Filtruj

Nosidła

Nosidło ergonomiczne dla maluchów

Nosidełko ergonomiczne to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie dla rodzica i dziecka. Panel w pełni podtrzymuje dziecko - szeroko od kolana do kolana i do karku, zabezpieczając w ten sposób całe plecy i dając poprawną i zdrową pozycję naszemu maluszkowi.

Nosidełka ergonomiczne polecamy dla dzieci samodzielnie siedzących i siadających z pozycji czworacznej albo bocznej. Najlepszym narzędziem do noszenia najmniejszych dzieci jest chusta tkana. Jeśli jednak potrzebujesz nosić w nosidle dziecko niesiadające, to polecamy kontakt z naszymi doradcami noszenia. Nosidło dla najmniejszych dzieci bezwzględnie powinno być dobrane pod okiem profesjonalisty. Każde nosidełko ma certyfikaty zgodności z normami i było przez nas testowane przed wprowadzeniem do sklepu. Gwarantujemy wysoką jakość produktów. Dla maluszków polecamy przede wszystkim modele wiązane lub hybrydowe czyli takie, w których mamy zapinany na klamrę pas biodrowy i wiązane pasy naramienne. One najlepiej dopasowują się do ciała małego dziecka i podtrzymują jego prawidłową pozycję. Więcej o nosidłach dla niesiedzących dzieci przeczytasz tutaj. Polecamy też nasze porównanie nosideł hybrydowych

Dlaczego nosidło nie zastąpi chusty w pierwszych miesiącach życia?

  • W nosidełku dziecko nie ma podparcia z boku, ma bardzo dużo przestrzeni do poruszania się, może swobodnie wyjmować rączki: bokiem lub górą. Nie jesteśmy w stanie w pełni ustabilizować małego ciałka naszego dziecka. Nie mamy więc odpowiedniej kontroli nad jego symetrycznym ułożeniem tak jak w przypadku chusty - gdzie dobre dociągnięcie będzie z każdej strony w pełni podpierało dziecko. Maluszki nie są gotowe na taką przestrzeń ;) W nosidełku dziecko będzie miało odwiedzenie większe niż kąt prosty, nóżki zawsze będą nas otulały, będą szeroko (na szerokość naszego pasa). Dla noworodków stanowczo jest to za duży rozkrok. Przy tak dużym odwiedzeniu nie będzie możliwe również wystarczające podwinięcie miednicy i zaokrąglenie plecków. Jeżeli mamy drobną mamę to w nosidle z pewnością nasz maluszek ułoży się lepiej niż na dużym i dobrze zbudowanym tacie. Wynika to z dostosowania owiedzenia nóg dziecka do szerokości pasa rodzica.
  • Nic też nie będzie podtrzymywało ani stabilizowało jego główki: nosidła kończą się na karku, a przez brak możliwości podwinięcia miednicy nie stabilizują głowy ani szyi dziecka. To szczególnie ważne u maluchów, które nie trzymają jeszcze stabilnie główki.

I tak główkę mniejszego dziecka będziecie musieli przytrzymywać jedną ręką. A chyba nie o to nam chodzi :)

Większość producentów tworzy nosidełka przeznaczone dla dzieci już od 3-4 kg. Oczywiście jesteśmy w stanie wyregulować nosidło tak aby rozmiarowo pasowało na miesięczne dziecko - ale nie będzie ono miało pełnego podparcia ciała oraz poprawnej i bezpiecznej pozycji do dłuższego noszenia.

Jeżeli z jakiś względów Twój wybór padł na nosidełko w tej zakładce znajdziesz nosidła ergonomiczne pasujące dla niego rozmiarem. O tym jakie nosidełko wybrać dla dziecka niesiedzącego przeczytasz również na naszym blogu - tutaj. Do nosideł ergonomicznych sprzedawanych w CarryLove.pl dołączona jest czytelna instrukcja obsługi, ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych próbach wkładania dziecka do nosidełka zawsze możesz skorzystać z pomocy doradcy noszenia dzieci, który z pewnością odpowie na wszelkie pytania i rozwieje wątpliwości. W CarryLove.pl konsultacje nosidełkowe i przymiarki stacjonarnie, w sklepie w Warszawie oraz on line

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl