Jeżeli chcesz abym pomogła dobrać Wam odpowiednie, bezpieczne i komfortowe nosidełko wypełnij ankietę >>>

Marki nosidłowe

Nosidła ergonomiczne do noszenia dzieci

Nosidełko ergonomiczne to bezpieczne i komfortowe rozwiązanie zarówno dla rodzica, jak i dla dziecka. Panel nosidła ergonomicznego jest uszyty z miękkiego materiały i w pełni podtrzymuje dziecko. Bezpieczna pozycja kręgosłupa jest zabezpieczona materiałem, który opatula dziecko od kolanka do kolanka na szerokość i do karku na wysokość całych pleców. Sprawia to, że pozycja dziecka w nosidle ergonomicznym jest stabilna i zabezpieczona. 

Nosidła ergonomiczne idealnie sprawdzają się na spacerach po miejskim parku, w górach czy przy pracach domowych. Nosidełko dla dziecka jest uniwersalne - jednego nosidła do noszenia może używać mama i tata o różnych gabarytach. Bezpieczne, najczęściej bawełniane, lniane lub bambusowe tkaniny, z których szyje się nosidła będą przewiewne latem, ale dobrze sprawdzą się również zimą.

W ofercie CarryLove.pl są dostępne nosidełka dla dziecka czołowych polskich i światowych firm produkujących bezpieczne nosidełka do noszenia dzieci. Wśród dostępnych on line i w sklepie stacjonarnym w Warszawie marek są nosidła m. ib. firm: Fidella, Kavka, Tula, Lenny Lamb, EverySlings, Storchenwiege, Zaffiro czy Limas.

Każde sprzedawane w CarryLove.pl nosidełko do noszenia dzieci ma certyfikaty zgodności z normami i było przez nas testowane przed wprowadzeniem do sklepu. Pracujący w sklepie doradcy noszenia dzieci w chustach i nosidłach gwarantują wysoką jakość proponowanych przez siebie produktów. By wybrać najlepszy dla pary rodzic-dziecko model nosidła ergonomicznego warto skorzystać z oferowanych przymiarek nosidłowych. Pomoc doradcy jest konieczna jeśli chcesz dobrać nosidło dla noworodka i dziecka niesiedzącego. Realizowane są one stacjonarnie w Warszawie lub on line, po wysyłce nosideł do klienta. Więcej o przymiarkach nosidłowych stacjonarnych i on line.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze dobrego nosidełka do noszenia dzieci?

Szeroki panel - nóżki dziecka na szerokość naszego pasa 

Panel, czyli materiał otulający uda, pupę i plecy dziecka, powinien dawać podparcie na całej długość ud. Panel nosidła ergonomicznego sięga maluchowi od jednego do drugiego kolanka (może być troszeczkę przed dół podkolanowy - tak, aby nosidło nie uciskało wrażliwego zgięcia pod kolankiem). Minimalnie panel może sięgać dziecku do połowy uda, tak aby udo dziecka układało się równolegle do podłoża. Jeżeli kolano zaczyna opadać do dołu, należy zmienić nosidło na większe (lub zmienić szerokość nosidła w modelu z regulacją rozmiaru). Nosidło powinno dać możliwość swobodnego zgięcia nóżki w kolanie, w przeciwnym wypadku dziecko będzie siedziało w szpagacie, a jego kolanka będą się koślawiły.

Panel do karku - stabilna pozycja przez cały czas noszenia

Materiał, który otula plecy dziecka, powinien sięgać do karku tak, aby dawać podparcie dla całego kręgosłupa. Dziecko powinno być w pełni podtrzymane, by w trakcie noszenia w nosidle ergonomicznym mieć stabilną pozycję. Jeżeli dziecko nie śpi i jest aktywne, może wyjąć rączki poza panel. W takim wypadku lepiej, gdy wyjmie rączki bokiem niż górą wyciągając górą przeprostowuje kręgosłup i odgina się do tyłu. W takiej sytuacji rodzic bardziej czuje jego ciężar, a dziecko układa się asymetrycznie. Gdy dziecko w nosidle ergonomicznym śpi, koniecznie trzeba włożyć jego rączki z powrotem do nosidła i wyregulować panel tak, aby zabezpieczał całe plecy dziecka. Gdy w nosidełku noszone jest starsze dziecko (powyżej 1,5-2 lat) panel może sięgać pod pachy. Takie starszaki nie śpią w nosidłach tak często jak maluszki i nie wymagają już takiego zabezpieczenia kręgosłupa. Ich pozycja w nosidle w zasadzie cały czas jest aktywna.

Możliwe pozycje dziecka 

Bezpieczne nosidła ergonomiczne umożliwiają noszenie dziecka z przodu, na plecach oraz na boku rodzica. Dziecko w dobrym nosidle ergonomicznym ZAWSZE powinno być ustawione brzuszkiem do rodzica. Jeśli nosidełko ma być do noszenia niesiedzącego dziecka, jego w wyborze modelu koniecznie powinien uczestniczyć doświadczony doradca noszenia. W CarryLove.pl na przymiarki nosidłowe można umówić się on line lub stacjonarnie w sklepie w Warszawie

Miękki panel

Panel nosidła, który otula plecy dziecka, powinien być miękki, niczym niewypełniony ani usztywniany (np. gąbkami, fiszbinami). To panel powinien dopasowywać się do dziecka, a nie odwrotnie. Panel nosidła ergonomicznego jest szeroki, tak aby podtrzymywać stabilną pozycję dziecka. Pamiętajcie! Nosidło ergonomiczne to nie szelki do noszenia dzieci. Dziecko w nosidle ma siedzieć, nie wisieć na kroczu. 

Materiał, z którego uszyte jest nosidło

Najlepsze nosidła są szyte z naturalnych tkanin. Najczęściej są to: bawełna, bambus, len, seacell, repreve, wełna itp., czyli materiały, które mają większą przewiewność i są bardziej oddychające niż syntetyki. To bardzo przydatne i praktyczne w lecie! Nosidełka do noszenia dzieci mogą być szyte zarówno z materiału drelichowego, jak i z chusty. Materiały, z których zrobione są nosidła mają różną gramaturę. U większości producentów gęstość oscyluje pomiędzy 210 g/m2 -290 g/m2. Pamiętajmy, że wszystkie materiały i części nosideł ergonomicznych są testowane pod znacznie większym obciążeniem niż deklarowane przez producenta maksimum w celu zapewnienia dzieciom pełnego bezpieczeństwa. Pod względem komfortu przy mniejszym dziecku gramatura nie robi żadnej różnicy, ponieważ pas biodrowy i pasy naramienne są wypełnione w ten sam sposób. Przy starszakach większa gramatura może bardziej zbierać i podtrzymywać (dużo zależy od właściwości materiału). Panel na dziecku zawsze jest zrobiony z dwóch warstw materiału - trzeba pamiętać o tym przy wyborze nosidełka np. na lato - cieńszy materiał będzie bardziej oddychający i przewiewny.

Ranking 2020 firm produkujących dobre nosidła ergonomiczne, które można kupić w CarryLove.pl można przeczytać tutaj

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl