Blog pełen tulenia

Doradcy noszenia CarryLove.pl nie tylko uczą nosić, masować, tulić i cieszyć się Waszym Rodzicielstwem. Mają też ogromną wiedzę o chustach, nosidełkach, bliskości, prawidłowej pielęgnacji i wielu innych zagadnieniach ważnych w pierwszych latach macierzyństwa. Właśnie dlatego powstał Blog CarryLove.pl - Blog pełen tulenia i sprawdzonej, rzetelnej wiedzy.

Upały a chustonoszenie
Upały a chustonoszenie 0

Upały a chustonoszenie

Rodzice często mają wiele wątpliwości jak nosić swoje dziecko, aby zapewnić mu w ciasno zamotanej chuście komfort. Nie wiedzą jak to zrobić, więc asekuracyjnie latem rezygnują z noszenia. Niekiedy zupełnie niepotrzebnie. Latem jak najbardziej można w chuście nosić nawet noworodki. Trzeba tylko pamiętać o kilku prostych zasadach noszenia w upały Jak nosić dzieci w chuście, gdy jest ciepło? Co zrobić, by chustonoszenie w upały nadal było przyjemnością?

10 wskazówek, które mogą podpowiedzieć jak nosić dzieci w upalne dni

  1. Po pierwsze - nie rezygnuj z noszenia! Zapamiętaj tylko kilka kluczowych rzeczy, a noszenie w chuście dla noszącego i noszonego będzie przyjemnością mimo otaczającej was aury.
  2. Unikaj wiązań warstwowych. Wybierz chusty o splocie skośno-krzyżowym, diamentowym (te są świetne na początek) lub żakardowym. Bardzo popularna chusta elastyczna to trzy warstwy materiału na dziecku. Do tego „elastyk” w wiązaniu trzywarstwowym dzieciom niesiedzącym nie jest w stanie zapewnić zdrowej pozycji do rozwoju kręgosłupa.
  3. Polecam wiązania, które umożliwiają szybkie wyjęcie dziecka z chusty, czyli kangurek, plecak prosty czy chusta kółkowa. W przypadku, gdy dziecko nie będzie chciało być dłużej noszone nasz czas reakcji będzie błyskawiczny.
  4. Chroń punkty styczne, gdzie skóra dziecka dotyka skóry rodzica. Najczęściej dziecko noszone w wiązaniach na przodzie opiera policzek na dekolcie noszącego. Aby uchronić skórę maluszka przed odparzeniami włóż między punkty styczne np. pieluszkę bambusową tetrową lub inny materiał wykonany z naturalnych włókien.
  5. Unikaj motania na długi czas w najgorętszych momentach dnia, gdy przebywamy w pomieszczeniach bez klimatyzacji lub wychodzimy na dwór. Jeśli musisz wtedy nosić to zredukuj noszenie do krótkiego czasu, np. usypiania dziecka. Za każdym razem, gdy motasz dziecko pamiętaj o wskazówce z punktu 4.
  6. Noś dziecko dłuższy czas albo rano, albo pod wieczór, gdy temperatura w danym dniu jest najniższa. Polecam wieczory, bo temperatura wtedy spada, rano zaś stopniowo rośnie.
  7. Temperaturę dziecka sprawdzamy zawsze na karku. Ocenianie ciepłoty ciała przez łapanie dziecka za stópki jest niemiarodajne.
  8. Chustę zawsze traktujemy jako warstwę. Należy to koniecznie wziąć pod uwagę przy ubieraniu dziecka, gdyż zakładając dziecku zbyt wiele warstw łatwo możemy je przegrzać. Przykładowe ubieranie dziecka do chusty w upał moim zdaniem to: mama ma na sobie bawełnianą (postawmy na naturalne włókna) bluzeczkę, dekolt (jeśli jest odsłonięty lub styka się z ciałem dziecka) ma osłoniony tetrą, zaś dziecko ma na sobie tylko pieluszkę w przypadku, gdy nie wychodzimy na dwór, a gdy wychodzimy na dwór dodajmy jeszcze czapeczkę najlepiej z osłonką na kark. Dobrym pomysłem jest wysokiej jakości odzież merino, która ma właściwości termoregulacyjne. 
  9. Nie bój się chust z domieszkami. Na upały polecamy chusty tkane z domieszką bambusa, repreve, konopie, len, jedwab, tencel i wełnę! Merynos lub wełna organiczna świetnie chłodzą w lato, a w zimę grzeją.
  10. Chusty w jasnych kolorach będą lepsze, gdyż jasne kolory odbijają promienie słoneczne.

Noszenie w upały

Pamiętaj, że dzieci nosimy przez cały rok. Taka nasza i ich natura. Nie ma sensu zrażać się upałami, bo nosząc dziecko na rękach też się pocimy. A do tego maluch często jest w niefizjologicznej pozycji. Do noszenia w chuście w upały trzeba po prostu podejść z głową. 

Komentarze do wpisu (0)

Współpraca

Blog CarryLove.pl co miesiąc czyta kilkadziesiąt tysięcy Rodziców. Znajdują tu sprawdzone rozwiązania, najświeższą i sprawdzoną wiedzę o różnych aspektach funkcjonowania Rodziny. Blog CarryLove.pl nie ogranicza się do tematyki noszenia i relacji bliskości z Maluszkiem. Jeśli jesteś specjalistą w dziedzinie związanej z życiem rodzinnym, producentem potrzebnych Dzieciom i Rodzicom produktów czy ekspertem pracującym z najmłodszymi, zapraszamy! Blog pełen tulenia to miejsce, w którym eksperci mają prawo głosu! Masz pomysł na kolejny artykuł na naszej stronie? Napisz do nas.

Napisz do nas >
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl