Jak dbać o chustę? 0
Jak dbać o chustę?

Jak dbać o chustę o to jest pytanie ?

Dokonaliśmy wyboru, mamy ją - pierwszą wyczekaną chustę. Otwieramy pakunek, rozwijamy materiał i pierwsza myśl jaka nam przychodzi do głowy to : prać czy nie prać? Z pełnym przekonaniem odpowiadamy - PRAĆ.
Dlaczego ?
Dlatego, że w czasie pierwszego prania włókna nowej chusty "docierają się", odpowiednio układają i zachodzą na siebie, dzięki czemu chusta staje się bardziej puchata, mięciutka i chętna do współpracy z nami.

Jak to zrobić nie szkodząc?
Najprościej jest, dostosować się do zaleceń producenta, które znajdziemy na każdej metce wszytej w tzw. ogon chusty . Pierzemy w temperaturze, jaką zaleca producent i we wskazanej przez firmę temperaturze prasujemy, dzięki czemu mamy pewność, że chusta nie ulegnie zniszczeniu. Nie denerwujcie się jeśli po pierwszym praniu chusta skurczy się, jest to całkowicie normalne, w zależności od producenta, może ona ulec skróceniu nawet o około 7-12 %.
Do prania stosujmy niewielką ilość detergentu, czy to proszku czy płynu do prania ( mogą być zwykłe lub te specjalne dla dzieci ), unikajmy natomiast płynów do płukania, które mogą obklejać włókna, co może powodować, nadmierną śliskość chusty, a tym samym jej luzowanie się.

O plama, plama co za pech !

Czasem się przydarzy mała wpadka, czy to marchewkowa plama, czy przeciek pieluszkowy. Nie załamujcie się ! Zamiast wybielacza, użyjcie roślinnego mydełka odplamiającego ( w 100% naturalnego ), któremu żadna plama nie straszna, a chusty traktuje z odpowiednią troską.

Jak chronić chustę prze urazami?

Aby uniknąć zaciągnięć, długie chusty można uprać w poszewkach na poduszki ( jeśli pierzemy je z innymi rzeczami, które maja suwaki czy rzepy ), chusty kółkowe również, można też użyć skarpetek, które nakłada się na kółka, świetny, prosty i sprawdzony patent, metalowe kółka nie są dzięki temu poobijane.
Szczególnie należy dbać o chusty wełniane i jedwabne, tutaj najbardziej wskazane byłoby pranie ręczne oraz suszenie na leżąco, nalezy im sie specjalne traktowanie, ponieważ są to najdelikatniesze domieszki w chustach.

Chusta wyprana, wyprasowana, delikatnie potraktowana? Czyli chusta gotowa do kochania i noszenia. Niechaj Wam służy jak najdłużej i odwdzięczy się swoja miękkością <3

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl