Rozmiary chust i nosideł eronomicznych

Szukasz odpowiedniego rozwiązania dla swojego dziecka?

Mamy do zaoferowania chusty oraz nosidełka ergonomiczne :)

Najlepszym rozwiązanie dla maluszka, które jeszcze samodzielnie nie siedzi i nie siada (siad uważamy wówczas gdy dziecko samodzielnie usiądzie z pozycji czworaczej albo bocznej i siedzi nie podpierane niczym) jest chusta ponieważ w chuście dziecko może mieć stabilizację boczną kręgosłupa i małe / mniejsze niż w nosidełku odwiedzenie nóżek. W nosidełku dziecko będzie samodzielnie siedzi - duże odwiedzenie nóżek - na szerokość naszego pasa oraz brak stabilizacji bocznej.

 

ROZMIAR CHUSTY DŁUGIEJ

Rozmiar chusty zależy od rozmiaru ubrania noszącego oraz od typu wiązania, które chcemy stosować.

Przy wiązaniach kangurek i plecak potrzebujemy krótszej  chusty czyli 3,6 lub 4,2. Osoby mniej więcej do rozmiaru ubrania 40 będą miały rozmiar 3,6, osoby o wyższym rozmiarze niż 40 chustę o długości 4,2.

Do wiązania kieszonki i 2X potrzebujemy dłuższej chusty 4,2 /5,2. Osoby szczupłe w rozmiarze ubrania do 36/38 spokojnie zawiążą chustę o długości 4,2. Osoby z przedziału 38/42 będą miały rozmiar 4,6, a osoby z wyższym rozmiarem powinny wybrać długość 5,2.

U mam z dużym biustem długość chusty powinniśmy dobierać indywidualnie.

Poniżej prezentujemy rozmiary dostępne w sklepie CarryLove.pl 

Długości chust mogą się nieznacznie różnić w zależności od producenta.

 

ROZMIAR NOSIDEŁKA ERGONOMICZNEGO.

Poniżej prezentujemy najpopularniejsze nosidełka oraz skalę od kiedy nosidełko powinno być rozmiarowo dobre dla maluszka i na jak długo wystarczy. Przy doborze nosidełka liczy się długość uda dziecka. Panel (czyli to co otula plecy dziecka) powinien sięgać maluszkowi od kolanka do drugiego kolanka i do karku. Podane wartości są orientacyjne - dziecko przy podanym rozmiarze ubrania może mieć różną długość udka. Jeżeli masz możliwość przymierzenia nosidełka to jest to najlepszą opcją aby dobrać odpowiedni jego rozmiar :)

Jeżeli macie jeszcze jakieś wątpliwości to zapraszamy do kontaktu, abyśmy mogli wspólnie wybrać dla Was najlepszą z możliwych opcji.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl