas biodrowy nosidełek do noszenia dzieci Tula - porównanie modeli: Standard (na górze) i Toddler (na dole)

Kapturek w nosidełkach ergonomicznych Tula (od lewej model: Toddler, Standard / Baby, Free-to-grow) - porównanie

Tula free-to-grow - nosidełko dla maluszków

Od jakiegoś czasu Tula produkuje również regulowane nosidełko do noszenia dzieci - Tula free-to-grow. Można w nim zmieniać wysokość i szerokość panelu otulającego dziecko w taki sposób, aby dopasować je do gabarytów dziecka i nosić w nim nawet malucha. Robi się to za pomocą zatrzasków umieszczonych po wewnętrznej stronie pasa biodrowego i regulatorów na paskach znajdujących się w miejscu przyczepienia pasów naramiennych do panelu. Dzięki tej regulacji pozycja nawet maluszka powinna być prawidłowa (choć zgadzam się z opinią, że dla najmłodszych dzieci, od chwili narodzin po wiek kilku miesięcy, najlepsza wciąż będzie chusta tkana).

W odróżnieniu od podobnych modeli innych producentów regulowane nosidło Tuli nie rośnie od rozmiaru trochę-mniejszego-niż-standard do toddlera lub trochę-większego-niż-toddler. Tula FTG rośnie DO rozmiaru standard. Oznacza to, że jeśli wasze dziecko jest już na tyle duże, aby zmieścić się w standardzie, to regulacja nie będzie przez nas wykorzystana (nosidło od razu będzie w maksymalnym ustawieniu). Tula FTG jest zaprojektowana do noszenia bardzo drobnych dzieci. W opcji maksymalnej tula free to grow ma taką samą szerokość i wysokość jak jej rozmiarowy odpowiednik. 

Porównanie modeli Tula - panel dwóch nosidełek TULA dla mniejszych dzieci - od lewej Standard / Baby, od prawej Free-to-Grow

Porównanie modeli - wielkość panelu nosidełka (na dole Standard / Baby, na górze Free-to-Grow) 

Porównanie - pas biodrowy nosidełek Tula (na dole model Standard, na górze Free-to-Grow)

Porównanie modeli nosideł Tula Free to Grow, Standard i Toddler - podobieństwa

Pomijając kwestię regulacji panelu wszystkie nosidła Tula mają podobną konstrukcję. Ich pasy naramienne są solidnie wypełnione i przyszyte na stałe w środku wysokości panelu. Pas biodrowy wszystkich modeli nosideł Tula jest sztywny i prosty. Taśmy regulacyjne mają gumki pozwalające zwinąć niewykorzystany nadmiar. Klamry i pasy mają atesty do 20 kg w przypadku rozmiaru standard i FTG, a w przypadku toddlera – do 27 kg. Wszystkie modele są wygodne dla rodzica i łatwe w regulacji.

Nosidła Tula - który model nosidełka jest najlepszy dla Twojego Dziecka?

Znając już parametry poszczególnych modeli nosideł Tula, możemy pokusić się o wskazanie, które nosidełko możesz kupić dla swojego dziecka. Podsumowując, w poszczególnych rozmiarach nosidełka możesz nosić dzieci:

  • Nosidło Tula Free-to-grow (Tula FTG) - od 3,5 kg (my polecamy dla siedzących dzieci) do rozmiaru 92

  • Nosidło Tula Baby (Standard) - od rozmiaru 74/80 do 92

  • Tula Toddler - od rozmiaru 92 do 104/110

Pamiętaj, że dobór nosidełka do noszenia jest sprawą bardzo indywidualną. Nieważne, czy marzysz o nosidle ergonomicznym Tula, czy o innej marce, warto przez kupnem po prostu wybrany model przymierzyć.

Warto nie ograniczać się do jednego czy dwóch modeli, a porównać jak najwięcej się da. Pozytywne opinie innych użytkowników nosideł wcale nie znaczą, że Tobie będzie się nosić wygodnie, ani że Twoje Dziecko akceptuje wybrany przez ciebie model.

Często okazuje się, że w preferowanym nosidle Rodzicowi jest po prostu niewygodnie albo jego maluch wcale nie układa się w nim tak dobrze jak powinien. Dlatego doradcy noszenia, pracujący w CarryLove.pl zawsze polecają przed zakupem nosidełkowe przymiarki lub (a najlepiej "i") wypożyczenie wybranego nosidła. Tak, nasze podstawowe zalecenie - przymierzaj! Jeśli nosidełko będzie wygodne i dla dziecka, i dla rodzica, będziesz miała pewność, że Twój wybór jest najlepszy. Pozycja dziecka w nosidełku jest bardzo ważna, to najczęściej jest priorytet rodzica. Jednak od strony doradcy noszenia równie ważne jest to czy nosidło akceptuje też każda osoba, która nosidełek używać.

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl