
Producent
Skład
-
100% bawełna
-
bawełna, baby camel
-
bawełna, bambus
-
bawełna, glitter
-
bawełna, jedwab
-
bawełna, jedwab, konopie
-
bawełna, jedwab, seacell
-
bawełna, kapok
-
bawełna, konopie
-
bawełna, modal
-
bawełna, len
-
bawełna, len, jedwab
-
bawełna, len, tencel
-
bawełna, len, wełna
-
bawełna, lurex
-
bawełna, polyester
-
bawełna, ramie
-
bawełna, reprewe
-
bawełna, seacell
-
bawełna, tencel
-
bawełna, tencel, repreve
-
bawełna, tussah
-
bawełna, wełna
-
bawełna, wełna, glitter
-
bawełna, wełna, jedwab
-
bawełna, wełna, kaszmir, jedwab
-
bawełna, wełna, konopie
-
bawełna, wełna, poliester
-
bawełna, wełna, repreve
-
bawełna, wełna, tencel
-
bawełna, wełna, tussah
-
len
-
repreve, tencel
-
tencel
-
tencel, konopie
-
tencel, len
-
tencel, wełna
Cena
Chusty do noszenia dzieci
Jeżeli Twoje dziecko chce być cały czas noszone i bujane na rękach, potrzebuje czuć bliskość rodzica a Ciebie bolą już plecy i chcesz uwolnić ręce aby zrobić coś w domu, to chusta do noszenia będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.
Chusta tkana to najlepszy sposób na noszenie maluszka od urodzenia, który jeszcze samodzielnie nie siedzi. Daje naszemu dziecku poczucie bliskości i bezpieczeństwa, oraz uwalnia ręce rodzica. Jest to doskonałe narzędzie do noszenia w bezpiecznej i fizjologicznej pozycji (więcej informacji tutaj).
Dziecko po urodzeniu nadal potrzebuje podobnych warunków jakie miało w brzuchu mamy: ciepła, dobrej pozycji, bliskości, bicia serca mamy, kołysania. Dzięki chuście wspomagamy okres adaptacji dziecka do nowego świata, dając mu w ten sposób czwarty trymestr.
Do większości chust dołączona jest czytelna instrukcja obsługi ale jeśli nie czujesz się wystarczająco pewnie przy pierwszych samodzielnych próbach to zawsze możesz skorzystać z pomocy Doradcy Noszenia Dzieci stacjonarnie lub on-line.
Dlaczego chusta?
Poprawna i bezpieczna pozycja, w której możemy nosić dziecko niesiedzące zmienia się wraz z jego rozwojem i wiekiem. Inaczej będziemy nosić miesięczne a inaczej sześciomiesięczne dziecko.
Na początku u dziecka do około 3 miesiąca życia pozycja (zwana pozycją zgięciowo - odwiedzeniową) to taka, w której nóżki są odwiedzone o mniej więcej 60 stopni (na szerokość jego bioder), kolanka dziecka są dość mocno zgięte i znajdują się trochę wyżej niż pupa. Dzięki takiemu ustawieniu nóżek możemy „podwinąć” miednicę, czyli ustawić ją w tyłopochyleniu, co spowoduje, że plecki dziecka zaokrąglą się, a ciężka głowa nie będzie obciążać kręgosłupa, tylko oprze się o klatkę piersiową noszącego. W późniejszych etapach życia dziecka, odwiedzenie rośnie aż do momentu otulenia udami ciała rodzica a zgięcie maleje (aż do konta 90 stopni).
Na rysunku poniżej pokazuję zależność pomiędzy zgięciem a odwiedzeniem. Im mniejsze zgięcie w stawie biodrowym dziecka, tym większe odwiedzenie i na odwrót.
Trzeba pamiętać, że dziecko będzie się układało w różny sposób, zależnie od postury osoby noszącej: wysokim i muskularnym tacie, i na mamie z dużym biustem. Czasami ciężko jest uzyskać pozycję jak na rysunku - warto wówczas poprosić o pomoc i opinię doradcę noszenia.
Ponadto, pozycja zgięciowo - odwiedzeniowa sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych. Dobrze dociągnięta chusta, otulająca dziecko z każdej strony, da mu pełne podparcie. W tej pozycji ułożenie kończyn dolnych idealnie centruje głowę kości udowej w panewce, co sprzyja prawidłowemu rozwojowi stawów biodrowych i jest formą profilaktyki dysplazji. Dzięki poprawnej pozycji nasze dziecko nie będzie dźwigało swojego ciężaru ciała - zrobi to za nie chusta i rodzic. Aby tak się stało – chusta musi być dobrze i prawidłowo zawiązana. Wiązania chusty warto uczyć się pod okiem profesjonalisty, który zwróci uwagę na szczegóły i niuanse, oraz skoryguje pozycję dziecka w zawiązanej już chuście